Javornice A - Kostelecká Lhota A 3:0 (1:0)

31.03.2018 16:30

Adam Krejčí 2, Jakub Kráčmer

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Martin Šrefl (62‘ Tomáš Krunčík), Jakub Kráčmer, Jan Kráčmer (80‘ Pavel Chlachula), Jakub Hovorka (71‘ Martin Plíhal) – Adam Krejčí (76‘ Lukáš Harbich), Jan Bárta (60‘ Josef Kovaříček)

Abychom pošetřili naše hřiště, které se po dlouhé zimě teprve probouzí k životu, nastoupili jsme k prvnímu „domácímu“ zápasu na umělé trávě v Rychnově nad Kněžnou. Celodenní hezké počasí se krátce před rozcvičkou pokazilo, a hráči a vytrvalí diváci tak byli skrápěni vytrvalým nepříjemným deštěm. Do zápasu jsme vstoupili dobře, když hned ve 2. min. nebezpečně vypálil Kuba Kráčmer. O 2 minuty později nám trochu zatrnulo, když Pavel Kasper po souboji s protihráčem doslova zmizel z hrací plochy, ale naštěstí skončil jen za brankou v ochranné síti, kde se třepotal jak kapr v síti. V 5. min. se před brankářem ocitl ve vyložené šanci Kuba Hovorka, ale odkrytou část branky netrefil. Za další 2 minuty si to k brance soupeře ze strany namířil Adam Krejčí, jenže jeho přihrávku obrana zblokovala a klubko hráčů před sebou neprostřelil ani dorážející Kuba Hovorka. V následující minutě poslal Kuba Hovorka po pěkné kombinaci před branku střílený centr, ale žádný z dobíhajících hráčů na něj nedosáhl. V 9. min. se poprvé připomněli hosté asi svou největší zbraní – standardní situací. Tečovaný míč Lukáš Kasper nakonec zkrotil ve svých rukavicích. V 11. min. pláchl po rychle rozehraném autu po levé straně Honza Bárta. Na vápně pak předal míč Adamovi Krejčímu, který střelou podél brankáře strhl vedení na naši stranu – 1:0. O 2 minuty později jsme hloupou ztrátou míče v obranných řadách nabídli šanci Kostelecké Lhotě, ale její hráč přesně nezamířil. Ve 14. min. nedosáhl na prudký centr na zadní tyči Martin Šrefl. Po čtvrthodině hry se nám sice podařilo odhlavičkovat přímý kop soupeře pryč od naší branky, ale míče se zmocnili opět hosté, kteří tečovanou střelou ze 30 metrů získali alespoň roh. K zakončení se dostali i po odraženém rohovém kopu, když k Lukášovi Kasperovi prošla střela skrz klubko hráčů. Nabuzení hosté to zkoušeli dalekonosnou střelou i o 2 minuty později. Šanci na vyrovnání mohli mít hosté poté, co Kuba Resl podskočil centrovaný míč, ale balón jsme odvrátili alespoň na roh. Ve 26. min. byla přihrávka Adama Krejčího pro Honzu Bártu příliš dlouhá. Krátce poté mířil před branku centr Kuby Resla, který si gólman soupeře pohlídal. Ve 28. min. zamířila střela Kostelecké Lhoty z 25 metrů opět jen pár decimetrů vedle branky. V další minutě pak šanci soupeře zhatil včasným vyběhnutím Lukáš Kasper, který přečetl přihrávku za obranu. Po půlhodině hry Martin Šrefl svými kličkami zakouzlil v pokutovém území soupeře, ale vyválčil jen roh. Ve 31. min. nacentroval Dan Suk balón ke Kubovi Hovorkovi, jehož hlavičku odvrátil bránící hráč rukou na roh, ale hlavní rozhodčí toto nechal bez povšimnutí. Ve 32. min. odklízel Dan Suk míč po standardní situaci na rohový kop, který musel mimo nebezpečný prostor pošťouchnout Lukáš Kasper. Ve 34. min. jsme po rychlém protiútoku Adama Krejčího získali pouze další rohový kop. Ten následně bez teče přelétl skrz pokutové území hostů. Ve 39. min. předvedla Kostelecká Lhota pěknou akci, ale zakončení jim svým návratem znemožnil Kuba Kráčmer, který balón odhlavičkoval na roh. Ve 41. min. jsme se po rohovém kopu dostali ke střele opět i my, ale Martin Šrefl hráče před sebou nepropálil. V následující minutě Martin Šrefl pro změnu centroval před branku na Adama Krejčího. Ten míč zpracoval a vykulil ke Kubovi Reslovi, jehož střela olízla břevno soupeřovy branky. Ve 44. min. jsme Kostelecké Lhotě nabídli standardní situaci z hranice pokutového území. Lukáš Kasper nás však podržel a konečky prstů vytáhl střelu na roh. Když jsme následně ubránili i poslední standardku soupeře, odcházeli jsme do kabin s těsným vedením 1:0.
Druhý poločas začal nebezpečnou standardní situací Kostelecké Lhoty, když míč opět proletěl jen vedle naší branky. V 51. min. se skrz obranu soupeře probíjel Honza Bárta, ale s převahou soupeře si neporadil. Gól jsme si však zakřičeli v 52. min., když se po načechraném přímém kopu Honzy Kráčmera hlavou prosadil Kuba Kráčmer2:0. Snížit se hosté pokoušeli hned v další minutě, ale standardní situaci ukryl ve své náruči Lukáš Kasper. V 55. min. ukazoval Adam Krejčí už už záda obraně soupeře, ale ta ho na poslední chvíli zastavila alespoň žlutým faulem. V 58. min. předvedl Martin Šrefl krásnou individuální akci, ale střelu mu domácí stihli zblokovat na roh. Od rohového praporku rozehrával v 60. min. míč i Kuba Hovorka a Adam Krejčí přidal hlavou gól na 3:0. V 63. min. přišla zbytečná ztráta míče, ale únikovou přihrávku soupeře se nám podařilo zastavit. O 2 minuty později zaútočili hosté z pravé strany, ale střela z poza pokutového území mířila opět vedle. V 66. min. pláchl po levé straně Dan Suk, ale svým centrem vyprášil jen brankářovy rukavice. V další minutě přistál u nohy Adama Krejčího parádní centr. Adam se s ním ve vápně po perfektním zpracování rychle otočil, ale trefil jen levou spojnici břevna a tyče. V 69. min. jsme si v obranných řadách opět trochu hráli s ohněm, což soupeř naštěstí nepotrestal. Naopak následoval rychlý protiútok na branku Kostelecké Lhoty, ale přihrávku Adama Krejčího na Pepu Kovaříčka, který číhal před prázdnou brankou, poslední bránící hráč odvrátil. V 73. min. Lukáš Kasper dobře odhadl situaci a vyběhl si pro přihrávku mířící za obranu. V 79. min. se po povedené akci k zakončení neprotlačil Pepa Kovaříček. V 85. min. byli hosté blízko gólu, ale Lukáš Kasper včas zacouval do branky, aby překulil míč alespoň přes břevno. V 88. min. pálil z 20 metrů jen doprostřed branky Kuba Kráčmer. Takřka v závěru utkání namazal Pavel Kasper svou malou domů útočníkovi soupeře, ale ani tato situaci gólem neskončila, protože míč zamířil naštěstí pouze do tyče. Přestože nás hosté zejména v prvním poločase potrápili, odjížděli s porážkou 3:0.

Tomáš Krunčík: „Za nepříjemného deště jsme nezačali vůbec špatně. V úvodu utkání jsme byli lepším týmem, podařilo se nám vstřelit důležitou první branku. Očekávaný klid pro naše řady se ale nedostavil a hosté kousali, jak se jen dalo. Naše střelecké pokusy se téměř nevyskytovaly, oproti tomu hosté to zkoušeli každou chvilku. Před poločasem jsme přežili po výborném zákroku brankáře standardku z velké blízkosti. Do druhé půle jsme šli s cílem změnit styl hry. Než se efekt dostavil, zahráli jsme skvěle dvě standardky, a zápas tak byl rozhodnut. S výsledkem jsme spokojeni.“