Javornice A - Malšova Lhota 2:2 (2:1)

27.04.2024 17:00

Jiří Počtýnský, Jakub Kráčmer

Stanislav Hynek – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper /78‘/, Ondřej Nosek – Josef Kovaříček, Jakub Kráčmer, Jakub Hovorka, Josef Petr (79‘ Martin Plíhal) – Jiří Počtýnský, Adam Krejčí

Úvod zápasu se vydařil lépe našim barvám, když chvíli po výkopu zakončoval nepřesně hlavou Pepa Kovaříček. V 6. min. se do zakončení prodral Adam Krejčí, jehož střelu vyrazil brankář na roh. Míč od rohového praporku dopadl k nohám Kuby Kráčmera, ale do branky nedoputoval. V 9. min. hostující hráč tečí hodně znepříjemnil zákrok svému gólmanovi, ale ten stihl zareagovat a míč vyrazil. Na druhé straně se k zakončení dostal i soupeř, který však zamířil vysoko nad. V 16. min. Malšova Lhota rychle rozehrála svoji standardku, ale atak skončil bez zakončení odkopem od naší branky. O 2 minuty později sestřelil Jirka Počtýnský svou střelou jen obránce soupeře. Ve 20. min. byl v pokutovém území faulovám Pepa Kovaříček a Jirka Počtýnský se z penalty nemýlil – 1:0. Ve 22. min. byli hosté blízko vyrovnání. Po standardní situaci kousek za pokutovým územím pomohlo Standovi Hynkovi břevno. Ve 24. min. skončil větrem popohnaný aut Adama Krejčího až v sítí, ale žádný z hráčů se ho mezitím nedotkl, takže gól nemohl platit. Ve 26. min. poskakoval míč nebezpečně v našem vápně, ale nakonec skončil v rukavicích našeho brankáře. Po půlhodině hry sklepl Jirka Počtýnský dlouhý nákop na Adama Krejčího, který se ke střele nedostal. Naopak se do rychlého protiútoku vydali hosté, které žlutým faulem zastavil Kuba Hovorka. Ve 32. min. rozehrál Kuba Hovorka standardní situaci na přední tyč, kdy ji neomylně z první zakončil Kuba Kráčmer2:0. Zanedlouho poté putoval míč po ose Standa Hynek, Kuba Kráčmer, Adam Krejčí a Jirka Počtýnský k Pepovi Kovaříčkovi, který v souboji s brankářem zamířil bohužel mimo branku. Ve 37. min. napřáhl po rohovém kopu ke střele Kuba Resl, ale zařízení také netrefil. Po slabé „malé domů“ odpískal hlavní rozhodčí ve 38. min. penaltu po střetu našeho brankáře s útočníkem soupeře, který to prostě zkusil a „vyčůraně“ upadnul. Protesty proti rozhodnutí rozhodčího byly marné a přinesly jen další žluté karty pro naše barvy. I Malšova Lhota penaltu bezpečně proměnila a snížila na 2:1. Ve 40. min. se proti Standovi Hynkovi řítil další hráč soupeře, ale Standa včas vyběhnul a razantním odkopem útok zastavil. Posledních 5 minut prvního poločasu bylo ve znamení nepřesností a překopávané. Do dobré pozice se mohl v závěru poločasu dostat Kuba Hovorka, ale míč se mu nepodařilo dostat plně pod kontrolu a zakončil tak nepřesně.
Druhý poločas odstartoval šancí soupeře a zákrokem Standy Hynka. V 52. min. hosté se štěstím vyrovnali. Při ponechané výhodě napřáhl jejich hráč z poza vápna a střelu mířící doprostřed branky tečoval mimo dosah našeho gólmana nešťastně Standa Koutský – 2:2. V 54. min. se po vysunutí od Pepy Kovaříčka probil po lajně Jirka Počtýnský, ale nechal jen vyniknout brankáře soupeře, který přízemní centr před branku přečetl. Po hodině hry se na útočný výlet vydal Adam Krejčí, ale se zakončením tak otálel, až o míč přišel. Z následných rohů jsme se také prosadit nedokázali. V 64. min. propadl aut k Pavlovi Kasperovi, jehož střelu bohužel zastavily nohy hráčů u brankové čáry. V 72. min. se do zakončení tlačil Adam Krejčí, ale střelecké štěstí mu tentokrát nepřálo. Podobně dopadl i Jirka Počtýnský, který si převzal míč od Kuby Kráčmera, doklopýtal s ním téměř až na malé vápno, ale přes obránce a brankáře míč neprocedil. V 78. min. Pavel Kasper zasáhl svým skluzem i unikajícího soupeře a po druhé žluté kartě musel předčasně do kabin. Následnou standardní situaci zblokovala naše zeď. V 82. min. napřáhl z 20 metrů Kuba Hovorka, jenže zamířil jen mimo branku. Pět minut před koncem si Adam Krejčí pokryl v souboji s obráncem míč. Bránící hráč na Adamovi visel sice jako klíště, ale Adamovi se ze sevření podařilo vytrhnout. Nebýt předčasného hvizdu hlavního rozhodčího, asi by náš útočník postupoval z poloviny hřiště sám na branku soupeře. Před koncem zápasu jsme přežili pro změnu závar ze strany hostů. Jubilejní 10. žlutou kartu v zápase viděl v 88. min. za řečnění útočník soupeře. A protože to i v jeho případě byla druhá žlutá karta, zápas nedohrál v plném počtu ani soupeř. To ale nic nezměnilo na konečném výsledku 2:2.

Vedoucí mužstva k utkání:
Štěpán Purm: „Utkání s Malšovkou mělo vše, co divák od utkání této soutěžní kategorie očekává. Góly, karty, emoce, nepřesnosti ve výkonu všech aktérů zápasu. Pro nás po zápase, kdy vedeme 2:0 je remíze teď ztrátou dvou bodů. V konečném zúčtování se ukáže, zda to dnes byl nakonec zlatý bod nebo ztráta dvou bodů. Předvedli jsme dobrý týmový výkon, ve kterém musíme pokračovat dál i v dalších zápasech jara.“