Javornice B - Čermná 4:1 (1:0)

05.05.2013 10:00

Pavel Severýn 3, Martin Hůlka

Na velmi těžkém terénu, který byl způsoben prudkým deštěm, jsme začali utkání s Čermnou razantně a zabydleli jsme se na jejich polovině. V 6. min. se zasekávačkou dostal Pavel Severýn k centru z boku pokutového území hostů, ale ani Dan Suk hlavou a poté Michal Plašil nohou míč netrefili. Hra se v dalších minutách odehrávala zejména ve středu hřiště. V 15. min. se však dostal na hranici vápna k míči Pavel Severýn, povodil si ho na svou silnou levou nohu a jeho střela skončila v levém spodním růžku branky hostů - 1:0. Následně se do hry dostali více i hosté, ale jejich útoky byly vesměs bezzubé. Až ve 25. min. se probili do našeho pokutového území a nebezpečně vystřelili. Jirka Valtr však míč z brankové čáry vyhlavičkoval. Ve 30. min. se do šance dostal Martin Hůlka, ale svou střelou netrefil branku hostů. Zbývající minuty prvního poločasu uplynuly bez dalších zásadních šancí.
Druhý poločas začal opět naším náporem, ale Jarda Nosek v 50. min. sám před prázdnou brankou hlavou míč pořádně netrefil a jen si přičísl ofinu. V 60. min se dostali hosté před naši branku, ale ani tři opakované střelecké pokusy se za záda Jardy Motla nedostaly. V 65. min. se k zakončení z hranice pokutového území probojoval Pavel Severýn. Jeho střela zprvu sice do branky nemířila, ale díky teči hostujícího obránce nabrala ten správný směr - 2:0. Za další 2 minuty dovršil Pavel Severýn hattrick, když do branky doťukl centr Míry Kmece, který propadl mezi bránícími hráči - 3:0. Netrvalo to ani 3 minuty a skóre se měnilo znovu. Střelu Martina Hůlky nezastavil na brankové čáře ani hostující obránce, a tak se diváci mohli radovat počtvrté - 4:0. Svého soupeře jsme i nadále přehrávali. Zejména dnešní střelec zápasu Pavel Severýn přidělal obráncům spoustu starostí, ale s jeho dalším pokusem si už brankář Čermné poradil. V 71. vyzval Pavel Severýn nadýchanou přihrávkou ke skórování Martina Kučeru, ale ten hlavou přestřelil. V 85. min. vyrazil hostující gólman střelu Míry Kmece jen ke Kamilovi Širokému, ale i ten hlavičkoval nad branku. V poslední minutě se hosté dočkali alespoň čestného úspěchu, když po srážce jejich hráče s naším brankářem byla nařízena penalta. Tou Čermná korigovala výsledek na konečných 4:1.