Javornice A - České Meziříčí 3:0 (0:0)

05.09.2020 17:00

Jakub Hovorka 2, Jakub Kráčmer

Stanislav Hynek – Matěj Ehl, Jakub Resl, Pavel Kasper, Daniel Suk – Jakub Hovorka (86‘ Martin Plíhal), Jakub Kráčmer (78‘ Tomáš Krunčík), Jakub Nosek, Martin Šrefl – Josef Kovaříček (83‘ Pavel Chlachula), Adam Krejčí (89‘ Tomáš Plesl)

Těsně před zápasem přišel do Javornice pořádný liják, ale při úvodním hvizdu už opět svítilo sluníčko a nad hřištěm se tyčila duha. V úvodní šanci zápasu se ve 4. min. objevil Pepa Kovaříček, který si po přihrávce od Martina Šrefla udělal kličku na střed, ale jeho střelu hosté zblokovali. O 2 minuty později vysunul Martin Šrefl pro změnu Dana Suka, ale ten se dostal až příliš k brankové čáře a rozvlnil jen boční síť. V 8. min. chyboval Dan Suk při rozehrávce. Následná pohotová střela soupeře mířila naštěstí vedle naší branky. V 11. min. se dlouhého míče od Pavla Kaspera ujal Kuba Nosek, jehož střela z lajny úspěšná nebyla. V další minutě se ve velké šanci zjevil Adam Krejčí, když ho přesným centrem z levé strany našel Dan Suk. Adam svou hlavičku bohužel nedokázal dobře umístit a míč nasměroval jen k brankáři Českého Meziříčí. Ve 14. min. odvrátil Kuba Resl nebezpečný centr soupeře nad naši branku. Po následném rohovém kopu skončila nad naším břevnem i hlavička hostujícího hráče. Nad brankou skončila i dalekonosná pumelice Kuby Noska z přímého kopu ze 30 metrů. V 16. min. si Standa Hynek poradil s nečekaným zakončením útočníka hostů. Bohužel jsme následně Českému Meziříčí nabídli tragickou rozehrávkou další šanci. Standa Hynek dokázal střelu soupeře pouze zpomalit a Matěj Ehl následně odvrátil míč těsně před brankovou čarou a dobíhajícím protihráčem na roh. I po rohovém kopu se hosté dostali k zakončení, ale jejich střelu zblokoval Dan Suk. V 19. min. Pavel Kasper svým důležitým skluzem zastavil únik 2 hráčů soupeře. Podobně úspěšný byl náš kapitán i ve 25. min., když zblokoval přihrávku hostů při útoku 2 na 1. Ve 29. min. jsme po delší pauze zahrozili také u branky soupeře, ale přihrávka Pepy Kovaříčka za obranu na Kubu Hovorku byla bohužel dlouhá. Ve 33. min. mířila středem naší obrany přihrávka do vápna, u které byl jako první Standa Hynek. Ve 34. min. poslal do vápna střílený přízemní centr Dan Suk. Hráči Českého Meziříčí míč s problémy odvrátili jen zpátky k Danovi, jehož druhý centr skončil pro změnu v rukavicích gólmana hostů. V další minutě dostal útočník hostů parádní míč za naši obranu, ale obloučkem přes vyběhnuvšího Standu Hynka branku minul. Krátce poté přišlo další přečíslení soupeře a od inkasování branky nás zachránil jen praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajd. Ve 37. min. zastavil skluzující Pavel Kasper další přihrávku mířící před naši branku. Po následném rohovém kopu se do odraženého míče za vápnem opřel hostující záložník, ale jeho dvakrát tečovaná střela skončila nakonec v bezpečí náruče Standy Hynka. Standa pak založil naši útočnou akci, kdy Adam Krejčí zatáhl míč po levé straně, ale Pepa Kovaříček se do zakončení tlačil bohužel s faulem. Ve 43. min. jsme rychle rozehraným rohovým kopem zaskočili soupeře, ale rána Kuby Noska ze strany skončila jen v rukavicích brankáře Českého Meziříčí. V závěru prvního poločasu zahrávali hosté ještě nebezpečnou standardní situaci, kterou Standa Hynek společně s Pepou Kovaříčkem odvrátili na roh. K přetaženému centru od rohového praporku se dostal aktivní záložník soupeře, ale Standa Hynek se v brance rychle přesunul a zakončení na zadní tyč skvěle vyrazil. Do kabin jsme tak odcházeli opět za bezbrankového stavu.
Ve 47. min. jsme přežili další velkou šanci soupeře, když Standa Hynek znovu perfektně zasáhl a dorážející hráč si penaltu po svém pádu v pokutovém území nevymodlil. Ve 49. min. jsme na polovině hřiště ztratili míč a centr do vápna musel před nabíhajícími hráči odvracet Pavel Kasper. V 50. min. zahrával Pavel Kasper standardní situaci z poloviny hřiště. Centr do vápna dokázal před brankářem hostů hlavou tečovat Kuba Kráčmer a poslal nás tím do vedení 1:0. V 52. min. prověřil gólmana Českého Meziříčí Adam Krejčí, jehož střelu brankář nadvakrát zpacifikoval. V 53. min. jsme měli opět velké štěstí, když po rohovém kopu vykopával míč z brankové čáry Pavel Kasper. Míč se následně od Standy Hynka dostal rychle přes Martina Šrefla k Adamovi Krejčímu. Ten si balón naváděl na střelu ze středu hřiště, ale nakonec ho ještě přihrál nabíhajícímu Kubovi Hovorkovi, který nekompromisní střelou pod břevno zvýšil na 2:0. V 59. min. zkusil překvapit gólmana hostů po autovém vhazování Adam Krejčí, ale nevyšlo to. V 64. min. Adam Krejčí posunul míč mezi obránci Martinovi Šreflovi, jehož přihrávka mířila bohužel na paty Kuby Hovorky. V 67. min. při nás stáli opět všichni svatí, když Pavel Kasper po rohovém kopu podruhé za zápas vykopával míč z brankové čáry. O 2 minuty později se k parádnímu úniku po lajně odhodlal Dan Suk, ale jeho střílená přihrávka nemířila ani do branky a ani nenašla žádného ze spoluhráčů. V 70. min. předvedlo České Meziříčí vydařenou kombinaci, na jejímž konci se objevil útočník sám před Standou Hynkem. Naštěstí pro nás svým zakončením branku netrefil. Krátce poté se za ofsajdovou linií zdržel Dan Suk a nabídl tím hostům další šanci. Standa Hynek ale dokázal vyrazit míč přes dotírajícího hráče alespoň na roh. V 76. min. zakončovali hosté pěkný centr před branku hlavičkou vedle. V 80. min. na druhé straně hřiště Kuba Hovorka nedoklouzal k míči po autovém vhazování Adama Krejčího. V další minutě proletěla tečovaná střela Adama Krejčího po rohovém kopu opravdu jen těsně vedle tyče. V 86. min. rozhodl o osudu utkání definitivně Kuba Hovorka, které po průniku z pravé strany překvapil brankáře střelou na první tyč – 3:0. V 87. min. se do akce zapojili střídající Tomáš Krunčík s Pavlem Chlachulou, kdy Tomáš posunul míč šikovně Pavlovi, ale jeho centr odvrátila obrana na roh. Po něm ještě hlavou zakončoval nepřesně Adam Krejčí. V 89. min. se naši diváci už už radovali z další branky Kuby Noska, ale ta pro ofsajd nemohla být uznána. I tak jsme si se soupeřem poradili a ze hřiště jsme po výsledku 3:0 odcházeli s vítěznou náladou.

Tomáš Krunčík: „Dnes jsme si zažili předzápasovou průtrž mračen, následovanou dobrou 15-ti minutovkou a následnou půlhodinou dominance hostů. Druhá půle pak byla vabank. Oba týmy hrály na vítězství. Scénář zápasu tak udala vedoucí branka, naštěstí v našem podání. 3x za zápas jsme vykopávali míč z brankové čáry a i díky tomu Standa Hynek v naší brance mohl po zápase slavit narozeniny s nulou. Těžký mač před skvělou diváckou kulisou. A jsme moc rádi, že jsme doma na 3. pokus Meziříčí konečně porazili.“