Javornice A - Kostelecká Lhota A 0:1 (0:1)

29.10.2016 14:30

-

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper (65‘ Martin Plíhal), Daniel Suk – Jakub Hovorka, Jan Kráčmer (71‘ Tomáš Krunčík, 82‘ Lukáš Harbich), Jakub Kráčmer /85‘/, Jaroslav Krunčík – Josef Kovaříček (54‘ Jan Bárta), Adam Krejčí

Do utkání proti nepříliš oblíbenému soupeři jsme vstoupili o něco aktivněji, přestože jsme začali hrát proti nepříjemnému větru. Hned v první minutě skončilo zakončení Kuby Kráčmera po trestném kopu v rukavicích gólmana Kostelecké Lhoty. Ve 4. min. vyrazil brankář hostů pokus Adama Krejčího po přihrávce Kuby Kráčmera. V 7. min. vybojoval Pepa Kovaříček míč, ale sám se o šanci připravil, když si míč příliš předkopl. V 11. min. se do odraženého míče po přímém kopu Honzy Kráčmera opřel Jarda Krunčík, ale zařízení netrefil. V další minutě poprvé výrazněji zazlobili hosté. Standa Koutský situaci
řešil i kvůli špatné komunikaci s Lukášem Kasperem razantním odkopem do autu. V 17. min. centroval Jarda Krunčík míč od rohového praporku, ale naši hráči nechali balón trestuhodně propadnout přes celé pokutové území. V 19. min. přišly zmatky v obraně hostů po autovém vhazování Adama Krejčího, ale Pepa Kovaříček nasměroval míč hodně nad branku. Ve 26. min. to hosté zkoušeli střelou z dálky, která však skončila mimo prostor branky. V následující minutě nepotrestal faul na Kubu Hovorku Honza Kráčmer, který přímý kop namířil jen do brankáře. I hosté zahrávali ve 30. min. trestný kop v blízkosti pokutového území. První střelu srazili bránící hráči a opakovaný pokus zajistil ve své náruči Lukáš Kasper. V následujících minutách hosté obléhali naše pokutové území, ale neujal se ani žádný z rohových kopů, ani jejich střela z 35. minuty. Ve 38. min. nevzdal Adam Krejčí boj o zdánlivě ztracený míč. Přihrál potom pod sebe na Jardu Krunčíka, jehož hodně nepřesný pokus ohrozil jen rohový praporek. Krátce poté se do samostatného úniku dostal Adam Krejčí, ale brankář soupeře ho vychytal. Ve 41. min. prodloužil Adam Krejčí autové vhazování ke Kubovi Hovorkovi, kterému pokus o střelu přes hlavu nevyšel. Ve 42. min. si na rohový kop Jardy Krunčíka naběhl Standa Koutský, ale balón se mu svezl z hlavy na rameno a v brance neskončil. Když už to vypadalo na bezbrankový poločas, napřáhl bývalý javornický hráč Patrik Bažo ke střele téměř z 25 metrů a ta i s přispěním silného větru doplachtila pod břevno naší branky – 0:1.
Plán do druhého poločasu byl jasný i navzdory tomu, že se už o přestávce přihlásila trojice hráčů s různými zdravotními komplikacemi. Ve 48. min. jsme hosty nepřekvapili po dalším dlouhém autu Adama Krejčího. V 50. min. vyzval Pavel Kasper k úniku Dana Suka, ale míč z jeho kopačky skončil vedle branky. V následující minutě zaskřípala komunikace bratrů Kasperů a Lukáš si musel pomoci nouzovým odkopem. V 53. min. nezasáhl žádný z našich hráčů míč po přímém kopu Jardy Krunčíka. V 55. min. našel Adam Krejčí svou přihrávkou od brankové čáry Pepu Kovaříčka, ale jeho zakončení bylo nepřesné. V další minutě nemířili přesně ani hosté po přímém volném kopu. V 58. min. poslal Adam Krejčí další přihrávku před branku. Tam se ke střele propracoval Honza Bárta, ale obránce dokázal míč kousek před brakovou čarou vykopnout. V 61. min. jsme se štěstím přestáli pokus Kostelecké Lhoty o přelobování Lukáše Kaspera a podobnou šanci jsme přečkali i v 65. min. po vyběhnutí Lukáše Kaspera. Snaha o obléhání branky soupeře byla tentokrát marná. Za zmínku stojí snad jen střela Honzy Bárty do brankáře ze 77. minuty. Naší hře nepřispělo ani vynucené střídání hned 4 zraněných hráčů. Korunu všemu pak v 85. min. nasadil Kuba Kráčmer, který nedoskočil na autové vhazování Adama Krejčího a po vzoru basketbalových hvězd zasmečoval míč rukou do sítě. Přestože to byl nepřehlédnutelný kousek spíše pro pobavení zmrzlých diváků, rozhodčí sáhl po chvilce rozmýšlení do kapsičky a vytáhl z ní červenou kartu. Tím v podstatě zápas skončil, protože tentokrát jsme už dostatek sil alespoň na vyrovnání neměli. Hosté si již celkem v klidu pohlídali výsledek a odvezli si z našeho hřiště všechny body. Našim divákům i sobě jsme v posledním domácím utkání podzimu svým výkonem a předvedenou hrou rozhodně žádnou radost neudělali…

Tomáš Krunčík: „Zasloužené vítězství hostujícího týmu. My jsme za celý zápas nepředvedli nic! Dostali jsme tak pro mnohé nečekanou, ale díky předvedené hře naprosto oprávněnou, facku od hry jménem fotbal.“