Javornice B - Union Rokytnice 1:0 (0:0)

28.04.2013 10:00

Miroslav Filip

Po ranním dešti začalo na mokrém hřišti utkání s Unionem. Prvních 15 minut to byla jen překopávaná. Míč se nedostal k žádné z branek a jediným vzrušením bylo, když pomezní rozhodčí odmávala Michalovi Plašilovi postavení mimo hru, i když vybíhal z naší poloviny do pěkné šance. Hru jsme postupně převzali do svých rukou, ale žádná z šancí se ne a ne ujmout. Ve 20. min. střílel na branku hostů Martin Hůlka, ale o vlásek ji netrefil. Ve 24. min. se dostal před hostujícího brankáře Michal Plašil, ale ani natřikrát jej neprostřelil. Ve 30. min. vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře pěknou střelou Dan Suk. Chvíli nato se po rohovém kopu dostal k hlavičce Jirka Valtr, ale branku hostů jen těsně minul. Minutu poté hlavičkoval z malého vápna Martin Hůlka, ale trefil jen břevno. Míč se odrazil zpátky k Jirkovi Tobiškovi, který přehodil brankáře, ale i branku. Ve 40. min. skončil míč na břevně hostující branky podruhé. To Jirka Valtr, tentokrát nohou, zakončoval další rohový kop. Hosté se k naší brance dostali až ve 44. min., kdy po chybném odkopu brankáře vraceli míč do prázdné branky. Jarda Motl svou chybu stihl napravit a lvím skokem vyrazil míč na roh.
Druhý poločas začal opět naším tlakem, který jsme dokázali zúročit již ve 47. min., kdy Míra Filip po samostatném úniku obhodil hostujícího brankáře - 1:0. V 50. min. se do jedné z mála šancí dostali hosté, ale Jarda Motl je vychytal. V 55. min. měl na noze gól Martin Hůlka, ale hostující brankář byl proti. V 60. min. se útočník hostů dostal do sóla, ale vyběhnuvší Jarda Motl jeho střelu vytěsnil na roh. V 65. min. běžel sám na hostujícího brankáře Míra Filip. Ten chtěl přehodit brankáře, což se mu povedlo, ale spolu s ním přehodil i branku. Další gólovou šanci měl v 76. min. po přihrávce Míry Filipa Martin Hůlka, který byl sám před prázdnou brankou, ale trefil jen tyč. Poslední velkou šanci měl v 82. min. Lukáš Ešpandr, ale skluzem jen o kousek minul centrovaný míč. Na výsledku a třech bodech pro náš tým se ale již do konce zápasu nic nezměnilo.