04.06.2016 17:00

Jakub Hovorka, Jakub Kráčmer, Adam Krejčí

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Jakub Hovorka (61‘ Jan Bárta), Jakub Kráčmer (82‘ Jaroslav Krunčík), Michal Štěpánek, Tomáš Krunčík (74‘ Michal Plašil) – Josef Kovaříček, Adam Krejčí (78‘ Pavel Chlachula)

Komentář k utkání:

Zápas se Žďárem odstartovala prudká střela Kuby Kráčmera, která mířila bohužel jen doprostřed branky. Ani hosté však úvod zápasu neprospali a hned ve 2. min. jsme byli rádi, že jejich útočník nebezpečnou přihrávku před branku pořádně netrefil. V 5. min. se nepovedeného odkopu brankáře zmocnil Adam Krejčí. Svoji oblíbenou kličkou si připravil míč ke střele, ale branku netrefil. V další minutě zastavil naši povedenou akci až praporek pomezního. V 9. min. se nikdo z našich hráčů neprodral k pěknému centru do vápna. Vzápětí jsme si mohli však sami oddechnout, když autové vhazování hostů proskákalo bez následků naším vápnem. O pár vteřin později se hosté dostali k další střele, která tentokrát zaplula vedle branky. V 11. min. přišel dalekonosný pokus Žďáru, ale Lukáše Kaspera nepřekvapil. Ve 13. min. zrychlil Tomáš Krunčík hru a Dan Suk se zničehonic ocitl sám před brankářem. Danovu celkem dobře myšlenou střelu ale gólman soupeře vykopl na roh. Po čtvrthodině hry zahrával Tomáš Krunčík přímý volný kop z 20 metrů jen do zdi. V následující minutě skončil odražený míč u Pepy Kovaříčka, který svou pohotovou střelu namířil jen do brankáře. V 17. min. vybojoval Tomáš Krunčík míč na lajně a přihrávkou do pokutového území našel Adama Krejčího. Ten se zbavil dotírajícího hráče, a když na něj vystartoval i brankář, pošťouchl míč ke Kubovi Hovorkovi, který nás střelou do odkryté branky přivedl k vedení – 1:0. V 19. min. vybízel Adam Krejčí Kubu Hovorku k dalšímu zakončení, ale přihrávka ke konečnému adresátovi neprošla. Krátce nato se k zakončení dostal i sám Adam Krejčí, ale mířil také jen do prostoru brankáře. Ve 24. min. přišlo od hostů další varování. Útočící hráč si udělal prostor ke střele, ale na její zachycení nestačila ani ochranná síť. Ve 25. min. přiletěl k Adamovi Krejčímu nadýchaný centr, jenže Adam Krejčí našel opět jen připraveného brankáře. Hned z následného výkopu se míče zmocnil hostující útočník, obtočil se kolem bránících hráčů a v zakončení mu zabránil už jen nedovolený zákrok Pavla Kaspera. O penaltě nebylo pochyb a hosté tuto šanci využili – 1:1. Ve 31. min. využili hosté při standardní situaci svou výškovou převahu, ale jejich hlavičce chyběla přesnost i razance. V další minutě nás Žďár znovu potrápil. Nejprve musel Lukáš Kasper vyškrábnout centrovaný míč na roh, který následně naštěstí odvrátil Kuba Resl a založil tím náš rychlý protiútok. Poslední bránící hráč bohužel dokázal zblokovat přihrávku před branku a zahrávali jsme poté pouze roh. Na ten si zkušeně naskočil Kuba Kráčmer, ale zamířil bohužel kousek vedle tyče. Na druhé straně ohrozili naši branku opět hosté. Jejich útočníkovi k lepšímu umístění hlavičky naštěstí pár centimetrů chybělo. Ve 35. min. nepropasíroval Adam Krejčí míč na volného Tomáše Krunčíka. Za další 2 minuty se Tomáš Krunčík už k zakončení dostal, když se z voleje opřel do přizvednutého centru, ale míč z jeho kopačky skončil vedle. Ve 40. min. využil volný prostor na lajně Dan Suk. Danova přízemní přihrávka našla v pokutovém území Pepu Kovaříčka, který míč bohužel netrefil. V následující minutě naše obrana dokázala zblokovat střelu Žďáru, ale totéž se povedlo i soupeři na druhé straně při pokusu Michala Štěpánka. Nerozhodný poločasový výsledek mohl ještě změnit hostující útočník, který poslal svou hlavičku naštěstí jen pár centimetrů vedle.

Do druhého poločasu jsme nevstoupili špatně, ale centr Pepy Kovaříčka i rohový kop Tomáše Krunčíka hosté odvrátili. Ve 49. min. se útočník Žďáru už už řítil sám na naši branku, ale ofsajdovou situaci si naštěstí nepohlídal.  V další minutě přenesl Kuba Resl povedeným nákopem hru k Adamovi Krejčímu. Ten ještě zkoušel míč prostrčit na svého parťáka Pepu Kovaříčka, ale míč byl pro Pepu až příliš dlouhý. V 53. min. si o míč do lajny řekl Michal Štěpánek. Ani on míč před branku nedostal a vybojoval pouze rohový kop. Po něm se dokonce ke dvěma hlavičkám probojoval Pepa Kovaříček a ta druhá z nich skončila opravdu jen těsně vedle. V 58. min. nedokázali hosté pořádně odkopnout míč a nastalých zmatků využil Kuba Kráčmer, který balón propasíroval pod brankářem – 2:1. V 61. min. postupoval na branku soupeře Adam Krejčí, ale jeho pokus o přehození brankáře gólové parametry neměl. O 3 minuty později střílel Adam znovu jen do připraveného brankáře. V 65. min. se Adam Krejčí gólové radosti konečně dočkal. Jeho první ránu dokázal gólman Žďáru ještě vyrazit, ale proti opakované pumelici neměl nárok – 3:1. V 67. min. se hostům nepodařilo snížit, když střela z přímého kopu branku netrefila. Po rychlé rozehrávce potáhl míč Michal Štěpánek. Přesnou přihrávkou vybídl k zakončení Kubu Kráčmera, ale hosté si připsali další z mnoha zblokovaných pokusů. V 68. min. propadl v pokutovém území míč k překvapenému Pepovi Kovaříčkovi, který už na něj nedokázal zareagovat. V 71. min. vypálili nebezpečně hosté. Lukáš Kasper si však střelu mezi hráči našel a dokázal ji vyrazit. Pár chvil poté centroval do pokutového území po povedené souhře Dan Suk, ale Kubovi Kráčmerovi chybělo ke gólovému zakončení pár centimetrů. V 78. min. Kuba brankáře soupeře málem nechtěně zaskočil, ale nevydařený centr přistál jen na břevně. O 3 minuty později se do míče pořádně opřel Pepa Kovaříček. Jeho ránu vedle tyče brankář jen zkameněle sledoval. Hostům v posledních minutách evidentně docházely síly. I tak se občas objevily snahy o korekci výsledku, ale Dan Suk svým zákrokem změnu skóre nepřipustil. V 86. min. hledal Pepa Kovaříček marně někoho ze svých spoluhráčů před brankou. V další minutě pak pálil nad branku hostů střídající Pavel Chlachula. Protože hosté neproměnili svou poslední standardní situaci a na druhé straně se neujala ani hlavička Pepy Kovaříčka, skončil zápas naší nelehce se rodící, ale zaslouženou výhrou 3:1.

Trenér k utkání:

Tomáš Krunčík: „Ten, kdo čekal jednoduché utkání, se rozhodně mýlil. Hosté hráli hodně ze zajištěné obrany a dobývání soupeřova území na našem menším hřišti není úplně nejsnadnější, k tomu se také přidala každoroční komplikace s názvem "JamRock“… V zápase jsme udělali několik chyb a párkrát jsme měli opravdu štěstí, že míč kolem naší brankové čáry jen prolétl. Výšková převaha hostujícího týmu se projevovala v plné míře a vyhrané vzdušné souboje na naše konto zrovna nepřibývaly. Hrál se celkem solidní fotbal a oproti minulému utkání jsme měli rozhodně více klidu na našich kopačkách, díky kterému jsme dali víc branek, než soupeř. Jsem rád, že jsme utkání výsledkově zvládli a do Vamberka tak pojedeme se vztyčenou hlavou.“