Javornice A - Petrovice 2:1 (2:1)

02.11.2013 14:00

Martin Šrefl, Jan Podzemný

Lukáš Kasper - Jaroslav Šrefl, Stanislav Koutský, Lubomír Plesl /65‘/, Jakub Resl - Josef Kovaříček (78‘ Lukáš Ešpandr), Martin Šrefl, Jakub Kráčmer (82‘ Michal Plašil), Michal Štěpánek - Jan Podzemný (57‘ Pavel Kasper), Jaroslav Krunčík

První listopadový víkend jsme na našem hřišti přivítali Petrovice, které do této doby také mnoho bodů neposbíraly. V první nadějné šanci se ve 3. min. ocitl Honza Podzemný, ale po jeho zaškobrtnutí měl brankář hostů snadnou úlohu. V 7. min. zůstal za naší obranou zapomenutý útočník Petrovic. Míč se k němu ale nedostal, protože ho ve svých rukavicích ukryl pozorný Lukáš Kasper. Po 10 minutách hry se hezky uvolnil Martin Šrefl. Přihrávkou pak našel Honzu Podzemného, který slabou střelou po zemi brankáře nepřekvapil. Kombinace obou hráčů se zopakovala o pár minut později, ale míč od Honzy Podzemného skončil znovu jen v náruči gólmana. Po čtvrthodině hry se do střelecké pozice dostal Martin Šrefl, který z 20 metrů pro změnu branku přestřelil. V další minutě se podél lajny prosmýkl Jarda Krunčík, ale jeho prudkou přihrávku před branku soupeř před Pepou Kovaříčkem odvrátil. V 17. min. střílel po autovém vhazování z otočky Kuba Kráčmer. V obležení hráčů hostů neměl na zakončení čas ani prostor a branku minul. V následující minutě se jednou z mála šancí připomněly Petrovice. Lukáš Kasper si svůj prostor pohlídal a střelu mimo pouze kontroloval. Ve 20. min. vyprášil na druhé straně gólmanovy rukavice Michal Štěpánek. O 3 minuty později se Jardovi Krunčíkovi otevřela cesta k soupeřově brance. V rozhodující moment však míč poposkočil a Jarda namířil svou střelu jen do brankáře. Hosté nás vzápětí málem potrestali, když jejich útočník pádil sám na naši branku. Lukáš Kasper se dokázal včas složit pod jeho nohy a míč mu vyšťouchl. Akce pokračovala další střelou na naši branku, ale to už byl Lukáš zpátky na své pozici a tento pokus v klidu lapil. Ve 28. min. zahrával Martin Šrefl přímý volný kop, ale trefil jen zeď, která i přes naše opakovaná upozornění směrem k hlavnímu rozhodčímu rozhodně nestála v předepsané vzdálenosti. Po půlhodině hry rozehrával Jarda Krunčík míč od rohového praporku. Centr propadl mezi několika hráči, ale nenašel se tam nikdo z našich, kdo by ho dopravil do branky. Ve 32. min. nechybělo mnoho k tomu, aby se do kolonky střelců zapsal jako první Standa Koutský. V další minutě nedokázal žádný z javornických hráčů zasáhnout míč po dalším centru od rohového praporku. Honzovi Podzemnému chyběl v tomto případě opravdu jen kousek a trochu také větší důraz. Minutu poté odvrátil střelu Martina Šrefla jeden z bránících hráčů. Ve 35. min. napřáhl ke střele Pepa Kovaříček, ale bohužel jen do míst, kde byl připravený brankář soupeře. Pár vteřin poté se kolem soupeře obtočil Jarda Krunčík a namířil si to přímo na branku. Dva fauly soupeře ještě přestál, ale ten třetí v pokutovém území už ne. Nařízený pokutový kop proměnil s přehledem Martin Šrefl - 1:0. Ve 38. min. hledal Kuba Resl svou přihrávkou Jardu Krunčíka, který se tentokrát v rozhodující moment podsmekl. Ve 41. min. si ofsajdovou hranici pohlídal Honza Podzemný. Po přihrávce Martina Šrefla tak běžel sám na branku a přesnou střelou zvýšil na 2:0. Neuběhla ani minuta, když se do podobné šance už už dostával Jarda Krunčík, ale ten snad jen o pár milimetrů v ofsajdové pasti uvízl. Ve 44. min. upadl v běžeckém souboji těsně před pokutovým územím hráč hostů a vymodlil si přímý volný kop. Před exekucí samotného kopu si za zdržování hry odnesl trest v podobě žluté karty Luboš Plesl. Další, a to rovnou gólový trest následoval vzápětí, protože hostující hráč skvěle provedeným kopem vymetl pavučiny v naší brance - 2:1.
Na začátku druhého poločasu se moc zásadních věcí neudálo. Bojovalo se převážně mezi šestnáctkami, někteří pak na těžkém terénu bojovali i sami se sebou. Jen v 51. min. musel zakročit proti hlavičce soupeře Lukáš Kasper. Žádný těžký zákrok to však nebyl. V 59. min. byl petrovický brankář u míče dřív než Jarda Krunčík, a ze šance tak rychle sešlo. V následující minutě zkoušeli hosté znovu pozornost Lukáše Kaspera, ale ten se nachytat nenechal. V 64. min. se po autovém vhazování odrazil míč ke Kubovi Reslovi, který vyslal prudkou ránu na branku, ale brankáře Petrovic nepřekonal. V 65. min. se po přímém kopu Kuby Kráčmera natahoval Pepa Kovaříček. Na míč nedosáhl a ten jen prošel těsně vedle tyče soupeřovy branky. Na druhé straně zastavil v 65. min. Luboš Plesl rychlou akci soupeře faulem, za který uviděl druhou žlutou kartu a putoval tak předčasně do sprch. Čekalo nás tedy 25 minut v oslabení a okamžitá hrozba v podobě dalšího přímého kopu. Ten naštěstí zblokovala zeď a dorážka mířila nad. Hosté vycítili příležitost k vyrovnání a my se naopak soustředili na bránění těsného náskoku. Petrovice měly sice optickou převahu, ale do vyložených pozic jsme je nepouštěli a střely z dálky létaly většinou mimo. Míč jsme se snažili udržet co nejdále od naší branky a dostali jsme se i k jejímu ohrožení. V prvním případě střelu Kuby Kráčmera brankář vykryl. Ve druhém případě se Pavel Kasper ocitl po přímém volném kopu sám v pokutovém území, ale při zpracování mu míč poskočil po ruce, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího. Petrovice se neprosadily ani po dalších přímých kopech ani po dlouhých nákopech, které odvracela naše obrana. V 86. min. pozlobil hosty svým průnikem Lukáš Ešpandr, ale jeho pokus brankář chytil. Tři minuty před koncem si drobné zaváhání vybral Jarda Krunčík, který po zbytek utkání zastoupil na postu posledního hráče Luboše Plesla, ale jakékoli problémy odvrátil razantním odkopem Kuba Resl. Zbývající minuty jsme již přečkali a zvítězili jsme i ve druhém letošním zápase, který jsme dohrávali v oslabení.

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Na těžkém terénu byl od začátku jasně daný typ utkání, kterému jsme se díky domácímu hřišti přizpůsobili dříve než hosté. Zaslouženě jsme se dostali do vedení, přesto nás důležitým zákrokem podržel Lukáš Kasper. V našem největším tlaku a v nejlepší části utkání jsme začali nesmyslně útočit, propadli jsme v defenzivě  a hosté krásnou brankou snížili.  Druhý poločas byl bojem o každý metr hřiště a po vyloučení našeho hráče jsme se statečně ubránili přesile. Hráčům děkuji za další utkání v deseti, které svojí bojovností zaslouženě dotáhli do vítězného konce.“