02.04.2016 16:00

Jakub Kráčmer, Josef Kovaříček

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Pavel Kasper, Stanislav Koutský, Daniel Suk – Jan Bárta (75‘ Lukáš Harbich), Jakub Kráčmer, Josef Kovaříček (89‘ Jakub Pavlovec), Tomáš Krunčík – Michal Plašil (3‘ Jakub Hovorka, 83‘ Martin Plíhal), Adam Krejčí

Komentář k utkání:

K prvnímu jarnímu zápasu jsme nastoupili na domácí půdě proti týmu Křivic – našemu sousedovi v tabulce. Krásné slunečné počasí znepříjemňoval pouze chladný vítr, který nám v první půli foukal do zad. O to, aby naši diváci příliš dlouho nemrzli, se ve 3. min. postaral perfektní ranou z 30 metrů Kuba Kráčmer. Brankář hostů se po míči jen marně natahoval. Balón se odrazil od břevna a poprvé gólově rozvlnil síť – 1:0. V 5. min. nechybělo Pepovi Kovaříčkovi mnoho k tomu, aby hlavou usměrnil do branky přímý kop Pavla Kaspera. V 7. min. se do první vážné šance dostali hosté z Křivic. Autové vhazování proletělo naším pokutovým územím, ale Tomáš Krunčík dokázal míč v hodině dvanácté před hostujícím hráčem odkopnout. V 9. min. přiťukával Adam Krejčí míč Pepovi Kovaříčkovi, ale obrana hostů nás do šance nepustila. Ve 13. min. neudržel brankář Křivic lehký míč. Honza Bárta však nedokázal jeho zaváhání potrestat. O 2 minuty později prodloužil Kuba Kráčmer autové vhazování Adama Krejčího, ale dobíhající Honza Bárta míč nestihl. V následující minutě nemířil z přímého kopu z pravé strany přesně Tomáš Krunčík. Ve 21. min. rozehrál Pavel Kasper další přímý volný kop. Naši nabíhající hráči udělali v obraně hostů zmatky, ale míč bez jakékoli teče jen těsně minul pravou tyč. Další podobnou standardní situaci jsme zahrávali o 3 minuty později. Tentokrát míč lehce tečoval Pepa Kovaříček. Balón však ani tak v brance neskončil. Po půlhodině hry zahrozili po delší pauze hosté. Po rychlé rozehrávce po pravé straně se dostali k nebezpečnému centru do pokutového území, který však skončil bezpečně v náruči pozorného Lukáše Kaspera. Okamžitě následoval dlouhý výkop na Dana Suka, který doběhl zdánlivě ztracený míč, ale víc než rohový kop se mu vybojovat nepodařilo. K dalšímu centru do pokutového území se ve 36. min. dostal Pavel Kasper. Tentokrát si pro míč mezi hráče došel brankář Křivic. Pět minut před koncem poločasu vybojovali hosté rohový kop. Přetažený centr žádné nebezpečí pro branku Lukáše Kaspera nepřinesl. Před koncem poločasu předvedl brankář hostů další nejistý zákrok, když jen před sebe vyplácl lehký míč. Žádný z našich hráčů nebyl bohužel v jeho blízkosti, aby tuto chybičku potrestal.

Druhý poločas nastartoval velmi nepřesným zakončením Tomáš Krunčík. Ve 47. min. vyslali na naši branku střelu i hosté. Lukáš Kasper její cestu mimo tyče jen kontroloval. Za další 2 minuty se v pokutovém území soupeře odrazil míč ke Kubovi Kráčmerovi. Ten ho bez zaváhání poslal na branku, ale gólman dokázal jeho střelu vyrazit. Nad brankou pak skončila pohotová střela Honzy Bárty z 50. minuty. V téže minutě mířil před naši branku další centr hostů, ale opět skončil jen u Lukáše Kaspera. V 52. min. se na jeden z výletů vydal Dan Suk, kterého soupeř dokázal zastavit pouze faulem. Z trestného kopu jsme však nic nevytěžili. V 56. min. se hosté dostali k ohrožení naší branky, když nebezpečně hlavičkovali po rohovém kopu. V další minutě neodpískal hlavní rozhodčí penaltu, když si hostující hráč ležící na zemi evidentně přitáhl míč k sobě rukou! Místo možného navýšení vedení jsme v 61. min. inkasovali vyrovnávací branku. Hostující útočník našel lehkým centrem v našem pokutovém území svého spoluhráče, který s trochou štěstí usměrnil míč hlavou přesně k tyči – 1:1. Hosté povzbuzeni vyrovnáním poslali v 64. min. před naši branku další pěkný centr, ale ten skončil s jistotou v rukavicích Lukáše Kaspera. V následující minutě ztratil Dan Suk míč u postranní čáry a následná tečovaná střela orazítkovala vnější spojnici naší branky. Na další výraznější šanci si diváci museli chvíli počkat. Přetažený centr vrátil v 79. min. před branku Adam Krejčí, ale žádný z jeho spoluhráčů tuto výzvu nevyslyšel. V téže minutě pak jeden z hostujících hráčů v pokutovém území ostře zajel do Tomáše Krunčíka, ale ani tentokrát se penalta nepískala. Rozhodnutí tak přišlo až v 87. minutě. Neúspěšný odkop hostů se odrazil k Pepovi Kovaříčkovi, který ani na vteřinu nezaváhal a do volného míče práskl. Balón nádherně doplachtil do levého horního růžku za záda bezmocného brankáře Křivic – 2:1. Protože závěrečný tlak hostů nepřišel, mohli jsme se po posledním hvizdu radovat s našimi diváky z těsného vítězství 2:1 a posunu na 5. příčku před našeho dnešního soupeře.

Trenér k utkání:

Tomáš Krunčík: „Těžký, chvílemi trochu divočejší zápas s důrazným soupeřem moc fotbalové krásy nepřinesl. Diváci viděli naše těsné vítězství, o kterém jsme rozhodli v samém závěru. Brankáři to dnes měli nesmírně těžké, vítr si s míčem dělal, co chtěl, a tři střely na branku, které diváci viděli za celý zápas, vždy neomylně skončily v síti. Za nás se krásně trefil Kuba Kráčmer, hosté srovnali po dobře rozehrané standardce a konečný stav remízového utkání nevzal v potaz Pepa Kovaříček, který svým kopem rozhodl o našem velmi šťastném vítězství. Není tak divu, že jsme při oslavě branky vytvořili na Pepovi jednu velkou valnou hromadu. Děkujeme příchozím divákům, kteří v hojném počtu vyzkoušeli nové sezení a podpořili náš tým, který i přes velké množství zraněných hráčů urval domácí vítězství.“