Javornice A - Slavia HK B 0:6 (0:2)

22.10.2022 15:00

-

Stanislav Hynek – Daniel Suk, Pavel Kasper, Jan Kráčmer, Jakub Hovorka (75‘ Lukáš Harbich) – Martin Plíhal (53‘ Mahmoud Abdelmonem „Mudy“ Mohamed), Jakub Kráčmer, Josef Kovaříček, Filip Dvořák – Adam Krejčí (75‘ Pavel Chlachula), Ondřej Nosek

Zápas proti vedoucímu celku 1. B třídy sk. B začali aktivněji hosté, ale pozorná obrana se překvapit nenechala. Hosté se v úvodních 10 minutách dostali k několika standardním situacím, které jsme dokázali odvracet. Ve 12. min. jsme zakombinovali po pravé straně, ale střela Pepy Kovaříčka z rohu vápna letěla vysoko nad. Ve 13. min. přišla po zbytečné ztrátě míče přihrávka za obranu, ale zakončující hráč branku minul. V 16. min. jsme zblokovali nejprve střelu soupeře a následnou střelu nad branku si pohlídal Standa Hynek. Po odkopu od branku protečoval míč perfektně k Adamovi Krejčímu Ondra Nosek, ale gólman hradecké Slavie míč nejprve se štěstím ztlumil a pak ho před Adamem dokázal ukrýt i do rukavic. Ve 22. min. nás hosté překombinovali na pravé straně, ale střelu po sražení pod sebe jsme zblokovali na roh. Ve 25. min. hlavičkoval po rohovém kopu vysoko nad branku Kuba Kráčmer. Ve 31. min. Standa Hynek promáchl nákop soupeře, ale útočící hráč z úhlu odkrytou branku netrefil. Ve 33. min. se míč odrazil k Martinovi Plíhalovi, který obloučkem z téměř 30 metrů málem překvapil gólmana soupeře. Ve 36. min. si hráč Slavie seběhl za naši obranu a po vyběhnutí Standy Hynka uklidil míč do prázdné branky – 0:1. Ve 38. min. se hosté dostali lehce do dvoubrankového vedení, když po centru ze strany opět zakončovali do odkryté branky – 0:2. Krátce poté měl na noze snížení Pepa Kovaříček, kterému míč luxusně připravil Adam Krejčí, ale Pepa u zakončení zaváhal a branku netrefil. V další minutě se na nás valil protiútok soupeře, který dokázal Standa Hynek vytěsnit mimo branku.
Druhý poločas jsme začali nepovedenou rozehrávkou, ale střela Slavie mezi tyče nemířila. V 51. min. si Honza Kráčmer zkušeně pohlídal náběh soupeře za obranu. V další minutě jsme už inkasovali na 0:3, když se hosté prosadili střelou k tyči z hranice vápna. V 57. min. se k nadýchanému míči za obranu dostal hráč hostů, ale Standa Hynek dokázal včas zacouvat do branky. V 63. min. prošel hostující hráč až na dostřel naší branky, ale v dobré pozici ji minul. V 66. min. byla naše obrana překonaná počtvrté, když Standa Hynek nedokázal zachránit situaci po centru za obranu. Po střele do odkryté branky to bylo 0:4. V 70. min. Honza Kráčmer srazil nechtíc míč soupeři, ale ten šancí dva na nikoho pohrdl. V 72. min. jsme neustáli tlak soupeře znovu a po přízemní střele svítilo na tabuli skóre 0:5. Ve zbylých minutách se hrálo nadále převážně na jednu branku. V 85. min. Standa Hynek soupeře vychytal, ale chvíli poté už byl na zakončení soupeře krátký a cestu míče do branky nezastavil ani skluz Pavla Kaspera – 0:6. Zápas tímto výsledkem i skončil a Slavie HK si zasloženě odvezla bez problémů všechny body.

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Favoritovi jsme odolávali něco přes půl hodiny, ale špatný konec poločasu nám zlomil vaz. Druhou půlku už si hosté dělali prakticky cokoliv a zároveň směrem dopředu nám nedovolili vůbec nic. Čekání na konec druhého poločasu pro nás bylo nekonečné. Na takový zápas je těžké koukat, ať jste trenér či fanoušek, ale taková je prostě realita. Hostům gratuluji k zaslouženému vítězství, které okořenili pěknými fotbalovými momenty.“