Javornice A - České Meziříčí B 5:0 (2:0)

18.06.2016 10:15

Josef Kovaříček, Adam Krejčí, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík, Michal Plašil

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Pavel Chlachula (67‘ Martin Plíhal), Josef Kovaříček, Jakub Kráčmer (74‘ Michal Štěpánek), Tomáš Krunčík (58‘ Jakub Hovorka) – Adam Krejčí (58‘ Lukáš Harbich), Jan Bárta (46‘ Michal Plašil)

Poslední zápas sezóny 2015/16 hned v 1. min. odstartovala střela s A-týmem se loučícího Pavla Chlachuly, která zamířila vysoko nad soupeřovu branku. Ve 3. min. se ke střele na soupeřovu branku nestihl protlačit Tomáš Krunčík. V další minutě jsme dobře zakombinovali po autovém vhazování, ale Kuba Resl svou střelu namířil o metr vedle branky. První pětiminutovku pak uzavřel až příliš přetažený přímý kop Pavla Kaspera. V 6. min. našel Kuba Resl krásným centrem Pepu Kovaříčka, ale Pepovu hlavičku takřka z malého vápna hostující brankář obratně vyrazil na roh. Meziříčský brankář byl v nejvyšší pohotovosti i v 8. min., když musel vyrážet nebezpečnou střelu Kuby Kráčmera. Celá akce tímto ještě neskončila, ale dorážkové pokusy Pepy Kovaříčka a Tomáše Krunčíka byly nepřesné. Ve 12. min. si připsal první zákrok i Lukáš Kasper, který si bez větších stresů pohlídal slabou soupeřovu střelu ze 30 metrů. Po Lukášově výkopu prodloužil Pavel Chlachula míč na Honzu Bártu, ale jeho centr skončil až za brankou. V 16. min. se po pravé straně protáhl Adam Krejčí. Přihrávkou před branku se snažil najít své spoluhráče, ke kterým míč bohužel neprošel kvůli obrannému skluzu soupeře. V téže minutě byl ještě faulován Tomáš Krunčík a sám se také postavil k rozehrávce standardní situace. Míč namířil bohužel jen doprostřed branky, kde čekal připravený gólman Meziříčí. V 18. min. přineslo obléhání branky soupeře konečně své ovoce, když dlouhý aut Adama Krejčího prodloužil do branky Pepa Kovaříček1:0. Ve 21. min. zastavil náš rychlý protiútok praporek pomezního rozhodčího a v další minutě vyprášila podařená střela Pepy Kovaříčka jen kožich jednoho z hostujících hráčů. Ve 23. min. si o přenechání míče řekl Pavel Chlachula, ale ani ochranné sítě jeho pokus nezastavily. V následující minutě hlavičkoval na branku Českého Meziříčí Adam Krejčí, ale kvůli zákroku hostujícího hráče na brankové čáře se z gólu radovat nemohl. Ve 26. min. jsme vykombinovali soupeře po naší pravé straně, ale centr Kuby Kráčmera na Tomáše Krunčíka byl o několik decimetrů delší. Ve 28. min. jsme se po dalším autovém vhazování už už radovali z další branky, která nakonec neplatila pro údajný faul na brankáře. Po půlhodině hry prodloužil Tomáš Krunčík hlavou míč k Danovi Sukovi. Ale i Dan musel svou radost z gólové střely odložit, protože mu byl odmáván a odpískán ofsajd. Na druhé straně musel jeden z mála zákroků předvést i Lukáš Kasper, který pokryl přízemní centr hostů do pokutového území. Ve 33. min. nebyl žádný z našich hráčů na správném místě, protože autové vhazování proletělo přes vápno soupeře. V další minutě mířil další náš aut za obranu soupeře na rozběhnutého Kubu Kráčmera, ale brankář hostů hru pozorně sledoval a byl u míče včas. Ve 36. min. hledal Kuba Kráčmer svým centrem Tomáše Krunčíka. Tomáše však převezl odskok míče, protože se do něj v dobré pozici vůbec netrefil. Akce však pokračovala centrem z levé strany a následným zakončením Honzy Bárty. Jeho střelu brankář dokázal ještě vyrazit, ale na dorážku Adama Krejčího už nárok neměl – 2:0. Ve 39. min. chtěl se změnou skóre zahýbat i Standa Koutský, ale jeho prudká rána skončila kousek od horního růžku soupeřovy branky. Minutu nato prodloužil Pepa Kovaříček autové vhazování hlavou na Honzu Bártu, který zařízení bohužel netrefil. Ve 43. min. se ještě připomněli hosté, ale přímý kop mířící do našeho pokutového území odhlavičkoval do bezpečí Dan Suk.
Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, ale ostrý centr mířící před branku přizdvihl včas Standa Koutský. O pár vteřin později mířil před naši branku další centr, který Lukáš Kasper poněkud podcenil, ale hosté nedokázali jeho zaváhání potrestat, protože stříleli jen vedle branky. Další šanci soupeře ukončil ve 47. min. dobrým čtením hry Pavel Kasper. K prvnímu ohrožení branky hostů jsme se probojovali až ve 49. minutě. Míč z hlavy Kuby Kráčmera ale zachytily rukavice soupeřova brankáře. V 52. min. vybojoval Adam Krejčí míč u lajny a prosmýkl se až do pokutového území. Přihrávkou dobře hledal nabíhajícího Michala Plašila, ale obránce na něj míč nepustil. Pár vteřin poté jsme už gól slavit mohli. Brankář Meziříčí podběhl autové vhazování a Kuba Kráčmer už měl úlohu snadnou. Stačil lehký úklon hlavou a bylo to 3:0. Než se soupeře stačil oklepat, prohrával již 4:0. Rychlý protiútok táhl Adam Krejčí, který přesným míčem za obranu našel Tomáše Krunčíka a ten pohotovou a přesnou střelou rozvlnil síť. V 55. min. jsme nebyli zrovna důslední při bránění rohového kopu, ale Lukáš Kasper situaci nakonec vyřešil. Hra se naší rychlou rozehrávkou bleskově přesunula na druhou stranu a po přiťuknutí Kuby Kráčmera byl sám před brankářem Michal Plašil. Bohužel ho prostřelit nedokázal. V 58. min. odletěl z kopačky Kuby Resla skvostný centr do pokutového území, ale hostující obránce ho se štěstím dokázal odvrátit před našimi hráči. V 60. min. byl Michal Plašil o něco rychlejší než by bylo třeba, a nedokázal převzít centr za obranu. Chuť si Michal Plašil spravil vzápětí, když ho krásnou přihrávkou za obranu oslovil Pavel Chlachula. Klička brankáři a střela do prázdné branky znamenala naše vedení 5:0. V 64. min. se po čáře rozběhl Dan Suk, ale jeho centr skončil k naší smůle až za brankou. V 65. min. si mohl Pavel Chlachula při své avizované derniéře za A-tým ke třem asistencím připsat i gólový zápis, ale po přiťuknutí Michala Plašila nedokázal brankáře obstřelit. Za potlesku diváků i celého týmu opouštěl o pár desítek vteřin později hřiště špalírem vytvořeným ze svých spoluhráčů. Místo Pavla se na hřišti objevil Martin Plíhal, který v 75. min. zkoušel střelou z hranice pokutového území ohrozit soupeřovu branku. V 77. min. mířil nad branku soupeře i Michal Štěpánek. Nad brankovou konstrukcí skončilo i zakončení Michala Plašila po rohovém kopu. V 80. min. posunul Martin Plíhal míč do lajny na Dana Suka, který zpětnou přihrávkou našel Pepu Kovaříčka. Pepova mířidla ale měla zrovna volno, takže střela ani branku ohrozit nemohla. V 84. min. zakončovali po rohovém kopu neúspěšně hosté a v 87. min. po stejné standardní situaci mířil nad branku Pepa Kovaříček. Hosté měli největší šanci na vstřelení čestné branky v poslední minutě zápasu, když centrovaný míč doplachtil přes Lukáše Kaspera až na břevno. K odraženému míči se poté ještě dostal nejstarší hráč soupeře, ale navrátivší se Dan Suk jeho gólovou střelu zblokoval. Chvíli poté zazněl závěrečný hvizd tohoto zápasu i celé úspěšné sezóny 2015/16.

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Soupeři děkujeme za přesun začátku utkání a za korektní hru. Zápas jsme dnes měli od začátku pod kontrolou a pár našich drobných chybiček hosté potrestat nedokázali. Rozlučka s letošním ročníkem tak dopadla skvěle. Překonali jsme loňský bodový rekord, udrželi jsme po výborném jaru "bednu" - prostě paráda. Krom gólů tak naši skvělí diváci také viděli rozlučku Pavla Chlachuly s A-týmem, který si tak mohl při střídání vychutnat za potlesku hráčů a diváků uličku vystavěnou ze všech našich hráčů jakož to velké poděkování za nás všechny. Jsme výborná parta a je radost takový tým, jakým je Javornice, trénovat. Kluci - díky! Na závěr zmíním velmi dobrý výkon mladého rozhodčího Jedličky.“