Javornice A - Lokomotiva HK 2:3 (1:3)

02.09.2023 17:00

Matěj Kráčmer, Adam Krejčí

Stanislav Hynek – Stanislav Koutský, Jakub Resl (73‘ Martin Šrefl), Pavel Kasper, Jakub Hovorka – Martin Plíhal (86' Jakub Pavlovec), Jakub Kráčmer, Matěj Kráčmer (46‘ Lukáš Harbich, 86' Jaroslav Krunčík), Pavel Drašnar, Ondřej Nosek – Adam Krejčí

Začátek zápasu patřil hostující Lokomotivě, která si vytvořila mírnou převahu. Ve 2. min. zahrávali přímý volný kop, ale ostrá rána směřoval jen doprostřed branky. V 8. min. kličkoval v pokutovém území soupeře Matěj Kráčmer, ale míč před branku nedostal. V další minutě jsme ubránili rohový kop, ale po nepodařeném protiútoku přišla gólová šance soupeře. Přihrávku mezi obránce zakončil hostující hráč naštěstí zbrkle. Krátce poté podskočil míč Kuba Resl, ale útočník Lokomotivy další gólovou šanci zazdil. Neproměněné šance jsme dokázali vzápětí potrestat, když míč do vápna zatáhl Adam Krejčí a před prázdnou brankou vyzval k první trefě v javornickém dresu Matěje Kráčmera1:0. O minutu později se za naši obranu řítil opět útočník soupeře, ale u míče byl naštěstí včas Standa Hynek. V 16. min. zahrávali hosté přímý volný kop. Míč mířil jen vedle branky a náš gólman si situaci pohlídal. Krátce poté se Adam Krejčí znovu objevil ve vápně soupeře, vyhnul se faulujícímu brankáři, ale od brankové čáry míč před branku nedostal. V 17. min. se dlouhý aut snesl na hlavu Matěje Kráčmera, který hlavičkou o zem orazítkoval spojnici. Ve 21. min. jsme nedoskočili na další centr do vápna, ale jednak zakončující hráč trefil břevno a za druhé byl odmáván ofsajd. V další minutě už bylo bohužel vyrovnáno, když jsme se nechali ve vápně přetlačit a útočník soupeře Standu Hynka prostřelil – 1:1. Ve 24. min. srážel Martin Plíhal míč za obranu na Matěje Kráčmera, ale přihrávka byla příliš dlouhá. Ve 25. min. nás hosté překombinovali na pravé straně, ale přihrávku před branku Standa Hynek zkrotil. Ve 27. min. využili hosté otevřeného středu hřiště a po přihrávce ze strany zakončovali do prázdné branky – 1:2. Převaha hostů pokračovala, ale další šance po rohových kopech na jejich straně nepřibyly. Ve 34. min. se Adam Krejčí tlačil po levé straně do vápna, jenže v těžké pozici brankáře prostřelit nedokázal. Ve 36. min. zkoušeli hosté překvapit ostrým míčem za obranu, ale našel jen Standu Hynka. Na druhé straně Adam Krejčí nevyužil volného prostoru, ale ve vápně se bohužel zamotal do kliček. Ve 40. min. se dlouhý aut motal u brankové čáry, ale za ní se bohužel nedostal. V další minutě Matěj Kráčmer zalepil dlouhý míč na vápně, jenže prostor pro zakončení nedostal. Ve 43. min. se do našeho vápna dostal jeden z centrů a po střetu nohy protihráče se Standou Koutským zahvízdala píšťalka a následovala penalta. Tu hosté proměnili – 1:3.
Vstup do druhého poločasu jsme mohli mít parádní, když obrana odvrátila centr Adama Krejčího k volnému Martinovi Plíhalovi, který se bohužel špatným zpracováním o velkou šanci připravil. Ve 47. min. otestovali hosté pozornost Standy Hynka tvrdou střelou z 25 metrů. Ve 49. min. si brankář soupeře poradil s přímým kopem Adama Krejčího také z cca 25 metrů. V další minutě zahrozili hosté průnikem ze strany, který před nabíhajícími hráči odvrátil Kuba Hovorka. Kuba Hovorka byl i u další důležité akce na druhé straně hřiště, když si naběhl za obranou soupeře a po kličce brankářovi naservíroval míč před prázdnou branku Adamovi Krejčímu – sníženo 2:3. V 54. min. Standa Hynek neodhadl centr od rohového praporku, ale jeho zaváhání hosté potrestat nedokázali. V další minutě lítal míč před naší brankou z jedné strany na druhou, ale naštěstí jsme se nakonec dokázali ubránit. V 58. min. Pavel Kasper krásným míčem za obranu vyzval k zakončení Adama Krejčího, který bohužel míč skrz brankáře neprošťouchl. Po hodině hry mířila za naši obranu standardní situace, ale na jejím konci našel míč ve svých rukavicích Standa Hynek. V 65. min. hlavičkoval po rohovém kopu Adam Krejčí, ale míč mířící do branky trefil bohužel hráče na brankové čáře. V 69. min. se po lajně rozběhl Adam Krejčí, jenže mu bohužel chyběla podpora a zakončení z úhlu úspěšné nebylo. V 71. min. jsme zbrklou rozehrávku dovedli ke standardní situaci pro soupeře z nepříjemných 20 metrů. Přímý kop však mezi tyče nemířil. Na druhé straně jsme se k brance soupeře dostali po dlouhém nákopu, kdy z malého vápna hlavičkoval přes branku Adam Krejčí. To, že gólman našeho útočníka úplně zboural už pozornosti hlavního rozhodčího uniklo. V 80. min. skončila střela šajtlí Pavla Drašnara jen u brankáře. V závěrečné desetiminutovce jsme sice vrhli takřka všechny síly do útoku, ale bohužel se nám míč za záda gólmana Lokomotivy dostat nepodařilo. Hosté tak udrželi těsné vítězství 2:3.

Tomáš Krunčík: „Dnes nám chybělo 5 hráčů ze základu, další 2 nastupovali zranění. I přes všechny tyto nepříjemnosti se nám podařilo sestavu složit a soupeře trápit až do posledních minut nastavení. Źádná krása to od nás nebyla, ale to se dalo čekat. Bohužel jsme se nevyhnuli klasice a obdrželi jsme laciné branky. Soupeř byl fotbalovější, ale i my jsme měli příležitostí víc, než dost. Gratulace soupeři, my musíme zkousnout další porážku o jednu branku.“