Javornice A - Velké Poříčí 2:2 (0:1), pen. 4:3

29.07.2018 17:00

Jakub Nosek, Daniel Suk

Stanislav Hynek (46‘ Lukáš Kasper) – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Martin Šrefl (78‘ Pavel Chlachula), Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Jakub Nosek (82‘ Lukáš Harbich) – Adam Krejčí (56‘ Jakub Hovorka), Josef Kovaříček (46‘ Jan Bárta)

Ani vysoké letní teploty neodradily naše diváky od návštěvy prvního zápasu nové sezóny, který nás čekal v rámci Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje. Hned ve 2. min. si zbytečnou žlutou kartu připsal Adam Krejčí, když bránil rozehrávce soupeře. Ve 4. min. se Adam předvedl už v lepším světle, když se s míčem vymotal v pokutovém území, ale před brankou nikoho nenašel. V 5. min. napřáhl z 25 metrů Kuba Nosek, ale střela mu zrovna nesedla. V 7. min. naši diváci tleskali povedené akci Pepy Kovaříčka a Martina Šrefla, který brankáře soupeře nedokázal z úhlu prostřelit. V další minutě vybízel Adam Krejčí přihrávkou z levé strany Pepu Kovaříčka, ale jeho střelu soupeře přibrzdil a brankář ji zneškodnil. Ve 12. min. zaskřípala komunikace v obraně hostů a Pepa Kovaříček se díky tomu dostal do velké šance. Míč měl při zakončení bohužel trochu za sebou, takže se střelecky prosadit nedokázal. Hosté byli po letní pauze asi trochu zaskočeni a k naší brance se dostávali zejména po rychlých protiútocích. Jeden z těch závažnějších ze 13. min. jsme nakonec dokázali ubránit. Naopak jsme založili protiakci a k brance soupeře uháněl Adam Krejčí. Bohužel z vápna vystřelil jen nad branku soupeře. V 18. min. zastavil rozběhnutého Pepu Kovaříčka praporek pomezního. V další akci, která následovala, se Pepa nebál souboje s brankářem, ale ten ho ve spolupráci s obráncem doslova zboural. Ve 20. min. jsme zakombinovali na pravé straně, ale centr před branku hosté odvrátili na roh. Po něm hlavičkoval nepřesně Adam Krejčí. O 2 minuty později doplachtil přizvednutý centr ke Kubovi Noskovi, ale ten už na změnu směru míče nedokázal zareagovat a balón netrefil. Ve 27. min. proletěl střílený centr jen skrz vápno soupeře, který obratem založil protiútok. Velké Poříčí se nakonec dostalo i k nebezpečné střele, kterou nadvakrát zneškodnil Standa Hynek. V další minutě jsme v blízkosti pokutového území obrali protihráče o míč, ale Kuba Nosek střelou z úhlu síť nerozvlnil. Chvíli poté vypálil nečekaně Adam Krejčí, jehož pokus gólman Poříčí vyrazil. Po půlhodině hry vymyslel Martin Šrefl geniální přesnou přihrávku na Adama Krejčího, který v podstatě postupoval sám na branku, ale ve velké šanci zařízení netrefil. Branku přeletěla i naše další střela v podání Kuby Noska, který se z 25 metrů opřel do odraženého míče. Ve 34. min. měl plné ruce práce i Standa Hynek, který dělovku soupeře alespoň lehce přizvedl nad břevno. Po následném rohu pak do bezpečí vyboxoval míč kroucený přímo do branky. Ve 36. min. už někteří naši diváci zvedali ruce nad hlavu, ale tečovanou střelu Honzy Kráčmera brankář skvělým zákrokem dokázal vyrazit. Ve 38. min. jsme si nepohlídali standardní situaci soupeře, ale osamocený hlavičkující hráč namířil míč naštěstí přímo na našeho brankáře. Ve 44. min. přišel Honza Kráčmer kousek od vápna o míč a soupeř nabídnutou šancí nepohrdl. Po úniku a přesné střele to bylo 0:1. V nastaveném čase mířila za naši obranu další nebezpečná přihrávka, ale Standa Hynek včas vyběhl a míč ukryl ve svých rukavicích.
Druhý poločas jsme mohli začít báječně, ale Kuba Nosek byl z toho, že je úplně sám před brankou, tak překvapen, že šanci nevyužil. Ve 47. min. hlavičkovali hosté po rohu jen kousek vedle branky. V další minutě si to k brance Poříčí namířil střídající Honza Bárta, ale nadějný únik zakončil pokaženou přihrávkou. V 50. min. si na přihrávku za obranu naběhl opět Honza Bárta, ale sám se v pokutovém území umotal. O 2 minuty později si Kuba Nosek narazil míč, ale svou skákavou střelou branku hostů neohrozil. V 55. min. už bylo všechno jinak. Dan Suk zatáhl míč po levé straně. Ve vápně našel Kubu Noska, který si uchystal míč ke střele a přesným zakončením na zadní tyč vyrovnal svým prvním gólem po přestupu do Javornice na 1:1. V 57. min. se k dalšímu zakončení probojovali hosté, když jejich střela z hranice vápna letěla půl metru vedle branky. V další minutě Honza Kráčmer trochu namazal soupeře, ale Standa Koutský svým zákrokem jeho chybu napravil. Následně Kuba Kráčmer skvělým centrem hledal nabíhajícího Martina Šrefla, ale ten nedokázal míč bohužel zpracovat. Po hodině hry si hosté jednoduchou narážečkou ve vápně udělali místo ke střele, ale ta mířila jen vedle. V 61. min. byl Honza Bárta u míče rychleji než bránící hráč a pár metrů před vápnem byl zfaulován. Nařízený přímý kop z kopačky Honzy Kráčmera branku bohužel přeletěl. Zanedlouho poté jsme špatně rozehraným autem nabídli útok soupeři, ale i přes drobné komplikace jsme míč nakonec odkopli. V 64. min. plachtil nenápadný oblouček na naši branku. Lukáš Kasper ho proto raději konečky prstů postrčil za břevno. V 68. min. se asi 23 metrů od branky hostující hráč uvolnil ke střele, ale Lukáš Kasper si ji pohlídal. Před druhou brankou nedoskočil na centrovaný míč bohužel Kuba Kráčmer. V další minutě si Honza Bárta poradil s bránícími hráči a míč tlačil z pravé strany před branku. Tam vlétl aktivně hrající Martin Šrefl, ale z malého vápna se mu nepovedlo dopravit míč hrudníkem do sítě. V 71. min. potáhl Martin Šrefl míč do vápna a přihrávkou pod sebe našel Kubu Noska, který tentokrát branku netrefil. V 74. min. si Kuba Hovorka narazil míč u lajny, ale prostrkávačka na Martina Šrefla byla bohužel příliš dlouhá. Chvíli poté opět nezafungovala komunikace v obraně soupeře, ale Honzovi Bártovi se nepodařilo brankáře Poříčí obejít. V 75. min. si z naší obrany udělal slalomové tyče a po přihrávce před branku a přesné střele jsme opět o gól prohrávali – 1:2. V 84. min. se Kubovi Reslovi nepovedla přihrávka a soupeř měl možnost přečíslení, které zakončil střelou vedle. V další minutě byl blízko vyrovnání Kuba Kráčmer, který byl po dlouhém autu Pavla Chlachuly sám před brankou, ale byl z toho tak zaskočen, že svou příležitost také nevyužil. Vyrovnání se naši fandící diváci dočkali v 88. minutě. To své turbo spustil Dan Suk, který po levé straně oběhl vše, co mu stálo v cestě. S míčem dokráčel až do prázdné branky a gólem na 2:2 posunul zápas do penaltového rozstřelu.
Hned v první sérii se předvedl Lukáš Kasper, který zneškodnil pokutový kop Poříčí. Další střelci se pak trefovali spolehlivě – z naší strany to byli Kuba Kráčmer, Honza Kráčmer a Kuba Resl. Ve čtvrté sérii přišel další úspěšný zákrok Lukáše Kaspera a Honza Bárta mohl zápas rozhodnout. Na jeho pokus doprostřed branky si ale brankář Poříčí počkal, a rozhodnutí o vítězi zápasu se tedy na čas odložilo. Hosté svou pátou penaltu proměnili. Z naší strany byl posledním střelcem Lukáš Kasper, který se nemýlil a posunul náš tým do dalšího kola Poháru hejtmana KHK!

Tomáš Krunčík: „Myslím si, že generální zkouška pořadatelského sboru a stejně tak i ta herní dopadla velmi dobře. Odehráli jsme vydařené pohárové utkání, ve kterém byly na naší straně vidět velmi dobré individuální výkony, ale i ten týmový byl kvalitní. Soupeř si na své šance počkal, využil je, a nám tak nezbylo, než dvakrát dotahovat. Penaltovou loterii jsme zvládli a diváci se brzy mohou těšit na dalšího atraktivního soupeře."