Javornice A - Třebechovice 1:0 (1:0)

11.08.2018 17:00

Jakub Kráčmer

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Martin Šrefl (81‘ Jakub Hovorka), Jakub Kráčmer, Jan Kráčmer, Jakub Nosek – Josef Kovaříček (65’ Jan Bárta), Adam Krejčí (90‘ Pavel Chlachula)

K prvnímu zápasu v 1. B třídě jsme na domácím hřišti nastoupili proti bronzovému týmu loňské sezóny. Třebechovice od úvodního hvizdu ukazovaly své kvality. Ve 2. min. se k naší brance dostaly z levé strany, ale zakončující hráč vystřelil jen slabě. O 2 minuty později se šikovný útočník hostů po autovém vhazování obtočil kolem našeho obránce a utaženou placírkou orazítkoval naše břevno! V 6. min. se po špatně sehraném rohovém kopu vydali hosté do rychlého protiútoku, který svým zákrokem zastavil Pavel Kasper. Za další 2 minuty vyslaly Třebechovice míč za naši obranu, ale Lukáš Kasper dobře vyběhl a před nabíhajícím útočníkem stihl míč odkopnout. Horko nám bylo i v 9. min. po standardní situaci, která byla několikrát tečovaná, ale v cestě do branky ji nakonec naštěstí zastavil jeden z hráčů soupeře. Ve 12. min. Lukáš Kasper bez větších starostí zneškodnil hlavičku soupeře, který si počíhal na přetažený centr. V podstatě až ve 13. min. jsme se dostali k akci, která stojí za zmínku. Nákop Pavla Kaspera do vápna prodloužil dobře Adam Krejčí, ale pak už měl k míči nejblíže gólman hostů. Po čtvrthodině hry Třebechovice opět zahrozily ze standardní situace, když jsme nezachytily jejich náběh, ale osamocený hlavičkující hráč naštěstí přesně nemířil. V 16. min. jsme rozjeli nenápadnou akci po pravé straně, ale Adam Krejčí byl v době přihrávky bohužel v ofsajdu. V další minutě se hostující hráči na polovině hřiště sesypali na Pepu Kovaříčka jako vosy a obrali ho o míč. Z následného protiútoku pak vypálili pouze nad naši branku. V 18. min. Pepa Kovaříček nedoskočil na pěkný centr Kuby Resla z pravé strany. V 19. min. vyběhl brankář Třebechovic proti přihrávce za obranu. Míč sice dokázal před Adamem Krejčím odkopnout, ale pouze k Martinovi Šreflovi, který chtěl okamžitě využít toho, že je brankář mimo branku. Martinovu střelu do odkryté branky vracející se gólman hostů zasáhl rukou mimo pokutové území. To neuniklo hlavnímu rozhodčímu, který po konzultaci s asistentem vytáhl z kapsy červenou kartu. Do branky se tak převlékl hráč z pole, který musel ihned čelit nepříjemné standardní situaci. Aklimatizaci mu ale ulehčil Honza Kráčmer, který míč zakroutil nad branku. Vyloučení soupeře nás dostalo do zápasu. Ve 23. min se Adam Krejčí obtáčel okolo obránce, ale 20 metrů od branky byl faulován. Tentokrát jsme standardní situaci rozehráli na Kubu Noska, jehož dělovku zaskakující brankář vykopnutím nohy skvěle zneškodnil. O 2 minuty později jsme se po pěkné kombinaci dostali do vápna soupeře z pravé strany. Kuba Kráčmer našel svou přihrávkou před brankou Pepu Kovaříčka. Ten měl míč trochu za sebou a jen díky tomu, že ho netrefil čistě, dokázali hosté míč z brankové čáry vykopnout. Ve 27. min. Kuba Nosek rychle rozehrál aut na rozběhnutého Dana Suka, který míč bohužel nedokázal zpracovat. Na druhé straně zazlobili i hosté, když jejich průnik po levé straně zastavil za cenu rohového kopu Pavel Kasper. Nebezpečí od rohového praporku jsme se ubránili. Ve 31. min. mířil do vápna Třebechovic centr, po kterém došlo ke srážce hráče a brankáře, ale oba hráči se dali rychle dohromady. Ve 34. min. nepustili hosté do vápna střílený centr Adama Krejčího. V další minutě se Adam Krejčí obratně zbavil obránce, ale nakonec prováhal ten správný moment pro přihrávku. Vybojoval tím alespoň roh, který Kuba Nosek posadil na hlavu Kuby Kráčmera a po ne zcela přesvědčivém zákroku zaskakujícího brankáře jsme se ujali vedení 1:0! Ve 38. min. jsme mohli své vedení navýšit, ale Kuba Nosek nestihl na zadní tyči zasáhnout dlouhý aut Adama Krejčího a podobná situace přišla i o pár desítek vteřin později. Ve 43. min. se dostali hosté po rychlé kombinaci až k našemu vápnu, kde je žlutým zákrokem zastavil Standa Koutský. Z přímého kopu zamířili hosté jen nad branku. Ve 45. min. pak Lukáš Kasper ve svých rukavicích krotil nebezpečnou střelu Třebechovic z 25 metrů. Do kabin jsme nakonec mohli odcházet s dvoubrankovým vedením, ale Kuba Kráčmer svou hlavičkou po autovém vhazování branku o pár decimetrů minul.
Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře. Martin Šrefl vysunul po pravé lajně Adama Krejčího. Jeho nabídku před branku hosté odvrátili jen na vápno k Honzovi Kráčmerovi, jehož střela měla spíše ragbyové parametry. Ve 48. min. se po rychlé akci Třebechovic dostal míč na pravou stranu, ale střela soupeře byla nepřesná. V další minutě se k brance soupeře prokousával Adam Krejčí, ale šanci mu nakonec sebral brankář. V 50. min. byl hostující brankář také v pohotovosti, když se štěstím vyrazil střelu Honzy Kráčmera. Nevyužili jsme ani další šanci po autovém vhazování v 54. minutě. V 59. min. si hostující hráč naváděl míč podél vápna, kde byl faulován. Nařízenou standardku jsme však ubránili. V 61. min. postupovali naši útočníci na jednoho obránce, ale Adam Krejčí nedokázal Pepovi Kovaříčkovi přihrát. Šance ještě pokračovala rozehrávkou přes Kubu Noska na Pepu Kovaříčka, který vystřelil nad branku. Nad brankou skončila chvíli poté i další naše střela v podání Kuby Noska. V 63. min. Adam Krejčí sice zachytil míč ještě na hrací ploše, ale nastartoval tím jen útok hostů zakončený střelou z 20 metrů, která Lukáše Kaspera nezaskočila. V 67. min. Dan Suk nestihl zasáhnout do přihrávky soupeře, ale útočící hráč Třebechovic zakončoval zbrklou střelou nad. V další minutě se přes bránícího hráče nedostal ke střele Honza Bárta. V 72. min. před Lukášem Kasperem vyplavala nečekaná střela přes několik hráčů, ale i s ní si náš brankář poradil. V další minutě Kuba Nosek nabízel míč před prázdnou branku Martinovi Šreflovi, ale toho zablokoval bránící hráč. V 75. min. jsme se ubránili rohovému kopu soupeře a založili rychlý protiútok. Honza Bárta bohužel nedokázal předat míč nastartovanému Danovi Sukovi. V 84. min. vypálili hosté nebezpečně ze 30 metrů a Lukáš Kasper musel konečky svých prstů přizvednout míč nad břevno. V 87. min. Honza Bárta zbytečně ztratil míč, ale centr Třebechovic mířil jen za naši branku. Všem našim fanouškům pořádně zatrnulo v 92. min., když „malá domů“ od Standy Koutského přeskočila Lukášovi Kasperovi přes nohu. Míč naštěstí alespoň trochu změnil směr a skončil vedle branky. Když jsme ubránili i následný rohový kop, mohli jsme se spolu s našimi diváky radovat z prvního vítězství v krajské soutěži!