Javornice A - Solnice 1:1 (0:0), pen. 1:4

23.05.2015 17:00

Josef Kovaříček

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk (62‘ Jaroslav Nosek) – Jaroslav Krunčík, Martin Šrefl, Jakub Kráčmer, Josef Kovaříček – Michal Plašil (67‘ Michal Štěpánek), Adam Krejčí

Vůně grilovaných kýt lákala na zápas s vedoucí Solnicí, která si v případě jakéhokoli vítězství mohla zajistit jistý postup. Do utkání vstoupili o něco lépe hosté. Střelu ze 7. min. vyrazil bezpečně Lukáš Kasper a ve druhém případě proti ráně mířící nad naši branku zasahovat nemusel vůbec. Žádný z týmů nechtěl udělat školáckou chybu a vzrušení před jakoukoli brankou bylo z pohledu nezaujatého diváka poskrovnu. V 11. min. jsme se k zakončení nedostali ani po rohovém kopu. Blizoučko ke vstřelení branky byl ve 14. min. Michal Plašil, ale od minulého týdne se jeho muška o pár centimetrů vychýlila a Michal orazítkoval jen břevno! O 4 minuty později musel přímý volný kop soupeře likvidovat Lukáš Kasper. Krátce poté jsme se ke střele na druhé straně dostali i my, ale i solnický gólman byl pozorný a náš pokus vyrazil. Ve 20. min. hledal Adam Krejčí pěknou přihrávkou před branku Michala Plašila. Brankář soupeře však tento záměr vystihl, přestože musel míč do svých rukavic chvíli nahánět. Ve 26. min. Lukáš Kasper jen jistil ránu, která mířila nad jeho branku. Ve 32. min. se po prostrčení za obranu dostal do dobré pozice solnický hráč, ale Pavel Kasper tuto střelu dokázal na poslední chvíli zblokovat na rohový kop. V dalším průběhu zápasu se bojovalo zejména mezi vápny. Pár náznaků šancí jsme měli po autových vhazováních. Nic z toho gól nepřineslo. Totéž platilo i na druhé straně, kde se neujala žádná z nařízených standardních situací.
Druhý poločas začal z naší strany o něco lépe. První zákrok si solnický gólman musel připsat ve 47. min. po zakončení Kuby Kráčmera. Ve 49. min. našel nadýchaný centr Pepy Kovaříčka nabíhajícího Jardu Krunčíka, ale jeho hlavičce chyběla razance. V 51. min. odvrátil centr Michala Plašila od rohového praporku brankář Solnice na další roh. U druhého praporku se rozehrávky ujal Jarda Krunčík, který před branku poslal povedený míč. Na něj si naskočil Pepa Kovaříček a z těsné blízkosti přivedl náš tým do vedení – 1:0. Krátce poté přišla tatáž standardní situace, ale Jarda Krunčík kroutil míč tentokrát do branky až příliš a zazvonil jen na vnější část první tyčky. Vydařený začátek druhého poločasu mohla podtrhnout střela Adama Krejčího, který v 55. min. z dobré pozice branku minul. V 61. min. jsme se s trochou štěstí při rozehrávce přímého kopu dostali zásluhou Michala Plašila do šance, ale míč si cestu do sítě nenašel. Hosté měli ve druhém poločase problém s bráněním našich rohů. Solnický brankář však další změnu skóre nepřipustil. Hosté i ve druhé části zápasu hrozili hlavně standardními situacemi. K vyrovnávacímu gólu jsme jim však notnou měrou přispěli sami. Po špatně rozehraném autovém vhazování v 71. min. se míč dostal zpátky až na Pavla Kaspera. Pavel v ten nejméně vhodný moment podklouzl, čehož hbitě využil hostující útočník a samostatný únik zakončil přesně – 1:1. V 76. min. se nám po drobných zmatcích v obraně podařilo odvrátit míč do bezpečí. O 2 minuty později vystřelil jen vedle branky hostů Kuba Kráčmer. V 80. min. kopala Solnice jednu z mnoha standardních situací, kterou její hráči minuli jen o pár centimetrů. Za další 2 minuty musel jeden ze svých skvělých zákroků vytasit Lukáš Kasper, když vyrazil prudkou střelu z hranice pokutového území a následně si poradil i s dorážkou. V 85. min. vyzkoušel kvality solnického brankáře střelou z přímého kopu Martin Šrefl. To střela Jardy Krunčíka o 2 minuty později do prostoru mezi tyče nemířila. V 88. min. jsme byli blízko vítězství, když gólman soupeře neudržel hlavičku Adama Krejčího po rohovém kopu, ale Pepa Kovaříček se nedokázal zorientovat a trefit branku. Poslední šanci zápasu měli v 89. min. hosté z darovaného přímého kopu. Lukáš Kasper chytil i tuto střelu, a tak se šlo na penaltový rozstřel. Ten tentokrát netrval příliš dlouho. Kuba Kráčmer sice v první sérii gól dal, ale Adama Krejčího a Pepu Kovaříčka brankář vychytal. A protože exekutoři ze Solnice se ani jednou nemýlili, na další naše střelce se už ani nedostalo. Solnice tedy zvítězila po penaltovém rozstřelu a odváží si 2 body a jistotu prvního místa v OP II. třídy.

Tomáš Krunčík: „Velmi vyrovnané utkání a celkově zasloužená remíza. Zápas nabídl minimum šancí a s tím, co jsme proti Solnici předvedli, jsem naprosto spokojený. Opět jsme potvrdili, že na našem hřišti jsme schopni hrát dobré zápasy i s výrazně silnějším soupeřem. Děkuji celému týmu, bylo to velmi dobré! Soupeři pak gratuluji k definitivě prvního místa.“