Javornice A - Vamberk A 1:1 (0:0), pen. 4:1

30.04.2022 10:00

Adam Krejčí

Lukáš Kasper – Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Jan Kráčmer, Daniel Suk – Jakub Hovorka (76‘ Martin Šrefl), Jakub Nosek, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík (84‘ Tomáš Krunčík) – Miroslav Vidlička (46‘ Josef Kovaříček), Adam Krejčí

I přes dopolední začátek zápasu si na utkání s Vamberkem našla cestu spousta diváků. A hned od úvodních minut byly svědky bojovného fotbalu. V 8. min. jsme se zásluhou Adama Krejčího dostali do první velké šance, ale Adam Krejčí brankáře neprostřelil a dorážka Tomáše Krunčíka mezi tyče nemířila. Hosté si svou šanci schovali do 10. min., kdy Standa Koutský skvělým zákrokem zastavil přihrávku za naši obranu. V 16. min. zahrával Vamberk standardní situaci z 25 metrů, se kterou si Lukáš Kasper poradil. Ve 20. min. jsme byli blízko vedení po hlavičce Adama Krejčího po rohovém kopu, jenže gólman ji dokázal s vypětím všech sil vytěsnit na břevno. Ve 28. min. Tomáš Krunčík protečoval do zámezí nepříjemný centr soupeře po standardní situaci. Ve 34. min. Adam Krejčí přistrčil míč do lajny Danovi Sukovi a jeho nabídku před branku Míra Vidlička bohužel nedotlačil do branky. Následně se ve vápně spustila strkanice mezi hráči, ale nakonec se situace uklidnila. A protože se do konce poločasu žádná vážnější šance neodehrála, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.
Ve 48. min. Dan Suk přeběhl míč, ale ve spolupráci s Honzou Kráčmerem situaci uhasili. V 50. min. si Kuba Nosek narazil míč s Pepou Kovařičkem, jen tím vběhl bohužel do ofsajdu. V 55. min. potáhl míč až do vápna Adam Krejčí, ale poslední hráč ho v úniku zastavil. Krátce poté doklouzal do centru na zadní tyč Pavel Kasper, ale těžký míč mezi tyče neusměrnil. V 56. min. si gólman soupeře poradil s divokou malou domů. Po následném autu jsme balón dostali i do sítě, ale gól kvůli faulu na brankáře neplatil. V 60. min. načechral Tomáš Krunčík míč z přímého kopu do vápna a Adam Krejčí ho lehkou tečí usměrnil mimo dosah brankáře – 1:0. V 63. min. Tomáš Krunčík nabil na vápno Pepovi Kovaříčkovi, jehož střela branku těsně minula. V 68. min. jsme nezachytili únik soupeře a po zákroku Lukáše Kaspera proti útočícímu hráči zahrával Vamberk penaltu. Tu soupeř proměnil – 1:1. V 73. min. Adam Krejčí vysunul dlouhým autem Kubu Noska, jehož tečovaná střela branku minul. Po následném rohu se hlavička Adama Krejčího bohužel také mezi tyče nevešla. V 75. min. vyplul na zadní tyči po centru Dana Suka Kuba Hovokra, ale v těžké pozici míč také netrefil. V další minutě jsme po rychlé akci ze strany naštěstí odvrátili centr před branku. V 76. min. Adam Krejčí využil chyby soupeře, ale samostatný únik zakončil slabou střelou doprostřed. V dalších minutách jsme soupeře u branky uzamkli, ale žádnou nebezpečnou střelu jsme z toho nevytěžili. V 81. min. hlavičkovali v našem vápně po dlouhém nákopu hosté. Pavel Kasper si prostor před brankou pohlídal a míč odklidil do bezpečí. V 83. min. hlavičkoval přes branku po autovém vhazování Kuba Kráčmer. V 84. min. hosté opět zahrozili přihrávkou za obranu, u které byl naštěstí včas Lukáš Kasper. Poslední minuty strávili hosté zaparkovaní ve svém vápně a uhájili v základní hrací době nerozhodný stav. Šlo se tedy do penalt. Kuba Kráčmer – 1:0, hosty skvěle vychytal Lukáš Kasper – 1:0, Adam Krejčí - 2:0, hosté – 2:1, Pavel Kasper – 3:1, hosty opět vychytal Lukáš Kasper – 3:1. Penaltový rozstřel uzavřel úspěšným pokusem Kuba Resl – 4:1. Bonusový bod tak zůstal bezpečně v Javornici.

Tomáš Krunčík: „Nebudu nic skrývat, derby jsme chtěli vyhrát, takže výsledek je pro nás zklamáním. Neměli jsme pohyb dle našich představ, navíc hosté nás svým důrazem nepouštěli do mnoha šancí. Za chybu jsme tak draze zaplatili. Alespoň, že ty penalty nám dnes vyšly s přehledem. Doufám, že příští týden se polepšíme.“