Javornice A - Lukavice 0:1 (0:0)

20.09.2015 16:00

-

Lukáš Kasper - Jakub Resl, Jaroslav Krunčík, Michal Šťěpánek, Daniel Suk  - Pavel Chlachula (70‘ Jakub Hovorka), Jakub Kráčmer (38‘ Jaroslav Nosek), Josef Kovaříček, Martin Šrefl - Adam Krejčí, Jan Bárta

Zápas proti silné Lukavici jsme nezačali špatně. V 5. min. vyboxoval lukavický brankář rohový kop Michala Štěpánka mimo dosah našich hráčů. V 7. min. jsme měli po faulu na Pavla Chlachulu možnost zahrávat přímý volný kop v blízkosti pokutového území, ale Jardovi Krunčíkovi se střela nevyvedla. V 10. min. vysunul Martin Šrefl Adama Krejčího, ale lukavický obránce mu míč na poslední chvíli vykopl. Ve 12. min. lízl Pepa Kovaříček hlavou autové vhazování Adama Krejčího. Míč však branku bohužel těsně minul. V dalších minutách se více a více začali osmělovat hosté. Ve 13. min. zmařil jejich šanci včasným vyběhnutím Lukáš Kasper. V další minutě si připsal zákrok po přímém kopu soupeře a krátce nato jen kontroloval další trestný kop, který mířil kousek vedle naší branky. V 18. min. si Lukáš bez větších problémů poradil i s přízemní střelou soupeře. O 2 minuty později to vřelo v našem pokutovém území, ale Kuba Kráčmer dokázal dostat míč do bezpečí. Ve 21. min. zahrávali hosté další standardní situaci, kterou ale zastavila naše zeď. Ve 25. min. si s nervovou soustavou našich diváků trochu pohrál Lukáš Kasper, když ho přeskočil centrovaný míč. Své zaváhání však včas napravil. Ve 27. min. se lukavický hráč uvolnil po naší pravé straně. Přihrávku před branku naštěstí Lukáš Kasper přečetl a míč před nabíhajícím hráčem vyrazil mimo jeho dosah. Po půlhodině hry se k míči za pokutovým územím dostal Kuba Resl. Jeho výživná střela k naší smůle do branky nemířila. Ve 32. min. nevyužil velkou šanci Adam Krejčí. Ke gólu měl následně hodně blízko i Honza Bárta, ale na míč bohužel nedosáhl. Ve 35. min. střílel nepřesně na branku soupeře další z našich obránců Dan Suk. V následující minutě zahrávali standardní situaci hosté z Lukavice. Jeden z hráčů se za hlavičkou natahoval, co mu síly stačily, ale míč na branku usměrnit nedokázal. Chvíli poté vyzkoušel hostujícího brankáře ještě Pavel Chlachula. Jeho slabá střela vrásky soupeři neudělala. V závěru prvního poločasu měla Lukavice ještě pár rohových kopů, ale žádný z nich se neujal.
Druhý poločas začal svými střelami aktivní Michal Štěpánek. Jen to „zařízení“ se mu nedařilo trefovat. Ve 48. min. musel Lukáš Kasper na druhé straně hřiště vyrazit trestný kop soupeře. V 51. min. poslal Pavel Chlachula z autového vhazování míč do ohně, ale hosté se ubránili. V 57. min. přišel po ztrátě míče na polovině hřiště dlouhý míč za naši obranu. Na hraně ofsajdu se pohybující hostující útočník dostal do velké šance. Kuba Resl dokázal jeho střelu částečně zblokovat, ale míč naneštěstí usměrnil mimo dosah Lukáše Kaspera do naší branky – 0:1. V 59. min. byl u centrovaného míče do pokutového území soupeře jako první brankář hostů. V 63. min. mířila střela Lukavice pod naše břevno, ale Lukáš Kasper se překvapit nenechal. V 67. min. vypálil Pepa Kovaříček pouze vedle branky. V další minutě předvedli povedenou akci hosté, ale zakončit ji už nedokázali. Mezi 70. a 73. min. nevedly k úspěchu rohové kopy Michala Štěpánka, ani přímý kop Martina Šrefla. V 74. min. si Martin Šrefl hezky naskočil na přímý kop Michala Štěpánka, ale v dobré pozici hlavou branku minul. Soupeře jsme dostali pod tlak a dobývali jeho branku. Přes zhuštěnou obranu jsme se prosazovali jen velmi těžko. Velkou šanci na vyrovnání jsme měli v 85. min., když domácí nejprve se štěstím odvrátili střelu Adama Krejčího a poté jen sledovali, jak se míč z kopačky Dana Suka vykroutil mimo branku. V předposlední minutě dostal poslední šanci na vyrovnání Martin Šrefl. Hlavičku po rohovém kopu Michala Štěpánka poslal jen nad břevno. Hosté si tím pádem připsali cenné vítězství a před pěknou diváckou návštěvou ukončili naši více než rok trvající domácí šňůru bez porážky v základní hrací době.

Tomáš Krunčík: „Po několika měsících jsme přišli o domácí neporazitelnost. Z utkání odcházíme přesto se vztyčenou hlavou a nemáme se za co stydět. Narazili jsme na velmi silného soupeře a po celý zápas to bylo vidět. Remízové, velmi bojovné a úporné utkání tak vyhrál tým, který šťastně vstřelil jednu branku. Lukavičtí mohou slavit, my musíme zvednout hlavy a připravit se na středeční finále poháru. Děkuji všem divákům, kteří dnešní utkání navštívili. Je to krásný pohled, když se zábradlí a stoly okolo hřiště prohýbají pod jejich "tíhou". Kvůli takovýmto zápasům se ten fotbal přece hraje.“