Javornice A - Solnice A 4:2 (1:1)

24.07.2021 17:00

Josef Kovaříček 2, Pavel Kasper, Jakub Kráčmer

Stanislav Hynek (46‘ Lukáš Kasper) – Pavel Kasper (73‘ Ondřej Nosek), Michal Bárnet, Stanislav Koutský, Daniel Suk (C) - Jakub Hovorka (88‘ Tomáš Plesl), Jan Kráčmer (53‘ Martin Plíhal), Jakub Nosek, Martin Šrefl – Josef Kovaříček, Jakub Kráčmer

Hned v úvodu utkání chyboval domácí obránce a unikajícího Kubu Hovorku musel za dres stáhnout k zemi. Hlavní rozhodčí ukázal nejprve na penaltový puntík, ale po komunikaci s asistentem svůj verdikt opravil na přímý volný kop. Střelu z hranice vápna brankář vyrazil na roh. V 7. min. se po pravé lajně rozběhl Pepa Kovaříček. Protože kolem sebe neměl žádné spoluhráče, napřáhl z rohu velkého vápna a parádní bombou na zadní tyč nás dostal do vedení – 1:0. Ve 13. min. zkoušel hostující hráč po chybě Honzy Kráčmera překvapit Standu Hynka střelou z dálky, ale branku netrefil. V 17. min. vybojovali Dan Suk s Kubou Kráčmerem míč ve vápně, ale Kuba Hovorka se souboje s bránícím hráčem trochu zalekl. V 19. min. zaútočila Solnice z pravé strany, ale míč skončil nakonec v rukavicích našeho brankáře. Jasnou gólovku měli hosté pár vteřin poté po špatné komunikaci v obraně, ale Standa Hynek tutovku chytil. Ve 25. min. už míč za zády našeho gólmana skončil, když si centrovaný míč do vlastní branky nešťastně srazil Pepa Kovaříček – 1:1. Ve 28. min. zachytil špatnou rozehrávku Solnice Kuba Hovorka, ale vypálil z vápna jen těsně vedle branky. Nad brankou soupeře skončila i střela Standy Koutského z 25 metrů. Ve 36. min. natáhl krok novopečený otec Dan Suk, jehož centr byl bohužel až příliš přetažený. Chvíli poté zakončoval další hezkou akci nepřesnou střelou Kuba Nosek. Ve 39. min. vyhrál Pepa Kovaříček hlavičkový souboj s gólmanem a třemi obránci, ale míč od jeho hlavy zamířil vedle. Ve 41. min. hlavičkoval po centru Kuby Kráčmera z pravé strany jen do brankáře Martin Šrefl. Ve 43. min. se 4 hráči Solnici řítili na naše 2 obránce, ale akci naštěstí sami zbrzdili.
Na začátku druhého poločasu netrefil Pepa Kovaříček pěkný centr Kuby Hovorky. O chvíli později se Pepa Kovaříček položil do dalšího centru, ale jeho hlavičku brankář pohotově vyrazil. Ve 48. min. přišel nebezpečný míč Solnice za naši obranu, ale situaci jsme ubránili. Po následném autovém vhazování propadl míč přes celé vápno k soupeři, který skákavou střelou trefil tyč a míč poskakující na brankové čáře nakonec zkrotil Lukáš Kasper. Neproměnění velké šance jsme vzápětí dokázali potrestat. Podařilo se nám přetlačit soupeře na pravé straně a centr na zadní tyč se štěstím dotlačil do branky Pavel Kasper2:1. V 51. min. si Lukáš Kasper poradil se střelou soupeře z 20 metrů. V 55. min. se po levé straně protloukal do vápna Dan Suk, ale střelu mu obránce zblokoval. Vystřelit na branku nedovolil soupeři na druhé straně ani Michal Bárnet, který srazil ránu útočícího hráče. V 64. min. skončila vedle branky také nebezpečná hlavička hostů po rohovém kopu. O 3 minuty později Dan Suk po brejku sice nedokázal přesně nacentrovat před branku, ale míč se i tak dostal k Pavlovi Kasperovi, jehož ránu odvrátil brankář s problémy na roh. V další minutě zamotal Martin Šrefl bránícího hráče, nacentroval před branku a Pepa Kovaříček zvýšil s přehledem na 3:1. Krátce po naší brance přišel nebezpečný útok soupeře, ale Lukáš Kasper tečovanou přízemní střelu pohotově lapil. V 71. min. Lukáš Kasper úplně neodhadl situaci a vyběhl proti nákopu za obranu mimo vápno. Hostující útočník byl u míče ale první a vysokým lobem orazítkoval břevno naší branky. Za další 2 minuty letěl před branku Solnice parádní centr Martina Šrefla, ale Pavel Kasper brankáře z blízka nepřekonal. V 80. min. neodpískal hlavní rozhodčí faul na Kubu Hovorku a Solnice následně využila situaci ke snížení na 3:2. V 84. min. Lukáš Kasper jen sledoval, jak střela tečovaná do jeho protipohybu těsně míjí naši branku. V 87. min. nedoskočil Pepa Kovaříček na pěkně zahraný roh. Chvíli poté vyzkoušel solnického brankáře nečekanou střelou z dálky Martin Plíhal. Gól na 4:2 přišel z další standardní situace, když si Kuba Kráčmer naskočil na přesný centr Kuby Noska a hlavičkou definitivně rozhodl o našem postupu. V poslední minutě zápasu přišla ještě střela hostů z velkého úhlu, ale výsledek už se nezměnil.

Tomáš Krunčík: „ Zápas nevalné úrovně nabídl naštěstí divákům alespoň branky a několik zápletek. Ale i tak budeme slavit ve velkém stylu, ne vydřené vítězství, ale novopečeného otce Dana Suka!“