Javornice A - Přepychy 3:1 (1:0)

08.04.2017 16:30

Josef Kovaříček, Adam Krejčí, Pavel Chlachula

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Michal Štěpánek (80‘ Pavel Chlachula), Jakub Kráčmer, Jan Kráčmer (76‘ Lukáš Harbich), Tomáš Krunčík (60‘ Jakub Hovorka) – Josef Kovaříček, Adam Krejčí

Až ve čtvrtém jarním kole jsme se konečně představili na domácím trávníku proti týmu z Přepych. Vstup do zápasu jsme opět neměli špatný. V úvodní minutě se o kolmici za obranu pokoušel Honza Kráčmer, jenže míč byl pro nabíhajícího Tomáše Krunčíka příliš dlouhý. Ve 4. min. přihrával od brankové čáry před branku Adam Krejčí, ale jeho náhru zblokovali hosté na roh. Za další 2 minuty Kuba Kráčmer vyzkoušel, jak létají nové míče, ale na tuto ránu mířící téměř na rohový praporek by radši zapomněl. Chvíli poté se Adamovi Krejčímu nepovedlo prostrčit míč na Pepu Kovaříčka, který by měl před sebou již jen brankáře. V 8. min. se poprvé trochu připomněli hosté, ale na kolmici za obranu si žádný z nich nenaběhl. V 9. min. se po přiťuknutí Pepy Kovaříčka prosadil přes obránce Adam Krejčí, ale gólman Přepych byl z branky rychle venku a míč ukryl pod své tělo. O 2 minuty později zachytili hosté naši rozehrávku a rychlou střelou zkoušeli neúspěšně překvapit Lukáše Kaspera. V další minutě musel Lukáš Kasper rychle vystartovat z branky, aby byl u míče mezi obránce dříve než útočník soupeře. Hned při protiútoku jsme předvedli povedenou rychlou kombinaci, ale centr Michala Štěpánka skončil v rukavicích gólmana soupeře. Po čtvrthodině hry si Kuba Kráčmer vyměnil míč s Tomášem Krunčíkem. Na Kubův nadýchaný centr přes obranu si naběhl Pepa Kovaříček a hlavou získal pro náš tým vedení – 1:0. Hosté mohli odpovědět o pár desítek vteřin později, jenže Lukáš Kasper jejich centr po standardní situaci vyboxoval do bezpečí a chvíli nato si poradil i s další střelou soupeře. V 18. min. se Tomáš Krunčík šikovně vyhnul skluzu soupeře, ale kvůli dalšímu obránci se k zakončení nedostal. V další minutě chtěl hostující hráč překvapit Lukáše Kaspera střelou skoro z poloviny hřiště, ale Lukáš stihl včas zacouvat na své místo. Ve 20. min. skončil nad naší brankou přímý kop soupeře z levé strany. Dvě minuty poté poslal Tomáš Krunčík míč bodlem před branku. K míči měli všichni naši hráči daleko a to platilo i po dalším centru Michala Štěpánka. To hosté se dostali do jasné gólové šance, když se jejich útočník šikovně uvolnil, ale Lukáš Kasper ukázal, jak je v souboji jeden na jednoho silný. Ve 24. min. střílel po přihrávce Adama Krejčího Kuba Kráčmer. Jeho pokus byl již lepší, ale hosté ho zblokovali na roh. Po něm si na hlavičku naskočil Adam Krejčí, jenže mířil jen do dosahu brankáře. Ve 25. min. táhl Honza Kráčmer rychlý protiútok 3 na 2. Víc než roh jsme z toho však vytěžit nedokázali. Ve 28. min. neprošla před branku přízemní přihrávka Tomáše Krunčíka. Ve 34. min. přišla nepříliš vydařená střela Přepych. Daleko nebezpečnější byla jejich hlavička z 38. min., kterou Lukáš Kasper fantasticky vyškrábl do bezpečí. O chvíli později měly Přepychy další šanci po hlavičkované v našem pokutovém území. Ve 40. min. jsme hosty překvapili rozehrávkou přímého kopu, ale Tomáš Krunčík míč před branku neprotlačil. Míč pro Honzu Kráčmera však ještě vybojoval Pepa Kovaříček, jenže i Honzova technická střela skončila vedle. V předposlední minutě prvního poločasu mířila nad branku i střela Přepych. Protože v závěrečné minutě zmařil poslední hráč soupeře přihrávku na Pepu Kovaříčka, šli jsme do kabin s hubeným vedením 1:0.
Druhý poločas jsme zahájili standardní situací, kterou soupeř odhlavičkoval. Neujala se ani střela Adama Krejčího z 20 metrů, kterou hráči soupeře zblokovali. Hosté nás ve 48. min. zkoušeli překvapit přihrávkou za obranu, ale ta se jim úplně nepovedla. Ve 49. min. rozehrál Pavel Kasper standardní situaci po lajně, ale nabídku Michala Štěpánka hosté opět zblokovali na roh. V 53. min. Lukáš Kasper lapil přímý kop soupeře a okamžitě nastartoval Adama Krejčího, který míč prodloužil na Dana Suka. Ten si bohužel nepohlídal ofsajdovou lajnu. V 57. min. nedoskočil Pepa Kovaříček na přímý kop Honzy Kráčmera. Neujala se ani hlavička Adama Krejčího po standardní situaci Pavla Kaspera. V 59. min. pádil na branku soupeře Dan Suk. Míč si od něj převzal Adam Krejčí, který udělal i kličku gólmanovi, ale klička byla až příliš dlouhá a s míčem se dostal do zázemí. V 62. min. měl Adam Krejčí v podstatě další stejnou gólovou šanci, ale znovu nedal. V další minutě si Michal Štěpánek navedl míč na prostředek hřiště, ale svou střelou branku netrefil. V 65. min. odvracel standardní situaci soupeře na roh Kuba Hovorka. V 68. min. táhl Michal Štěpánek protiútok sám přes celé hřiště, ale vybojoval pouze roh. V 69. min. jsme našim natěšeným divákům konečně dopřáli gólovou radost. Perfektní centr mířící za obranu si našel Adam Krejčí, který se i ke své úlevě konečně prosadil – 2:0. V další minutě překonal Kuba Kráčmer obranu hostů vtipným obloučkem, ale pohotový volej Honzy Kráčmera proletěl metr vedle tyče. V 72. min. zahrávali hosté standardní situaci a i přes pár zmatků v obraně jsme míč nakonec odkopli. V 73. min. měl Michal Štěpánek kvůli špatnému postavení brankáře odkrytou velkou část branky, ale ke střele se neodhodlal. Další gól nepřidal ani Kuba Hovorka po hlavičce po rohovém kopu. V 81. min. vybojoval Pepa Kovaříček s Pavlem Chlachulou již ztracený míč. Pavel svou přihrávkou před branku našel Lukáše Harbicha, jehož zakončení se mezi tyče bohužel nevešlo. V 82. min. hosté zdramatizovali zápas, když z přímého kopu snadno obstřelili zeď, kterou si připravil Lukáš Kasper, a potrestali tak zbytečný faul u pokutového území – 2:1. V 86. min. se hned 5 našich hráčů hnalo na branku soupeře, ale jediný hráč soupeře jim dokázal příležitost zmařit, když čistým skluzem zastavil Kubu Resla. Opět přišly poslední minuty zápasu, které se nám v jarních zápasech zatím hodně nedařily. Tentokrát bylo všechno jinak. Dan Suk našel autovým vhazováním díru v soupeřově obraně a Pavel Chlachula krásným lobem přes gólmana rozhodl o osudu zápasu - 3:1. Za svlečený dres na oslavu narození svého syna sice dostal ještě žlutou kartu, ale to už nikoho netrápilo. Po rozehrávce zazněl závěrečný hvizd a my se již jen radovali z prvního jarního vítězství za 3 body.

Tomáš Krunčík: „Opět jsme začali dobře a vedoucí branka odpovídala vývoji utkání. Hosté postupem času hru vyrovnali a téměř z každé pozice zkoušeli ohrožovat naši branku. Vývoj zápasu tak jel opět v našich kolejích z hlediska vývoje předchozích utkání a bylo jen otázkou, jestli gól dáme nebo dostaneme. Naštěstí po několika vyložených šancích jsme konečně jednu i proměnili.  Když už se zdálo, že je pro dnešek vše vyřešeno, opět nás zradila standardní situace a klid nám tak dodal svým krásným lobem až novopečený otec Pavel Chlachula. Konečně se nám tak podařilo zvítězit.“