Javornice A - Křivice 3:2 (0:2)

12.08.2017 17:00

Jan Kráčmer, Tomáš Krunčík, Martin Šrefl

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Jakub Hovorka (70‘ Pavel Chlachula), Jan Kráčmer, Martin Šrefl, Tomáš Krunčík – Josef Kovaříček, Jakub Kráčmer

V prvním zápase sezóny 2017/2018 se na našem hřišti představily Křivice, které poprvé zahrozily hned ve 3. min., kdy z dálky pálily nad naši branku. V další minutě se do zakončení tlačil Pepa Kovaříček, ale protihráče pouze fauloval. V 6. min. skončil za soupeřovou brankou nepovedený centr Pepy Kovaříčka a v následující minutě se Pepa pro změnu srazil s Tomášem Krunčíkem. V 8. min. hosté neodvrátili centrovaný míč, ale dorážku Tomáše Krunčíka dokázali se štěstím srazit na roh. V následující minutě musel na zem Pavel Kasper, který perfektním zákrokem zastavil kolmici za naši obranu. V 10. min. přiťukl Kuba Kráčmer míč na Tomáše Krunčíka, který vyplul v šanci sám před brankářem, ale gólman jeho střelu skvěle vyrazil. V další minutě prolétl centr Pepy Kovaříčka přes celé vápno až ke Kubovi Hovorkovi, ale jeho slabá střela brankáře nevystrašila. Ve 13. min. zkrotil Lukáš Kasper přímý kop soupeře ze 30 metrů. Po čtvrthodině hry nedosáhl na pěkný centr Honzy Kráčmera Kuba Hovorka. V 16. min. si hostující útočník pohrál s Pavlem Kasperem a za jeho střelou mířící těsně vedle tyče se Lukáš Kasper mohl jen ohlédnout. Vedle branky skončilo i další zakončení hostů po nedokonale odbráněném přímém kopu. V 19. min. se Tomáš Krunčík protáhl po levé straně a jeho polovysoký centr doplachtil ke Kubovi Hovorkovi, jehož střelu po zasekávačce brankář vyrazil a okamžitá dorážka už mířila nad. Za další 3 minuty hlavičkoval Kuba Kráčmer po přímém kopu svého bráchy jen kousek vedle soupeřovy branky. Ve 23. min. rozehrál Tomáš Krunčík míč do strany na Pepu Kovaříčka. Do jeho centru se pak z „voleje“ opřel Honza Kráčmer, jenže ani on nedokázal svou střelu usměrnit mezi tyče. Ve 26. min. pak Standa Koutský dobrým zákrokem nepustil přihrávku před naši branku. Ve 29. min. propadl roh Křivic naší obranou, ale Pavel Kasper soupeřovu střelu vykopl na další roh. Ten hosté sehráli perfektně, když první hráč míč pustil za sebe a přesné ráně k tyči se dalo už jen zatleskat – 0:1. Ve 33. min. nedoskočil Kuba Kráčmer na další přímák Honzy Kráčmera. V následující minutě přihrával Kuba Kráčmer míč od brankové čáry pod sebe, ale Kuba Hovorka se do něj netrefil. V téže minutě prošel Honza Kráčmer přes několik protihráčů a přihrávkou mezi obránce našel Tomáše Krunčíka. Ten v další velké šanci opět ztroskotal na křivickém gólmanovi, který jeho zakončení dokázal vytěsnit na roh. Ve 36. min. nastřelil Standa Koutský svou rozehrávkou Honzu Kráčmera a hosté šli najednou 3 na jednoho. Naštěstí svou šanci nezvládli zakončit hlavně díky zákroku Lukáše Kaspera, který vystihl kličku křivického hráče. V podstatě ihned poté potáhl míč na soupeřovu polovinu Dan Suk. Míč rozehrál do strany a přihrávku dostal zpátky, jenže jeho střelu hosté opět zblokovali a Pepa Kovaříček poslal skákavou dorážku jen vedle branky. Krátce před poločasem musel Pavel Kasper kvůli špatné komunikaci v obraně zastavit soupeře žlutým faulem. Nařízený přímý kop byl od hostů zahrán dobře na zadní tyč a po drobné teči jednoho z našich hráčů zapadl přesně za tyč. Do kabin jsme odcházeli s nepříliš dobrým pocitem s průběžným výsledkem 0:2.
Druhý poločas začal pozvolněji. Trocha vzrušení přišla až v 52. min., když Kuba Resl zastavil dlouhý centr za obranu svými zády. V další minutě pak Martin Šrefl prostrčil míč na Tomáše Krunčíka, který dokázal vybojovat pouze rohový kop. V 54. min. se před branku k Pepovi Kovaříčkovi vrátil přetažený centr Kuby Hovorky, ale Pepa skákavý míč netrefil. Na druhé straně málem padl z reklamy známý gól „z půlky“, když Lukáš Kasper svým odkopem trefil útočníka soupeře. V 56. min. se s výsledkem snažil něco udělat Kuba Kráčmer, ale svým náběhem jen zválcoval hráče před sebou. V 59. min. si Martin Šrefl naskočil na centr Dana Suka z levé strany, jenže ani Martinova hlavička do protipohybu brankáře do prostoru branky nemířila. V 64. min. podcenila obrana soupeře dlouhý výkop Lukáše Kaspera a Martin Šrefl se těsně před brankářem dostal k míči. Bohužel už neměl čas na to, aby měl míč pod kontrolou a mohl zakončovat do prázdné branky. Snížit se nepodařilo ani Kubovi Kráčmerovi po hlavičce v další minutě. Snížení na 1:2 jsme se dočkali v 67. min., když Honza Kráčmer zaskočil brankáře střelou z přímého kopu. Vstřelená branka nás nakopla a za další 2 minuty nebyl daleko od zakončení Pepa Kovaříček, který zády zasáhl rohový kop Martina Šrefla. V 74. min. srazil Pepa Kovaříček centr Dana Suka k Honzovi Kráčmerovi, ale jeho tečovaná střela skončila vedle. Po následném rohovém kopu se míč odrazil k Tomášovi Krunčíkovi, který si ho připravil k zakončení a střelou mezi klubkem hráčů vyrovnal na 2:2. V 78. min. viděl jeden z hostujících hráčů druhou žlutou kartu a zamířil předčasně do sprch. Na našem týmu bylo patrné, že remíza mu je málo. Skákavá střela Martina Šrefla z 80. min. mířila bohužel jen doprostřed a jeho další pokus letěl pro změnu nad branku. V 83. min. si na centr za obranu nabíhal Kuba Kráčmer, který po souboji s křivickým hráčem upadl. Hvizd hlavního rozhodčího neznamenal nic jiného než penaltu, kterou s přehledem proměnil Martin Šrefl 3:2. V 86. min. ještě Honza Kráčmer vysouval za obranu Pepu Kovaříčka, ale ten si nepohlídal ofsajdovou hranici. Do konce zápasu jsme už hru víceméně kontrolovali a připsali si těžce vybojované těsné vítězství.

Tomáš Krunčík: „Hned v prvním zápase nové sezóny se nám ukázalo, že se během letní přípravy nic nezměnilo. Opět jsme tak našim divákům předváděli festival v zahazování i těch nejvyloženějších šancí. A dál, dle tradice, jsme také branky dostali. První po perfektně zahraném rohu a druhou jako bonus na odchod do kabin. Poločasové ticho v kabině se tak dalo krájet, ale přineslo i svůj užitek. Prohrát jsme dnes nechtěli a každý věděl, že v nasazení polevit nesmíme. Byl to boj s časem i s hodně defenzivně hrajícím soupeřem. Svůj cíl jsme ale nakonec splnili.“