Javornice A - Smiřice 4:3 (3:3)

25.09.2021 15:30

Pavel Kasper 2, Adam Krejčí, Jakub Nosek

Lukáš Kasper – Jakub Hovorka, Michal Bárnet, Matěj Ehl, Daniel Suk – Miroslav Vidlička (68‘ Tomáš Krunčík), Jakub Nosek, Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer – Pavel Kasper (82‘ Pavel Chlachula), Adam Krejčí

Úvod zápas byl z obou stran poněkud nervózní a míč lítal z jedné strany na druhou. Až ve 4. min. Adam Krejčí zalepil ve vápně míč, ale bránící hráč střelu z otočky zblokoval. V další minutě měl Pavel Kasper na velkém vápně dostatek času na zpracování míče, ale technickou střelou branku netrefil. V 7. min. Adam Krejčí postupoval z úhlu sám na branku, jenže ve finále zvolil špatné řešení a brankáře neprostřelil. V 11. min. jsme prachbídně naložili se standardní situací z 25 metrů. Ve 14. min. nás hosté zaskočili rychlou kombinací a hned čtveřice hráčů se řítila za míčem směřujícím za naši obranu. Naštěstí u něj byl jako první Lukáš Kasper. V další minutě propadl míč za obranu soupeře na Adama Krejčího, ale lehká teč Pavla Kaspera dostala našeho útočníka do ofsajdu. V 16. min. naši útočníci získali napadáním míč a Pavel Kasper vyslal okamžitě do úniku Adama Krejčího, který obtěžován soupeřem zakončil bohužel těsně vedle. Ve 20. min. se po odkopu míč rychle vrátil k naší brance a hostující hráč překvapivou a vydařenou střelou přes vysunutého Lukáše Kaspera otevřel skóre zápasu – 0:1. Ve 23. min. Adam Krejčí přetlačil bránícího hráče, ale střelou z poza velkého vápna branku minul. Ve 26. min. si za obranu sbíhal Kuba Kráčmer, jenže nedokázal využít ani podklouznutí brankáře při obranném odkopu. Ve 29. min. předvedli hosté opět rychlou akci podpořenou naším nedůrazem a čistokrevným angličanem zvýšili na 0:2. Ve 30. min. jsme už mohli prohrávat 0:3, když se útočník Smiřic dostal za záda naší obrany, ale míč naštěstí netrefil. Ve 31. min. Adam Krejčí počkal na náběh Dana Suka, ale ten svůj únik nedotáhl ani do střely. Ve 32. min. hlavičkoval Adam Krejčí po centru Kuby Noska opět jen vedle branky. Ve 33. min. už jsme konečně dokázali branku vstřelit, když brankář soupeře namazal Pavlovi Kasperovi, který s notnou dávkou štěstí snížil na 1:2. Ve 34. min. chyboval pod nátlakem obránce soupeře, ale bohužel jsme další zaváhání Smiřic nepotrestali. Ve 36. min. Adam Krejčí svým autem rozběhl Pavla Kaspera, který krásným oblouček udělal z brankáře soupeře jen diváka a vyrovnal na 2:2. Ve 43. min. si hosté vzali bohužel vedení zpět, když oblouček hlavou z hranice vápna zapadl za zadní tyč - 2:3. Na poločasovou přestávku se však odcházelo za nerozhodného stavu, když po ťukesu na polovině hřiště vysunul Pavel Kasper Adama Krejčího, který střelou mezi nohama brankáře vyrovnal na 3:3!
Druhý poločas začal našimi zbytečnými ztrátami, z čehož vyústila nebezpečná standardka pro Smiřice. Tu ale hosté zakončili střelou nad ochrannou síť. V 50. min. se hnal do zakončení Adam Krejčí, jenže byl zastaven praporkem pomezního. V 51. min. Honza Kráčmer přecenil rychlost Dana Suka, a u míče byl tak nejdříve brankář Smiřic. V další minutě Adam Krejčí zrychlil svou přihrávkou hru a ve vápně našel zcela osamoceného Dana Suka, který si bohužel přišlápl míč a nedokázal ani zakončit. V 55. min. hlavičkoval po dlouhém autu pouze vedle branky Kuba Kráčmer. V 57. min. hlavičkoval po dlouhém nákopu Kuba Kráčmer jen lehce pro brankáře. Složitá nebyla pro gólmana hostů ani střela Kuby Noska z 18 metrů. V 59. min. dokázal Kuba Hovorka nacentrovat do vápna z těžké pozice, ale zakončující Kuba Kráčmer bohužel podklouzl. V 61. min. skončilo až síti autové vhazování Adama Krejčího. Jenže k překvapení všech rozhodčí po této situaci nařídil rohový kop. V 63. min. jsme se dostali konečně do vedení 4:3, když se po rohovém kopu míč vrátil ke Kubovi Noskovi, který nachytal brankáře střelou na první tyč. V 64. min. mohl naše vedení navýšit Kuba Kráčmer, který přetlačil bránícího hráče, ale sám před gólmanem gólově zklamal. V 68. min. se Kuba Kráčmer nerozpakoval a napřáhl ke střele téměř ze 30 metrů. Bohužel mířil nepřesně. V 70. min. Pavel Kasper prodloužil míč k Adamovi Krejčímu, který však neobešel vyběhnuvšího brankáře. V 72. min. proletěl rohový kop Kuby Noska jen skrz vápno. Po dalším našem rohu přišel brejk soupeře 3 na 2 a jen výtečná poziční hra Michala Bárneta nás zachránila od pohromy. Na druhé straně se po kličce do zakončení opřel Adam Krejčí, který jen vyklepal brankáři Smiřic betony. V 77. min. se Lukáš Kasper musel řádně proletět za střelou soupeře z 25 metrů. V další minutě si o přihrávku za obranu křičel po úniku Adam Krejčího Pavel Kasper, který ale přihrávku nedostal. Na druhé straně měli hosté opět další brejkovou příležitost, kterou se nám podařilo naštěstí uhasit. V 82. min. to v našem vápně vřelo po centru ze strany a hlavičku mířící do branky jsme dokázali odkopnout do zámezí. V 84. min. jsme se postupným útokem dostali k zakončení, ale střela Honzy Kráčmera i Pavla Chlachula byla zblokovaná. V 86. min. už jsme se radovali z pátého gólu v síti soupeře po hlavičce Adama Krejčího, ale praporek pomezního rozhodčího byl znovu proti. V 88. min. vypálil nebezpečně levačkou z prostoru penalty Honza Kráčmer, ale brankář Smiřic se překonat nenechal. Žádný závěrečný tlak soupeře se už nekonal, a tak jsme na domácí půdě vyválčili těsné vítězství.

Tomáš Krunčík: „Prohrávali jsme 0:2 a 2:3, ale ani to nás nezlomilo. Těsně před poločasem jsme dokázali vyrovnat na 3:3 a ve druhém poločase jsme se konečně dostali do vedení 4:3, které jsme do závěrečného hvizdu už nepustili. Hrozně jsme se na vítězství nadřeli, ale o to víc si cením toho, že jsme to dokázali.“