Kostelecká Lhota A - Javornice A 2:3 (0:3)

15.05.2016 17:00

Jan Bárta, Josef Kovaříček, Adam Krejčí

Lukáš Kasper - Jakub Resl, Pavel Kasper, Stanislav Koutský, Daniel Suk - Martin Šrefl (43' Pavel Chlachula), Jakub Kráčmer, Michal Štěpánek, Josef Kovaříček - Adam Krejčí (67' Michal Plašil), Jan Bárta (81' Tomáš Krunčík)

Již v 1. min. jsme řádně zatlačili na pilu a Michal Štěpánek servíroval před branku střílený centr, který před našimi útočníky urazil zaskakující brankář domácích jen o centimetry. Stejně tak rychle se hra přesunula k nám do šestnáctky. První šanci odehrál Kuba Kráčmer na roh, ale po něm už jsme měli štěstí, když domácí naši branku minuli. Domácí se dál tlačili do zakončení a po dlouhém autu jsme měli již podruhé velké štěstí. Poté jsme opět trochu převzali taktovku a výsledkem byl trestný kop po faulu na Adama Krejčího. Michal Štěpánek však brankáře nepřekvapil. V 9. min. přišla první ostřejší střela na branku, kterou si připsal dobře hrající Adam Krejčí. Vzápětí domácí opět rychle přeběhli celé hřiště a Lukáš Kasper vyrážel pumelici zpět do hřiště, naštěstí k našemu obránci. V 16. min. jsme se dočkali změny skóre. To Adam Krejčí po kličce domácímu obránci naservíroval balón před branku a Honza Bárta zakončil přesně - 0:1. Hra se pak přelévala a hlavně na naší straně přibývaly nepřesnosti a zbrklá řešení. Ve 21. min. náš centr z pravé strany nalezl Honzu Bártu. I když Honza Bárta mířil přesně, brankář domácích míč vyrazil. Naštěstí ale přímo k Pepovi Kovaříčkovi, který se již nemýlil - 0:2. Ve 28. min. zahrozili domácí, kdy naprosto osamocený hráč svou hlavičkou po rohovém kopu branku těsně minul. Hra pak upadla do podprůměru a míč létal od kopačky ke kopačce. Domácí dál hrozili a naše obrana měla neustále co dělat. Když už to vypadalo, že se do konce poločasu nic nestane, využili jsme ve 40. min. další brejk a střela Adama Krejčího ze střední vzdálenosti se zastavila až v brance domácích - 0:3. Vedení o 3 branky nás ukolébalo a domácí měli herně navrch. Z této letargie nás chtěl vyprostit Martin Šrefl při brejku 3 na 2, ale v nejnevhodnění okamžik těsně před očekávanou přihrávku na své spoluhráče si poranil sval a zápas pro něj skončil. Zbytek poločasu jsme dohráli celkem klidně a s vedením o 3 branky jsme šli do kabin.

Druhý poločas začal únikem Dana Suka, který namířil svůj centr před branku. Domácí míč ale před nabíhajícím Pepou Kovaříčkem včas odvrátili. V 52. min. se domácí po pádu svého útočníka v pokutovém území dožadovali penalty, ale gestikulace hlavního rozhodčího byla jasná a píšťalka zůstala mlčet. V následující minutě postupoval Adam Krejčí k brance soupeře. Místo přihrávky do nebezpečného prostoru zakončoval sobecky sám a branku netrefil. Na druhé straně domácí hráč naštěstí nedosáhl na míč po rohovém kopu, který hlavami přizvedli hráči před ním. V 56. min. koušel Michal Štěpánek přihrávkou za obranu oslovit své spoluhráče, ale žádný z nich výzvu nepřijal. Domácí měli podobnou příležitost o 2 minuty později. Ani jejich přihrávka správného adresáta nenašla. V další minutě se situace opakovala. Tentokrát to vypadalo mnohem nebezpečněji, ale špatné zpracování útočícího hráče nám pomohlo. Po výkopu Lukáše Kaspera doputoval míč k Honzovi Bártovi, který byl ve svém průniku do pokutového území zastaven faulem. Nařízený přímý volný kop se Kubovi Kráčmerovi hodně nepovedl. Kostelecká Lhota byla při své standardní situaci v 61. min. úspěšnější. Míč směřující na naši branku nešťastně hlavou přizvedl Dan Suk a Lukáš Kasper již zareagovat nedokázal – 1:3. V 63. min. se po povedené kombinaci po pravé straně dostal k zakončení Pepa Kovaříček, ale v dobré pozici branku netrefil. V následující minutě zahrávali domácí další nebezpečnou standardní situaci, kterou jsme odvrátili alespoň na rohový kop. Ten byl rozehrán na přední tyč na nabíhajícího hráče, který míč dobře nezasáhl. V 65. min. založil nadějnou akci Pavel Kasper, ale Kuba Kráčmer byl bohužel v ofsajdu. V 64. min. zakončovali po rohovém kopu znovu domácí. Hlavička neobsazeného hráče mířila naštěstí vedle. O 2 minuty později hledal Dan Suk svým centrem opět spoluhráče před brankou, ale míč si do své moci stáhl zaskakující brankář Kostelecké Lhoty. V 72. min. pláchl podél lajny Michal Plašil. Přihrávkou do pokutového území našel Honzu Bártu, který se sice zbavil protihráče, ale pak svou střelu namířil do gólmana. Po půlhodiny hry druhého poločasu mohl zápas zlomit Honza Bárta. Po perfektní přihrávce Michala Plašila bohužel z několika metrů přestřelil odkrytou branku! V další minutě se naopak do úniku dostal domácí útočník, který se zasekávačkou zbavil Pavla Kaspera a obloučkem přes Lukáše Kaspera snížil na rozdíl jediné branky – 2:3. Na snížení jsme reagovali hlavičkou Pepy Kovaříčka po rohovém kopu. Jeho pokus skončil bohužel vedle. V 79. min. kopali domácí další nepříjemnou standardní situaci. S ní si tentokrát poradil Lukáš Kasper. Za další 3 minuty na pravé straně šikovně zakombinovali Tomáš Krunčík s Pepou Kovaříčkem. Tomáš hledal kolmicí za obranu nabíhající útočníky, ale obránci jeho nabídku zachytili. V 83. min. mířila kolmá přihrávka i za naši obranu. Lukáš Kasper byl však z branky venku včas a pro míč si doklouzal. V pohotovosti byl náš brankář i 5 minut před koncem zápasu, když zpacifikoval další soupeřův pokus. V 87. min. zakončovali domácí hlavou po další standardní situaci. Tentokrát jejich pokus ty správné parametry neměl. V předposlední minutě se do míče z dálky opřel domácí obránce, ale dalekonosné střely nejsou zřejmě jeho doménou. Krátce nato zazněl závěrečný hvizd, a my si mohli oddechnout, že jízda na kolotoči, který domácí v poslední čtvrthodině rozjeli, už konečně skončila. I v chladném počasí jsme se v posledních minutách hodně zapotili, ale jednobrankové vedení jsme dokázali uhájit.

Tomáš Krunčík: "Jediné s čím můžeme být naplno spokojeni jsou další tři body získané z venkovního prostředí, navíc od silného soupeře. Naše hra neměla po celý zápas kvalitu, a jen díky velkému štěstí jsme dotáhli utkání do vítězného konce. Poločas jsme sice vyhráli tři nula po dobře proměněných brejkových akcích, jinak to ale byla herní bída prakticky od celého týmu. Domácí naopak vycítili svoji šanci a druhý poločas, hlavně ke konci utkání, nás doslova mleli. Naše možnosti jsme trestuhodně zahodili, a tak konec zápasu jsme chtě nechtě museli odehrát na naší polovině, ba přímo v naší šestnáctce. Snad se z této situace trochu poučíme a na Slatinu, která nás aktuálně čeká, opět vyrukujeme se hrou, která nám je vlastní."