Javornice B - Labuť RK 5:0 (5:0)

26.05.2013 10:00

Tomáš Krunčík 2, Daniel Suk, Petr Jirsa, Pavel Severýn

Za chladného počasí nastoupili hosté k utkání jen v 9 lidech, neboť jak bylo řečeno, zbytku se nechtělo hrát na našem hřišti. Utkání však překvapivě začalo náporem zbývajících hráčů Labutě, kteří měli prvních 5 minut míč na svých kopačkách. V 7. min. se ale dostali k míči naši hráči, rychle přenesli hru na polovinu hostů a zde z hranice velkého vápna Dan Suk krásnou střelou vymetl pavučinku pravé šibenice branky Labutě - 1:0. Od té chvíle jsme začali hrát my a nepustili jsme hosty na naši polovinu. Pěkně jsme si přihrávali, ale gólový efekt nepřicházel. V 15. min. se dostal do šance znovu Dan Suk, který hlavičkoval do břevna. Případná branka by ale pro ofsajd stejně neplatila. V 16. min. se ke střele z velkého vápna dostal Tomáš Krunčík a míč podruhé rozvlnil síť za hostujícím gólmanem - 2:0. I v dalších minutách jsme měli míč častěji na noze. Změnu skóre pak přinesl samostatný únik Petra Jirsy, který obešel i brankáře a zavěsil do prázdné branky - 3:0. O 2 minuty později se náš celý útok krátkými přihrávkami dostal až před brankáře hostů, ale střela Pavla Severýna šla vedle. Po půlhodině hry si Pavel Severýn spravil chuť, když střelou z přímého kopu z 25 metrů překonal gólmana Labutě - 4:0. Ve 35. min. měli hosté v kolonce obdržených branek již „bůra“, když se podruhé v zápase trefil Tomáš Krunčík. Za dalších 5 minut zkoušel přidat svou druhou branku v utkání i Pavel Severýn, ale brankář tentokrát vytěsnil jeho přímý volný kop na roh.
Sestava se do druhého poločasu prostřídala a na hře to bylo trochu znát. Ve 48. min. byl blízko ke gólu opět Pavel Severýn. Chvíli po něm byl sám před brankářem i Martin Hůlka, ale gól taktéž nedal. Ani v oslabení hosté nezanevřeli na útočné choutky. Štěstí na jejich straně ale rozhodně nestálo. Dvě nadějné střely z 54. a 57. min. skončily jen na tyčích naší branky, kterou hájil Jarda Motl. V dalším průběhu zápasu jsme v klidu kontrolovali hru, ale navýšení skóre se prokřehlí diváci již nedočkali. Ti, kteří zápas viděli na vlastní oči, mohou ostatním jen potvrdit, že v poslední čtvrthodině řádné hrací doby se na hřišti již opravdu nic nestalo…