Javornice B - Čermná 8:2 (3:1)

09.06.2013 10:00

Pavel Severýn 2, Daniel Suk 2, Michal Štěpánek 2, Martin Hůlka, Pavel Chlachula
Za krásného slunečného počasí jsme nastoupili k dalšímu zápasu nadstavby. Na první pohled byla viditelná změna na postu našeho brankáře. Mezi tyče musel totiž naskočit Zdenda Matyáš, který je jinak zvyklý plnit na hřišti jiné úkoly. Hned od začátku jsme však hosty uzamkli před jejich pokutovým územím. Také jsme třikrát nebezpečně vystřelili, ale vždy vedle branky. V 10. min. zaútočili poprvé hosté. Jejich útočník se dostal sám před našeho brankáře, kterému nedal šanci, a poslal svůj tým do vedení – 0:1. To naše hochy nenechalo chladnými a začali opět útočit. Hned ve 12. min. střílel Lukáš Pavel jen do rukavic soupeřova gólmana a vzápětí namířil svou střelu Pavel Severýn vedle. V další minutě si Pavel Severýn spravil chuť, když hlavou usměrnil do branky dlouhý aut Radka Dvorského – 1:1. Ve 20. min. střílel Lukáš Ešpandr po úniku jen vedle branky. O 5 minut později se náš tým konečně dostal do vedení po střele Michala Štěpánka z hranice pokutového území – 2:1. Ve 35. min. předvedl své fotbalové umění v plné parádě Pavel Severýn. U rohového praporku obelstil dva protihráče a křižnou střelou vymetl levý roh hostující branky – 3:1. Za dalších 5 minut mohl Pavel Severýn dotáhnout hattrick, ale samostatný únik gólově nezakončil. Totéž zopakoval před koncem poločasu ještě Michal Štěpánek, který do brankáře Čermné namířil i svou dorážku.
Druhý poločas jsme začali znovu aktivně a v 50. min. přidal Dan Suk hlavou čtvrtou branku – 4:1. Další gól si připsal po jednoduché dorážce Martin Hůlka5:1. Zakrátko se našemu gólmanovi nepovedl odkop, ale hostující hráč trefil jen tyč branky ledově klidného Zdendy Matyáše. Z protiútoku se k zakončení v malém vápně dostal znovu Dan Suk a střelou pod brankářem zvýšil již na 6:1. Hosté snížili na 6:2 v 69. min., po pohledné kombinační akci, kterou napodruhé dokázali zakončit. Na odpověď se nečekalo příliš dlouho. V 72. min. se podruhé v zápase, tentokráte hlavou, prosadil Michal Štěpánek7:2. Za další 2 minuty byl v pokutovém území faulován Martin Kučera, ale sám nařízený pokutový kop neproměnil. V 80. min. zazvonil na tyč hostující branky Pavel Chlachula. I Pavel se nakonec branky dočkal, když povedenou střelou proměnil v gól nařízený přímý volný kop – 8:2. Diváci se v tu chvíli dožadovali „desítky“, ale gólový účet se touto brankou uzavřel.