Křivice - Javornice A 1:0 (0:0)

15.08.2015 17:00

-

Lukáš Kasper - Jakub Resl, Pavel Kasper, Stanislav Koutský (70‘ Tomáš Krunčík), Daniel Suk - Pavel Chlachula (55‘ Jakub Hovorka), Michal Štěpánek, Jaroslav Krunčík, Martin Šrefl - Michal Plašil (30‘ Jakub Kráčmer), Adam Krejčí

Zápas proti Křivicím jsme na naše poměry zahájili dobře, když hned ve 3. min. vysunul Jarda Krunčík Michala Plašila, který bohužel jen orazítkoval tyč. V 10. min. se k hlavičce po rohovém kopu dostal Adam Krejčí, ale míč k brance díky obráncům ani nedoputoval. Po čtvrthodině hry se po autovém vhazování Pavla Chlachuly natahoval Jarda Krunčík. Gólman však využil svých předností a míč ukryl do svých rukavic. Ve 21. min. napřáhl ke střele z dálky Michal Štěpánek. Jeho střela ale gólové parametry neměla. V další minutě se k samostatné akci nadechl Jarda Krunčík, který byl zastaven až posledním hráčem těsně před hranicí pokutového území. Sám se pak postavil k rozehrávce nařízeného přímého volného kopu, ale střela bohužel opět jen zazvonila na tyč. Ve 24. min. vyslal na branku soupeře slabou střelu Pavel Chlachula. Ve 27. min. musel po jednom ze „šprajců“ ze hřiště zraněný Michal Plašil. Ve 29. min. jsme domácím nabídli nebezpečný přímý volný kop. Ti však situaci nevyužili, protože branku přestřelili. O 3 minuty později se po pravé straně blížil k pokutovému území Jarda Krunčík, ale nedokázal balón poslat vedle obránce na nabíhajícího Kubu Kráčmera. Ve 39. min. hledal své spoluhráče před brankou Michal Plašil, ale jeho přihrávka žádného adresáta nezastihla. Před koncem poločasu zahrávali domácí další nadějnou standardní situaci, ale ani tentokrát branku netrefili. V samém závěru poločasu se na druhé straně hřiště neujala ani hlavička Jardy Krunčíka.
Na začátku druhého dějství jsme svojí chybou nabídli soupeři šanci, kterou naštěstí Lukáš Kasper zlikvidoval. Ve 48. min. se po zblokovaných střelách Adama Krejčího a Michala Štěpánka dostal míč ke Kubovi Kráčmerovi. Ani on branku netrefil. V 52. min. vybízel Kuba Kráčmer k zakončení Michala Štěpánka, ale ten na míč nedosáhl. V další minutě se nám připomněli prudkou střelou domácí. V 55. min. jsme po dalším z faulů zahrávali přímý volný kop, který poslal nad břevno soupeřovy branky Pavel Chlachula. V 61. min. musel proti ráně soupeře znovu zasahovat Lukáš Kasper. V 65. min. jsme se dostali po rohovém kopu k další hlavičce. I tu domácí gólman bez větších problémů chytil. V 68. min. se po chybě v obraně dostali domácí do rychlého protiútoku. Když už to vypadalo tak, že největší nebezpečí je zažehnáno, napřáhl z hranice pokutového území křivický hráč a rozvlnil síť za Lukášem Kasperem – 1:0. Zaskočeni nečekanou situací jsme za chvíli mohli prohrávat o 2 branky. To se naštěstí nestalo, protože další střela domácích skončila na břevně. Zanedlouho už jsme ale znovu dobývali obranný val soupeře. V 77. min. postupoval po narážečce s Martinem Šreflem k brance Adam Krejčí. Jeho střelu z úhlu brankář kryl. O minutu později hledal své spoluhráče před branku Kuba Hovorka, ale nikoho nenašel. V 81. min. to už byla situace zcela jiná. Po průniku Tomáše Krunčíka se k zakončení dostal Michal Štěpánek. K naší smůle ale trefil protihráče, který byl poslední překážkou míči v cestě do soupeřovy sítě! Za další 2 minuty letěl před branku soupeře centr z kopačky Tomáše Krunčíka a Kubovi Kráčmerovi chybělo k lepšímu zakončení opravdu málo. V předposlední minutě našel Jarda Krunčík krásnou přihrávkou za obránce Tomáše Krunčíka, ale ten se trochu zalekl vybíhajícího brankáře a branku netrefil. Domácí ustáli i obléhání pokutového území v závěrečných vteřinách zápasu a připsali si asi nečekané vítězství 1:0.

Tomáš Krunčík: „V Křivicích nepodáváme historicky dobré výkony a dnes vše vypadalo dobře. První půle patřila nám, bohužel šancí jsme si moc nevytvořili a domácí měli na naší polovině jen dvě dobré standardní situace. Do toho nám přišla ztráta, do té doby velmi aktivního hráče Plašila, pro zranění kolene. Druhou půli jsme dál pokračovali v tlaku, ale chyba v naší rozehrávce nám zasadila rozhodující ránu. Domácí, vědomi si naší rychlostní převahy, nasadili velmi tvrdou hru plnou ostrých brzdících zákroků (7 žlutých karet a to někteří mohli být rádi…), což nás doslova vydeptalo a my se nebyli schopni věnovat hře. Pár dobrých šancí jsme si vytvořili, ale gól dali pouze domácí. Ti tak mohli oslavit ne zcela zasloužené, ale určitě příjemné a možná i trochu nečekané vítězství. Nám nezbývá nic jiného, než se z takového utkání poučit.“