Javornice A - Opočno 3:1 (1:1)

04.09.2021 16:30

Jakub Hovorka, Pavel Kasper, Adam Krejčí

Stanislav Hynek /27‘/ - Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Michal Bárnet, Miroslav Vidlička (28‘ Lukáš Kasper) – Jakub Hovorka, Jan Kráčmer, Jakub Nosek, Jakub Kráčmer (90‘ Lukáš Harbich) – Adam Krejčí (89‘ Ondřej Nosek), Josef Kovaříček

Na domácím hřišti jsme se představili proti velmi kvalitnímu týmu z Opočna. Ze zdravotních či jiných důvodů na hřiště naběhla opět nová sestava - ostatně jako ve většině letošních zápasů. První zajímavou šanci utkání přítomní diváci viděli již v 1. min., kdy Míra Vidlička netrefil odkrytou branku Opočna. Ve 4. min. ztratil tvrdě atakovaný Kuba Nosek míč na středu hřiště a hosté se vrhli do rychlého protiútoku. Standa Koutský už také nestihl uklidit míč před dotírajícím hráčem Opočna a to se tak brzy ujalo vedení 0:1. O 2 minuty později jsme propásli dobrou příležitost k rychlému vyrovnání, jenže míč po autovém vhazování proskákal podél brankové čáry do zámezí. V 8. min. vyslal Pavel Kasper svým autem do útoku Pepu Kovaříčka, který se bohužel nedokázal probít přes dva obránce soupeře. Za další 2 minuty nezastavil bránící hráč Adama Krejčího ani držením za dres, ale přes další protihráče se Adam protloukal bohužel s útočným faulem. Ve 14. min. protáhnul brankáře Opočna svou střelou Kuba Nosek. Ve 21. min. Kuba Kráčmer podskočil centr a nešťastně zahrál míč rukou, za což uviděl samozřejmě žlutou kartu. Tvrdě a aktivně hrající soupeř nás dostával pod tlak. A ve 27. min. jsme se kvůli tomu dostali do pěkné šlamastiky. Jak brambory okopaný Kuba Hovorka poslal Standovi Hynkovi pomalou „malou domů“, kterou vystihl útočník soupeře. Po střetu s naším brankářem mimo pokutové území zahvízdala píšťalka hlavního rozhodčího a Standa Hynek šel s červenou kartou předčasně do sprch. Z hráčského dresu do brankářského se tak musel rychle převléknout Lukáš Kasper, který si ještě před zápasem jen smutně prohlížel nové gólmanské rukavice s poznámkou, že se snad letos ještě dočká a zachytá si… Dočkal se. Vyloučení nás paradoxně nakoplo k týmovému výkonu a hostům jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Přečkali jsme i další momenty, kdy opočenskou tvrdost pocítili Pepa Kovaříček a Kuba Hovorka. Ve 40. min. se ke střele z otočky dostal Kuba Kráčmer. Přestože jeho střele chyběla razance, nadělala hostujícímu brankáři mnoho starostí. Krátce poté jsme byli velmi blízko zaslouženému vyrovnání, jenže míč proskákal brankoviště kolem Kuby Kráčmera a Kuby Noska až do zámezí. Ve 43. min. jsme pod dalším z faulů na Pepu Kovaříčka zahrávali standardní situaci. Pavel Kasper našel svým centrem Kubu Hovorku, který míč na první pohled svou levačkou špatně trefil, ale z druhého pohledu to byla střela geniální. Sotva letící avšak zběsile rotující míč totiž hostujícímu brankáři propadl, cinknul o tyčku a zakutálel se až za brankovou čáru – 1:1! Hosty opařené vyrovnáním mohl krátce poté dorazit Adam Krejčí, který se po přihrávce Kuby Noska zbavil dvou bránících hráčů, ale svůj únik zakončil střelou vedle. Posledním momentem prvního poločasu byla pěkně umístěná hlavička Kuby Kráčmera, kdy míč v cestě do sítě zastavily rukavice gólmana Opočna na brankové čáře.
Jak první poločas skončil, tak ten druhý začal. Byli jsme i v oslabení aktivní a hra se přelévala od branky k brance. V 50. min. rozehrál Kuba Nosek standardní situaci na číhajícího kapitána Pavla Kaspera, který hlavičkou krásným obloučkem překonal bezmocného brankáře Opočna – 2:1. Ani druhá branky hosty nezlomila. Opočno bylo stále aktivní a snažilo se zápas zvrátit. Soupeř nás zatlačil na vlastní polovinu, kde jsme statečně a obětavě bránili naši branku. Na hodinách přiskakovala minutka za minutkou a Opočnu začínala hra o čas. To hrálo do karet pro naše brejky. V 66., resp. v 68. min. vyslal Lukáš Kasper svým výkopem vpřed Adama Krejčího. Ten se pokaždé i přes převahu bránících hráčů dokázal dostat do střelecké pozice, ale rozvlnil bohužel jen boční síť. V 71. min. Lukáš Kasper zneškodnil akci soupeře za jinak soustředěnou a pečlivou obranou. Míč po rychlé rozehrávce vyvezl na soupeřovu polovinu Adam Krejčí a krásným centrem vybídl k zakončení sprinterské trio Pepu Kovaříčka, Kuba Noska a Kubu Kráčmera. Bohužel ani jeden z nich na míč nedosáhl a ten se jen prokutálel malým vápnem. Opočno se dále snažilo o vyrovnání a jeho centry létaly před branku zprava i zleva. Jednu z akcí včas zastavil zadržením protihráče na polovině hřiště Pavel Kasper. V 75. min. se Adam Krejčí opět vydal sám proti obránci a gólmanovi, ale branku svým zakončením těsně minul. V 78. min. se situace opakovala, ale tentokrát měla gólový konec. Adam Krejčí si na polovině hřiště převzal míč, zbavil se bránícího hráče a ranou na bližší tyč prostřelil brankáře Opočna – 3:1. Ani v závěrečných minutách žádný z týmů nesložil zbraně. Hra se přelévala ze strany na stranu a divákům se musel zápas líbit. Zatímco diváci soupeře se však ke konci zápasu začali vytrácet, naši fanoušci byli naším 12. hráčem až do závěrečného hvizdu. Společně s nimi jsme tak mohli bouřlivě oslavit těžké, ale zasloužené vítězství 3:1.

Vedoucí mužstva k utkání:
Štěpán Purm: „Zraněními zdecimovaný kádr dnes odhodlaně nastoupil proti kvalitnímu, aktivně a tvrdě hrajícímu soupeři. Rychlý gól Opočna nás na chvíli srazil, ale červená karta ve 27. min. tým naopak semkla. Hrou na hranici sebeobětování jsme tak soupeři vyfoukli 3 body. Velký dík celému týmu!“