Javornice B - Labuť RK 2:2 (0:1), pen. 5:3

21.04.2013 10:00

Pavel Severýn, Jaroslav Šrefl

Utkání začalo z naší strany dobře. Hned z prvního útoku jsme měli šanci, ale střela Lukáše Ešpandra šla těsně vedle tyče hostující branky. Poté se však iniciativy ujali hosté a s železnou pravidelností podnikali výpady do naší obrany. Po 10 minutách vzdoru naše obrana kapitulovala, když nebyl odpískán faul na našeho brankáře a odražený míč uklidil hostující hráč do prázdné branky – 0:1. Obdržená branka nás paradoxně povzbudila a zamkli jsme Labuť na její polovině hřiště. Po čtvrthodině hry pronikl do pokutového území hostů Jirka Tobiška, který nejdříve ustál atak rychnovského obránce, ale míč ho následně neposlechl a Jirkova střela skončila vedle branky. O chvíli později byl ve vápně sražen opět stejný hráč, ale dle rozhodčího zasáhl obránce nejdříve míč a nařídil pouze rohový kop. Ten jsme nevyužili a nezúročili jsme ani další naše útočné snahy.
Druhý poločas začal svou šancí opět Lukáš Ešpandr, který ve 47. min. střílel těsně nad břevno.  V 51. min. vyrazil hostující brankář střelu Michala Plašila z přímého volného kopu na roh. Po rohovém kopu zakončoval hlavou Míra Kmec, ale ani on úspěšný nebyl. V 68. min. byl nařízen přímý kop proti hostům z 25 metrů. Hráči Labutě sice diskutovali s hlavním rozhodčím o vzdálenosti zdi od míče, ale se svými protesty neuspěli a Pavel Severýn střelou k tyči vyrovnal - 1:1. V 80. min. promarnil dobrou příležitost Míra Kmec, když sám před brankářem hlavičkoval vysoko nad. Z ojedinělé šance nás potrestali hosté, když jejich útočník usměrnil střílený centr do Motlovy branky - 1:2. Naši hráči se však nevzdávali a ihned po rozehrávce dokázali vyrovnat. Střelu z hranice pokutového území ještě patičkou tečoval Jarda Šrefl a bylo to 2:2. Zápas dospěl až do penaltového rozstřelu, který byl pro nás tentokrát úspěšný a přinesl bod navíc. Své penalty proměnili Michal Plašil, Pavel Severýn, Martin Hejlek, Martin Kučera i Lukáš Ešpandr. Hosté se neprosadili hned v první sérii, protože Jarda Motl dokázal míč vyrazit.