Kostelec B - Javornice A 2:1 (0:1)

02.04.2017 15:00

Josef Kovaříček

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Michal Štěpánek, Jakub Kráčmer, Jan Kráčmer, Jakub Hovorka (69‘ Tomáš Krunčík) – Josef Kovaříček, Adam Krejčí

Do zápasu v Kostelci jsme vstoupili raketově. Hned v úvodní minutě našel Honza Kráčmer svým centrem Michala Štěpánka, ale oblouček od jeho hlavy se snesl vedle branky. V další minutě vypadl přízemní centr Adama Krejčího gólmanovi z náruče, jenže dorážející Pepa Kovaříček ho už z blízkosti nedokázal prostřelit. V další šanci byl ve 3. min. Adam Krejčí, který po přihrávce Honzy Kráčmera poslal míč z 20 metrů vysoko nad branku soupeře. V následující minutě si oba aktéři pozice vyměnili, ale ani Honza Kráčmer svou technickou střelu nedokázal namířit mezi tyče. Honza Kráčmer byl v 8. min. autorem dalšího centru na Adama Krejčího, který ho hlavou poslal opět jen vedle branky. Domácí se poprvé výrazněji osmělili až po 10 minutách hry. Dan Suk však jejich útok hlavou odvrátil a poradil si i v další situaci, kdy zblokoval centr na rohový kop. Po něm se domácí dostali i ke střele z 25 metrů, která Lukáše Kaspera neohrozila. Ve 12. min. se Kostelec dostával do šance po povedené narážečce, ale atak naší branky přerušila píšťalka hlavního rozhodčího, který odpískal útočný faul. V další minutě zahrával Honza Kráčmer přímý volný kop z 22 metrů po faulu na svoji osobu, ale jeho střela byla slabá. Po čtvrthodině hry měl obrovskou šanci Dan Suk, když k němu vrátil míč po dlouhém autovém vhazování Adama Krejčího Michal Štěpánek. Dan ale brankáře z pár metrů propálit nedokázal. I následující rohový kop přinesl vzrušení před brankou domácích, protože gólman Kostelce tentokrát perfektně zakročil proti hlavičce Adama Krejčího. V 18. min. se po autovém vhazování Adama Krejčího do hlavičky pořádně netrefil Pepa Kovaříček. Ve 20. min. se podařenou kombinací prezentovali opět domácí, ale finální přihrávka za obranu byla naštěstí o kousek delší a Lukáš Kasper ji před nabíhajícím hráčem ukryl do svých rukavic. Ve 27. min. ztratil Honza Kráčmer míč před pokutovým územím. Soupeř však tuto chybu nepotrestal, protože útočící hráč namířil svou střelu nad branku. Ve 29. min. nedoskočil na rohový kop Kuba Kráčmer a míč poté doslova přistál na hlavě zaskočeného Pepy Kovaříčka, odkud zamířil od zázemí. Ve 34. min. jsme získali míč před pokutovým územím soupeře a Adam Krejčí následně vyslal na soupeřovu branku prudkou přízemní střelu. Gólman Kostelce předvedl ale další skvělý zákrok a míč vyrazil na roh. Po něm už konečně kapituloval. Nejvýše do vzduchu se dostal Pepa Kovaříček a i s přispěním tyče dostal míč hlavičkou do branky – 0:1. Ve 41. min. se rýsovala další velká šance pro Michala Štěpánka po centru Pavla Kaspera, ale Michala bohužel zklamal první dotek při zpracování. Pavel Kasper musel hlídat i zadní vrátka a ve 43. min. hlavou odvracel nepříjemný centr domácích. Na konci poločasu se na výlet vydal Dan Suk, jenže jeho přihrávku před branku obránci k našim hráčům nepustili.
Obrázek hry se ve druhém poločase rapidně změnil. Od úvodu se hrálo v podstatě opět na jednu branku, jenže tentokrát to byla ta naše. Hned ve 48. min. se domácím podařilo vyrovnat, když se sražená střela odrazila k volnému hráči Kostelce, který obloučkem překonal Lukáše Kaspera – 1:1. Krátce poté musel Lukáš Kasper nadvakrát likvidovat nepříjemnou střelu soupeře. V 51. min. pak skončila hlavička domácích po přímém kopu pár decimetrů vedle naší branky. Až v 56. min. jsme předvedli první pořádnou fotbalovou akci, když míč putoval od Michala Štěpánka, přes Adama Krejčího až ke Kubovi Hovorkovi. Ten si míč zatáhl ze strany do vápna, ale jeho prudkou ránu zastavilo břevno! O 2 minuty později přehlédl hlavní rozhodčí faul na našeho hráče před naší brankou a soupeř se díky tomu ocitl v jasné gólové šanci. Míč v naší síti neskončil jen díky velké dávce štěstí. V 66. min. zastavil Kuba Resl špičkou své nohy přihrávku mířící za naši obranu. V 68. min. skončil aut Adama Krejčího na hlavě Kuby Hovorky, ale ten zamířil jen vedle branky. V 72. min. zachytil Adam Krejčí rozehrávku soupeře, ale neměl podporu od svých spoluhráčů a v nouzi vypálil vedle branky. Za další 2 minuty vystihl malou domů pro změnu Michal Štěpánek, ale do zakončení se sám zamotal a střela přes hlavu neměla šanci na úspěch. V 75. min. překonali domácí naši obranu pár narážečkami a snadno se dostali do nebezpečného zakončení. Domácí diváci jen zaúpěli, když jejich hráč z malého vápna branku přestřelil. V 80. min. se po rohovém kopu dostal k zakončení Adam Krejčí, ale neprostřelil klubko hráčů před sebou. O 2 minuty později vyslal Adam Krejčí na branku soupeře další přízemní střelu, kterou ještě těsně před gólmanem tečoval Pepa Kovaříček. Brankář domácích svůj tým znovu podržel a míč zázračně udržel před brankovou čarou. V 88. min. se Michalovi Štěpánkovi nevydařil odkop a nabídl tím míč soupeři. Jeho tečovaná střela naštěstí zamířila vedle branky. Po následném rohovém kopu nám soupeř v 89. min. zasadil tvrdý úder. Honza Kráčmer vypustil bránění standardky a po hlavičce soupeře jsme rázem prohrávali 2:1. V nastaveném čase jsme měli ještě jednu možnost na vyrovnání, když Kuba Kráčmer prodloužil autové vhazování Adama Krejčího před odkrytou branku, ale žádný z našich hráčů nedokázal míč do branky dotlačit a poslední střela Honzy Kráčmera mezi tyče nemířila. Po týdnu jsme tak znovu doplatili na neproměňování šancí, které završil gól v závěru zápasu.

Tomáš Krunčík: „Začali jsme velmi dobře a náš fotbal odpovídal našemu postavení v tabulce. Bohužel druhý poločas jsme se jen účastnili hry jménem fotbal, a když v 89. min. domácí dali na 2:1, bylo jasno. Výsledek nás mrzí, ale pokud proměníme jen jednu šanci z devíti, tak na vítězství můžeme myslet jen v nejtajnějších snech. Doufám tak, že doma konečně zabereme a postavíme se soupeři dle našich zvyklostí.“