Javornice A - Zdelov 3:0 (2:0)

20.05.2017 17:00

Josef Kovaříček, Jan Kráčmer, Jakub Hovorka

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Jakub Hovorka, Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík (87‘ Martin Plíhal) – Josef Kovaříček, Adam Krejčí (88‘ Lukáš Harbich)

Zápas se třetím Zdelovem začali náznakem první šance hosté, když se po dlouhém autu dostali do úniku po lajně, ale Pavel Kasper míč před branku nepustil. Ve 4. min. zkoušel Honza Kráčmer najít za obranou soupeře Adama Krejčího, ale ten se k míči neprotlačil. Na druhé straně pak přišlo přečíslení Zdelova zakončené slabou střelou. V 7. min. zahrávali hosté přímý volný kop v blízkosti pokutového území, ale prudký centr neohrozil naši branku ani nenašel žádného soupeře. V 9. min. si mezi sebou vyměnili míč Honza Kráčmer s Kubou Hovorkou a Adamem Krejčím, ale střela Kuby Hovorky branku přeplachtila. V 10. min. rozehrál Pavel Kasper přímý kop na Dana Suka, jenže Danovi se přihrávka před branku nepovedla. V další minutě pak Pepa Kovaříček nedokázal procpat míč na volného Kubu Hovorku. Ve 13. min. se do přizvednutého míče už už pokládal Tomáš Krunčík, ale zdelovský hráč před ním míč odhlavičkoval. V následující minutě se mezi protihráče odvážně vrhnul Pepa Kovaříček, ale úspěšný nebyl. V 16. min. trefil hostující hráč svým odkopem Adama Krejčího, ale následná střela Kuby Kráčmera byla zbrklá a nepřesná. V 19. min. zhatila naše slibně se vyvíjející přečíslení nepřesná přihrávka Honzy Kráčmera. Krátce poté prodloužil Pepa Kovaříček míč na Adama Krejčího, který se přes posledního hráče bohužel neprosadil. Ve 24. min. Zdelov zastavil průnik Dana Suka. Odraženého míče se ještě zmocnil Tomáš Krunčík, ale s jeho střelou levačkou neměl brankář problémy. Ve 25. min. poslal Pavel Kasper pěkný míč do pokutového území soupeře, kde si se zpracováním bohužel neporadil Pepa Kovaříček. Ve 28. min. musel před našimi hráči zkrotit míč ve svých rukavicích brankář hostů. V následující minutě si Adam Krejčí připravil míč na střelu z otočky, ale tečovaná rána skončila rohovým kopem. Po půlhodině hry zahrávali hosté po chybném rozhodnutí rozhodčího přímý kop. Akce však naštěstí skončila zblokovanou střelou a odkopem míče do bezpečí, takže i nadále platil bezbrankový stav. Skóre se však měnilo ve 32. min., když Kuba Hovorka vrátil míč po přetaženém rohu před branku, kde si Pepa Kovaříček již dokázal poradit a od břevna poslal balón hlavou do branky – 1:0. V podstatě hned po rozehrávce hosté ztratili míč, ale Pepa Kovaříček se střelou z úhlu mezi tyče netrefil. Ve 34. min. si Kuba Kráčmer zasekl míč za pokutovým územím, jenže soupeř ještě dokázal na jeho manévr zareagovat a jeho střelu zblokoval. Poté se na naší polovině hřiště na chvíli usadil opět Zdelov, ale více než lehký oblouček, který Lukáš Kasper bez problémů zkrotil, ze své přítomnosti u naší branky nevytěžil. Ve 38. min. pak hosté překombinovali rychlý protiútok a přečíslení naší obrany. Ve 39. min. si Kuba Kráčmer narazil míč s Tomášem Krunčíkem, ale Kubův centr byl pro naše útočníky příliš dlouhý. Ve 41. min. se Tomáš Krunčík řítil do nekompaktní obrany soupeře. Svou přihrávku bohužel uspěchal a poslal míč soupeři. Ve 44. min. přihrával Tomáš Krunčík před branku, ale Kuba Hovorka na míč o píď nedosáhl. Ve 45. min. vybojovali naši útočníci míč na polovině soupeře a ke skórování vybídli Kubu Hovorku. Jeho gólovou střelu dokázal gólman ještě vyrazit. Gól tím ale odvrátil jen na zlomek vteřiny, protože Honza Kráčmer dorážkou do prázdné branky zvýšil na 2:0.
Druhý poločas začali nebezpečnou akcí hosté, ale Standa Koutský jejich střelu zblokoval a trajektorii další dalekonosné bomby soupeře Lukáš Kasper jen pohledem zkontroloval. V 51. min. posunul Honza Kráčmer míč na Adama Krejčího. Ten tentokrát protihráče obešel, ale zakončoval nepřesně. Škoda, že místo zakončení nezvolil přihrávku na svého parťáka v útoku. Za další 2 minuty si nákop Lukáše Kaspera našel na lajně Pepa Kovaříček, který přihrál do vápna Adamovi Krejčímu. Adam si míč zpracoval, ale střela z otočky jeho slabší nohou zamířila nad branku. V 55. min. zahrával Zdelov nepříjemný přímý volný kop z 25 metrů, který musel Lukáš Kasper vyrazit. V 57. min. se Adamovi Krejčímu nepodařilo propálit protihráče před sebou. V 59. min. přiťukával Pepa Kovaříček míč Kubovi Kráčmerovi, ale toho obrana soupeře k brance nepustila. V 60. min. se po přihrávce Adama Krejčího dostal k zakončení Pepa Kovaříček, ale sražená střela brankáři starosti nenadělala. V 64. min. usměrnil Kuba Kráčmer autové vhazování Adama Krejčího jen vedle branky. V další minutě pak obránci ukopli míč Kubovi Kráčmerovi těsně před kopačkou a následoval rychlý protiútok Zdelova, který s přehledem zastavil Pavel Kasper. V 66. min. se po autovém vhazování v blízkosti pokutového území dostali k zakončení hosté, ale obětaví obránci míč přes svá těla k Lukášovi Kasperovi nepropustili. V další minutě pak Kuba Resl odpálil přihrávku soupeře mířící do pokutového území. O 2 minuty později zastavili další útočné snažení hostů společnými silami Kuba Resl a Pepa Kovaříček. V 70. min. Kuba Kráčmer nedoskočil na přetažený rohový kop. V 72. min. vyrazil brankář soupeře aut Adama Krejčího jen kousek od branky, kam doslova vletěl Kuba Hovorka a hlavou zvýšil na 3:0. Chvíli poté bylo opět živo před naší brankou, ale díky dobré práci celé obrany nemusel Lukáš Kasper opět zasahovat. V 79. min. se Kuba Kráčmer snažil projít do vápna, ale přihrávku před branku protlačit nedokázal. Na druhé straně jsme pak svou bojovností a nasazením nenechali soupeře znovu zakončit. V 81. min. skončil útok soupeře střelou sraženou na roh. I ten byl pro naši branku nebezpečný, ale žádný z hráčů soupeře se k míči nedostal. Následoval rychlý protiútok na branku Zdelova, ale ani nám se zakončit nepodařil. V 87. min. měl na noze čtvrtý gól Kuba Kráčmer, který od Adama Krejčího dostal míč před prázdnou branku, ale v koncovce neskutečně selhal a byl sám sobě k smíchu. Když v nastaveném čase nedoskočil na centr Honzy Kráčmera Lukáš Harbich, skončil zápas naším zaslouženým vítězstvím 3:0. Přestože byl Zdelov nejlepším soupeřem, který se na našem hřišti na jaře představil, proti naší dnešní bojovnosti, nasazení a celkově povedenému týmovému výkonu se prosadit nedokázal. Díky této výhře jsme si také zajistili druhé místo v OP II. třídy.

Tomáš Krunčík: „Utkání hrané ve vysokém tempu s velkým množstvím osobních soubojů, které se rozhodně muselo líbit. Hosté na nás ze začátku vletěli, a tak se hlavně naši obránci rozhodně nenudili. My jsme se srovnávali se zcela jiným stylem hry, než na který jsme byli v posledních kolech zvyklí. Soupeř se pro změnu pral s naším menším hřištěm. Brankáři moc práce neměli, ale na hřišti to boj o každý metr, každý míč. Šancí zápas moc nenabídl a nám se podařilo využít z toho minima maximum. Zápas se definitivně rozhodl až naším gólem na 3:0. Přesto makaly oba týmy až do závěrečného hvizdu. Klukům děkuji za výborný výkon a poctivý přístup k takto těžkému utkání!“