Javornice A - Křivice 4:1 (1:1)

03.06.2017 17:00

Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Daniel Suk, Adam Krejčí

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk (89‘ Tomáš Plesl) – Jakub Hovorka (86‘ Lukáš Harbich), Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík (82‘ Pavel Chlachula) – Jan Bárta (51‘ Adam Krejčí), Josef Kovaříček (91‘ Michal Plašil)

Do zápasu proti nekompletnímu soupeři jsme vletěli doslova po hlavě. Hned v první minutě se centr Dana Suka snesl na hlavu Kuby Kráčmera, ale tomu se nepodařilo míč dobře trefit. Pár vteřin nato se míč ke Kubovi dostal znovu. Zakončení doprostřed branky však brankáře hostů nepřekvapilo. V 5. min. se podél lajny opět proběhl Dan Suk. Tentokrát jeho centr žádného ze spoluhráčů nenašel. O 2 minuty později jsme předvedli povedenou kombinaci, ale finální přihrávka Pepy Kovaříčka šla Honzovi Bártovi jen na paty. V 8. min. se neujala ani střela Kuby Hovorky. To hosté hned ze své první šance v 9. min. udeřili. Po velké hrubce při bránění standardní situace hlavičkoval kapitán Křivic zcela sám a naprosto přesně k levé tyči – 0:1. V 11. min. vypálil dělovku na branku soupeře Standa Koutský. Gólman jeho pokus jen vyrazil, ale následně dokázal zneškodnit i šanci dorážejícího Honzy Bárty. O 5 minut později se neujala ani další povedená dalekonosná rána od obránce, tentokrát od Pavla Kaspera. V 17. min. pak Kuba Hovorka netrefil centr Kuby Kráčmera mířící do pokutového území. V následujících minutách jsme stále nemohli najít recept na soupeře zalezlého ve své ulitě nebo dobře zakročil brankář Křivic, jako ve 28. min. po pěkném centru Kuby Resla. Po půlhodině hry proletěla jen nad břevnem branky hostů překvapivá střela Dana Suka. Ve 35. min. si hosté po průniku Pepy Kovaříčka málem vstřelili vlastní branku. V následující minutě si míč do střelecké pozice připravil Pepa Kovaříček, ale zamířil jen vedle branky. Ve 37. min. jsme konečně dokázali vyrovnat, když Honza Kráčmer střelou z přímého kopu přesně do šibenice potrestal faul na svého bráchu – 1:1. Ve 40. min. zastavili hosté postup Kuby Kráčmera a vydali se sami do rychlého protiútoku, který naštěstí zakončili střelou vedle. Ve 42. min. sebral brankář hostů Pepovi Kovaříčkovi míč kousek před hlavou. Ve 44. min. si Pepa Kovaříček vyměnil míč s Tomášem Krunčíkem, ale Pepovu střelu obrana zblokovala. V poslední minutě vyzval Kuba Kráčmer k zakončení Kubu Hovorku, který gólmana opět nedokázal prostřelit.
Na první výraznější šanci ve druhém poločase se čekalo 5 minut. To Dan Suk opět zařadil vyšší rychlostní stupeň, ale na jeho prudký centr nikdo nezareagoval. Na druhé straně se připomněli protiútokem i hosté, jenže cílovou stanicí byl dobrý obranný zákrok Pavla Kaspera. V 52. min. dokázal Kuba Hovorka po centru do vápna přehodit brankáře, ale naši gólovou radost pokazil zdvižený praporek v ruce Martin Šrefla signalizující ofsajd. V 53. min. zlikvidoval brankář Křivic nadvakrát střelecký pokus Tomáše Krunčíka. V 55. min. nedokázal Adam Krejčí protlačit svou přihrávku k lépe postavenému Tomášovi Krunčíkovi. V téže minutě pak Dan Suk ztratil jednoduše míč a hostují hráč běžel sám na Lukáše Kaspera. Míč si naštěstí ukopl a tuto šanci jsme tím pádem přežili. V další minutě chtěl Dan své předchozí zaváhání napravit. Prošel sám téměř přes celé hřiště, ale jako ve většině našich šancí ztroskotal na výborném brankáři Křivic. V 58. min. převzal Adam Krejčí přihrávku ve vápně, šikovně se uvolnil ke střele, jenže si míč smolně ukopl a druhý pokus o zakončení už gólman hostů snadno chytil. V 60. min. napřáhl Adam Krejčí k dalšímu zakončení, ale přízemní střelou brankáře nepřekvapil. V další minutě si do volného prostoru naběhl Kuba Resl, jehož centr hosté odhlavičkovali do bezpečí. V 62. min. vrátil Kuba Hovorka přetažený roh Tomáše Krunčíka před branku, ale hlavička Adama Krejčího prolétla jen kousek vedle tyče. V další minutě skončil míč nad břevnem soupeřovy branky po hlavě Pepy Kovaříčka. V 66. min. trnuli naši diváci opět hrůzou, když tentokrát zaváhal Pavel Kasper a křivický hráč šel znovu sám na branku. Tentokrát si vyběhnuvšího Lukáše Kaspera obhodil, ale rychlý návrat Standy Koutského požár uhasil. V 70. min. nepropálil po průniku po straně gólmana soupeře znovu Adam Krejčí. V následující minutě se míč po přímém kopu vrátil k Honzovi Kráčmerovi, který obratem poslal do vápna další centr. Na něj si naběhl Kuba Kráčmer a hlavou nás dostal do vedení 2:1. Chvíli poté jsme mohli své vedení navýšit po rychlém přenesení hry z jedné strany na druhou, ale Dan Suk v souboji s gólmanem opět neuspěl. V 73. min. nepřidal další branku ani Kuba Kráčmer, když po přihrávce Tomáše Krunčíka branku netrefil. V 75. min. pak svou šanci doslova „zadrbal“ Tomáš Krunčík. Uklidňující gól měl v 76. min. na hlavě Pepa Kovaříček, který ve velké šanci nedokázal usměrnit míč do branky. V 77. min. zatáhl Kuba Hovorka míč do vápna a přihrál pod sebe Adamovi Krejčímu. Ten vypálil tvrdě, avšak nepřesně. V 80. min. se po útočném výletu dostal k nedůrazné střele Pavel Kasper. V 83. min. si to k brance soupeře namířil Kuba Hovorka, který vystřelil hodně nad. V 84. min. už chtěl Pepa Kovaříček uklízet do prázdné branky přihrávku Adama Krejčího, ale gólman Křivic se po míči natáhl a konečky prstů ho za sebe nepustil. V 87. min. neudržel brankář hostů přímý kop Honzy Kráčmera. První dorážku Adama Krejčího ještě zvládl odvrátit, ale druhá dorážka Dana Suka už rozvlnila síť a přinesla nám vedení 3:1. V předposlední minutě nepropasíroval Adam Krejčí svou přihrávku před branku na číhajícího Lukáše Harbicha. Chvíli poté pak po přihrávce Pavla Chlachuly mířil vedle branky Kuba Kráčmer. Již v nastaveném čase se k přímému kopu postavil Adam Krejčí. Jeho technickou střelu však brankář vytěsnil nad břevno. Z následného rohového kopu Pavla Chlachuly už Adam Krejčí přidal naši poslední branku, když jednoduchou hlavičkou na zadní tyči zvýšil na konečných 4:1. Po závěrečném hvizdu tak mohla naplno vypuknout naše rozlučka s domácím prostředím a našimi diváky, která se pro některé protáhla až do ranních hodin a dopoledního zápasu B-týmu.

Tomáš Krunčík: „Naši diváci namlsaní posledním domácím utkáním se Zdelovem tentokrát asi nevěřili svým očím. Nemít v ruce grilované prasátko, tak věřím, že by po nás kolikrát i něco letělo. Tím jsem chtěl říci, že proti nekompletnímu soupeři prostě hrát neumíme a to, co jsme dnes předváděli, se opravdu těžko popisuje. Rozhodujícím faktorem tak byly dva okamžiky, kdy jsme přežili samostatné nájezdy na naši bránu za stavu 1:1. Výsledek sice vypadá jednoznačně, cesta k němu byla ale hodně trnitá, zdlouhavá a daleko těžší, než všichni čekali. Celkově ale myslím, že se nám sobota protažená do neděle podařila na podtrženou jedničku. Za to patří velký dík jak naší obsluze kiosku, tak i opékačům již zmíněného čuníka a nakonec také všem příchozím, kterých bylo na poslední domácí utkání áčka opět víc, než dost.“