Javornice A - Vamberk 4:2 (0:0)

24.10.2015 14:30

Martin Šrefl 2, Jaroslav Krunčík, Josef Kovaříček

Lukáš Kasper - Jakub Resl, Pavel Kasper, Stanislav Koutský (65‘ Jaroslav Nosek), Daniel Suk  - Martin Šrefl, Jakub Kráčmer (75‘ Jan Bárta), Michal Štěpánek (88‘ Lukáš Harbich), Jaroslav Krunčík (89‘ Jakub Hovorka)  - Adam Krejčí (66‘ Michal Plašil), Josef Kovaříček

Zápas s Vamberkem začal z naší strany trochu chaoticky a soupeř díky tomu hru celkem kontroloval. Pokud ale nepočítáme rohový kop soupeře, první šanci, která by stála za zmínku, jsme měli my. Po trestném kopu Jardy Krunčíka z 5. min. hlavičkoval Kuba Kráčmer vedle branky. V 10. min. přišla první z vážných šancí hostů. Lukáš Kasper se za střelou k tyči natáhl a vyrazil ji mimo. Ve 12. min. mířila přihrávka Vamberka před naši branku. Do trajektorie míče zasáhl trochu nešťastně Kuba Resl. Míč mířící do branky ale Lukáš Kasper skvělým reflexivním zákrokem vytlačil nad břevno. Po čtvrthodině hry putoval před naši branku další nebezpečný míč od rohového praporku. Obrana ho však dokázala odhlavičkovat do bezpečí. Ve 22. min. žádný z našich hráčů nedokázal zasáhnout centrovaný míč z pravé strany. O 3 minuty později přistál rohový kop na hlavě trochu překvapeného Pepy Kovaříčka. Jeho hlavička prosvištěla bohužel jen těsně vedle tyče. Po rohovém kopu ve 31. min. měli velkou šanci i hosté. Jejich hlavička mířila do naší branky, ale míč za brankovou čáru nepustil Kuba Resl. Poslední čtvrthodina prvního poločasu se odehrávala převážně mezi vápny. My jsme měli několik rychlých protiútoků, ale pokaždé nás zastavil praporek pomezního rozhodčího. V závěru poločasu se ještě ne úplně dobře domluvili bratři Kasperovi a po Pavlově bránění ve hře zahrávali hosté přímý volný kop. Ten zůstal bez využití a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.
Čekání na první branku zápasu skončilo po několika vteřinách druhého poločasu. Svým napadáním jsme soupeře donutili k nepovedené „malé domů“, kterou vystihl Martin Šrefl a střelou mezi nohy překonal vambereckého brankáře – 1:0.  O 2 minuty později mohl náš náskok navýšit Adam Krejčí, který šel sám na gólmana, ale v rozhodující okamžik ho zradila práce s míčem. V 51. min. se k hlavičce po rohovém kopu dostali hosté. Lukáš Kasper míč celkem bez problémů chytil. V minutě 52. už jsme bohužel kapitulovali. Po zbytečné ztrátě míče a faulu zahrávali hosté přímý volný kop. Útočník Vamberka povedený centr hlavou jen lehce přizvedl a balón zapadl přesně za tyč – 1:1. Bohužel jsme se nepoučili a v 55. min. jsme hostům nabídli takřka totožnou situaci. Jeden z hráčů soupeře vracel přetažený centr před branku. Lukáš Kasper ho dokázal konečky prstů zastavit, ale při dopadu na zem míč neudržel a neobsazený hráč soupeře ho uklidil do odkryté části branky – 1:2. Na rychlou ztrátu vedení jsme naštěstí dokázali velmi brzo zareagovat. Po autovém vhazování Adama Krejčího doskákal odražený míč k Jardovi Krunčíkovi, který ho v 58. mi. pohotovou střelou levačkou uklidil krásně do pravého horního růžku. Pavouci, kteří se tu před zimou usadili, si tak museli hledat nové místo – 2:2. V 61. min. jsme už mohli vést. Po rychlé rozehrávce postupoval ze strany na branku Michal Štěpánek, ale ani tentokrát nedokázal prolomit své střelecké trápení, protože opět trefil jen tyč hostující branky. V 65. min. se po další překvapivé rozehrávce dostával do šance Jarda Krunčík, ale o balón zaškobrtl a přišel o něj. V další minutě ukázal vambereckým hráčům číslo na svých zádech Dan Suk. Místo přihrávky před branku se rozhodl zakončovat, ale přesně nemířil. V 68. min., pár desítek vteřin po svém příchodu na hřiště, se po levé straně uvolnil střídající Michal Plašil. Přesnou přihrávkou pod sebe našel Martina Šrefla, který nám neméně přesnou střelou k tyči vrátil vedení – 3:2. Než se hosté stihli z obdržené branky oklepat, prohrávali v 70. min. už 4:2. To se nám u pokutového území podařilo vybojovat míč, který Kuba Kráčmer posunul k volnému Pepovi Kovaříčkovi. Pepa už si rady věděl a podobně jako Martin Šrefl pár minut před ním zamířil hezky k tyči. V posledních 15 minutách jsme se už soustředili na bránění výsledku a iniciativu převzal na své kopačky soupeř. Svou aktivitou získal hned několik standardních situací. V 75. min. zastavila jeden z přímých kopů naše zeď. V 77. min. nás podržel skvělým zákrokem Lukáš Kasper, který na brankové čáře zastavil hlavičku hostů po rohovém kopu. Další vyložené šance ze hry nebo po standardních situacích si už soupeř nevytvořil. A protože ani my jsme nedokázali do konce dotáhnout některou z brejkových situací, skončil zápas těžce vybojovanou výhrou 4:2.

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Hosté hlavně v prvním poločase působili kompaktním dojmem a jen těžko se nám dařilo nahlodávat jejich po právu získané sebevědomí. První poločas se tak odehrál spíše pod jejich taktovkou a 2x jsme měli opravdu velké štěstí. To druhá půle začala velkou hrubkou hostující obrany, kterou jsme po 16 vteřinách hry potrestali. Bohužel další šanci jsme nedotáhli do konce a hosté ihned trestali pro změnu zase nás. Dvě standardní situace a vedli 1:2. Naštěstí jsme se dostali krásnou brankou zpět do zápasu a pak jsme konečně odhalili tajemství průniku do obrany Vamberka a přidali dvě další branky. Utkání bylo bojovné a napínavé do poslední minuty. Vyšla nám střídání a jsem moc rád, že jsme konečně zvládli utkání s týmem ze špičky tabulky. Poslední domácí zápas podzimní části byl skvělou rozlučkou s našimi diváky.“