Kostelecká Lhota A - Javornice A 2:4 (0:1)

28.05.2017 17:00

Jan Bárta, Daniel Suk, Jakub Kráčmer, Josef Kovaříček

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Jakub Hovorka, Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Josef Kovaříček (86‘ Chlachula Pavel) – Adam Krejčí (78‘ Tomáš Krunčík), Jan Bárta (88‘ Martin Plíhal)

V Kostelecké Lhotě jsme chtěli navázat na vítěznou vlnu. Hned ve 3. min. zkoušel Kuba Hovorka najít svým nákopem Pepu Kovaříčka, ale dal do centru příliš moc síly. O 2 minuty později byl Pepa již ve větší šanci po rychlém autu Adama Krejčího. Bohužel se mu nepodařilo míč pořádně zasáhnout. V 6. min. měli velkou šanci domácí, když přihrávka za obranu přeletěla Standu Koutského. Standa ale stihl situaci ještě zachránit, když v poslední vteřině protihráči míč vypíchl. Po následném rohovém kopu pak zakončovali domácí nad naši branku. V další minutě vybojoval Adam Krejčí míč, posunul ho doprava na Kubu Hovorku, ale tomu se již balón před branku nepodařilo protlačit. V 8. min. dokázal Kuba Hovorka již skoro ztracený míč vrátit vysokou svící před branku, kde se k zakončení dostal Kuba Kráčmer. Jeho hlavička se bohužel jen otřela o břevno soupeřovy branky. V 11. min. hledal Adam Krejčí přihrávkou do vápna Honzu Bártu, ale gólman Kostelecké Lhoty včasným vyběhnutím míč získal. Krátce poté zakončoval Adam Krejčí sám průnik ze strany, jenže rozvlnil jen boční síť. Po přihrávce Honzy Bárty prováhal v 16. min. dobrou střeleckou pozici Kuba Kráčmer. V 17. min. poslal Kuba Resl krásný pas do vápna, jenže Honzovi Bártovi brankář soupeře svým vyběhnutím střelu znemožnil. V 19. min. krotil brankář Lhoty dlouhý aut Adama Krejčího jako horký brambor, ale nakonec se mu to podařilo. Ve 21. min. se po delší pauze připomněli domácí, když po centru do vápna hlavičkovali znovu nad branku. Ve 23. min. jsme rozvlnili síť branky Lhoty, ale gól pro předešlý útočný faul neplatil. Ve 28. min. byl po centru Honzy Kráčmera Honza Bárta u balónu dříve než gólman soupeře, ale ten ho i tak dokázal ze střelecké pozice vytlačit. V další minutě sklepl Honza Bárta míč pod sebe, ale dělovka Kuby Kráčmera bránu o kousek přeletěla. Po půlhodině hry jsme málem doplatili na váhavou rozehrávku. Lukáš Kasper svým nevydařeným nákopem našel protihráče na hranici vápna. Pavel Kasper se ještě dostal do souboje s domácím hráčem, který se s míčem úplně zbytečně mazlil. Při kličkované sem a tam se Pavel sice poněkud zadýchal, ale rozhodující bylo, že hráč Lhoty branku nakonec netrefil. Ve 32. min. byl před pokutovým územím faulován Adam Krejčí. Přímý kop Honzy Kráčmera skončil jen na zdi a okamžitá dorážka potom nad břevnem. Za další 2 minuty jsme si opět hráli s ohněm u naší branky. Tentokrát míč před Lukášem Kasperem skočil, ale i tak ho dokázal odkopnout alespoň do autu. Ve 37. min. musel nejdříve Kuba Resl a po něm i Pepa Kovaříček odvracet nepříjemný centrovaný míč do našeho pokutového území. Ve 40. min. museli i naši diváci zatleskat bombě domácího hráče z přímého kopu z 35 metrů, která řádně zazvonila na tyč naší branky. Gól přišel až v následující minutě a podařilo se ho vstřelit našemu týmu. Po zmatcích před brankou se nejlépe zorientoval Honza Bárta a přivedl tím náš tým do vedení 0:1. V poslední minutě prvního poločasu propadli na středu hřiště Kráčmerovi, ale Lhota z toho více než střelu nad naši branku nevytěžila. Když se v nastaveném čase neujala ani střela Honzy Bárty, šli jsme do kabin s těsným jednobrankovým vedením.
Ve 48. min. musel Lukáš Kasper zneškodnit přímý volný kop soupeře. Podobná situace na druhé straně pak skončila nevyužitým rohovým kopem. Druhé branky jsme se dočkali v 54. min., když Dan Suk napravil svoje zaváhání a založil rychlý protiútok. Pepa Kovaříček posunul míč do strany na Adama Krejčího, který přihrávkou podél obrany našel nabíhajícího Dana Suka. Ten se před brankářem nemýlil a zvýšil na 0:2. V 56. min. se naši diváci předčasně radovali z další branky, protože gól Kuby Kráčmera neplatil kvůli ofsajdovému postavení. O 2 minuty později si Adam Krejčí příliš předkopl míč a připravil nás tím o přečíslení tři na jednoho. Akce i tak pokračovala, ale nakonec jsme se nedostali ani ke střele. Po hodině hry zastavil průnik soupeře po naší levé straně faulem Standa Koutský. Přímý kop mířený na zadní tyč nakonec zapadl bez teče do naší branky a bylo to 1:2. V 61. min. vystihl Kuba Kráčmer kličku stopera, ale zbytečně ho potom ještě fauloval. Jinak by Kuba Hovorka byl sám před brankářem. V 62. min. jsme svým nedůrazem ve středu hřiště nechali vystřelit domácího bombera. Přestože si Lukáš Kasper na míč sáhl, ránu, která před ním zaplavala, vyrazit nedokázal – 2:2. V 64. min. nám mohl vrátit vedení Kuba Hovorka, který se dostal k přetaženému centru Kuby Kráčmera a střelou z velkého úhlu málem zaskočil domácího brankáře. V další minutě předvedli vydařenou spolupráci Kuba Hovorka s Honzou Bártou, ale gólman soupeře ránu vyrazil. Při následné dorážce Kuby Kráčmera do odkryté branky jsme již měli ruce nad hlavou, ale poslední domácí hráč dokázal míč na brankové čáře zastavit. V 70. min. Kuba Kráčmer hlavou lehce tečoval přímý kop Pavla Kaspera, jenže gólman vytlačil míč konečky prstů na břevno. V 72. min. vyrazil domácí hráč na brankové čáře gólovou hlavičku Pepy Kovaříčka po rohovém kopu. Boj o míč ve vápně však pokračoval a skončil až hvizdem hlavního rozhodčího, který odpískal penaltu po nakopnutí Adama Krejčího jedním z bránících hráčů. Penaltu s přehledem proměnil Kuba Kráčmer 2:3. V 77. min. se přes obranu soupeře probíjel Adam Krejčí, ale až k brance se neprobil. V další minutě skončil mimo naši branku tečovaný přímý kop soupeře. V 81. min. jsme vstřelili třetí neregulérní branku, když byl ofsajd tentokrát odmáván Pepovi Kovaříčkovi. V následující minutě před naší brankou opět zlobili domácí, ale Kuba Resl míč nadvakrát odvrátil. V 83. min. utekl Kuba Hovorka ze zdi, ale střela Lhoty šla naštěstí mimo. Chvíli poté si míč na soupeřově polovině vybojoval Pepa Kovaříček, jenže rychlé nohy brankáře nás o šanci připravily. V 87. min. se na útočný výlet vydal Standa Koutský. Po přihrávkách u vápna posunul Standa míč doprava Pepovi Kovaříčkovi, který tentokrát brankáře se štěstím prostřelil – 2:4. V 90. min. jsme mohli přidat ještě další branku, ale Kuba Kráčmer ani střídající Pavel Chlachula na centrovaný míč nedosáhli. Když v 92. min. zamířil přímý kop Lhoty nad naši branku, mohla po závěrečném hvizdu vypuknout naše radost po upoceném vítězství 2:4.

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Druhé těžké utkání v řadě, navíc na půdě neoblíbeného soupeře, kde si zrovna často naše statistiky nevylepšujeme. Domácí nám nic neusnadnili, navíc se jim během krátké chvíle podařilo vyrovnat dvoubrankové manko. Naštěstí jsme utkání nakonec zvládli a ubojovali do vítězného konce. Zadarmo Lhot body rozhodně nerozdává, a to se dnes opět potvrdilo! Se třemi body tak vládne v našich řadách a řadách našich fanoušků, kterých za námi dorazilo opět plno, maximální spokojenost.“