Lípa A - Javornice A 4:5 (1:4)

27.04.2019 17:00

Adam Krejčí 3, Josef Kovaříček, Jakub Hovorka

Lukáš Kasper – Martin Šrefl, Pavel Kasper, Jan Kráčmer, Jakub Resl – Jakub Hovorka (93‘ Ondřej Nosek), Jakub Nosek, Jakub Kráčmer, Josef Kovaříček (90‘ Lukáš Harbich) – Michal Plašil (78‘ Pavel Chlachula), Adam Krejčí (86‘ Tomáš Plesl)

Úvod zápasu v Lípě nám vyšel až nečekaně dobře. Hned ve 2. min. se Adam Krejčí prosadil přes trojici bránících hráčů, ale následný centr Kuby Noska byl pro Kubu Hovorku příliš dlouhý. O 2 minuty později Adam Krejčí s trochou potřebného štěstí opět prošel přes 3 bránící hráče. Přízemní přihrávkou hledal před brankou nabíhajícího Kubu Noska, ale k tomu se míč už nedostal, protože si ho do vlastní sítě srazil bránící hráč – 0:1. V 5. min. Honza Kráčmer nepokryl míč mířící do autu, ale domácí hráč situace nevyužil, protože centr nasměroval pouze za branku. V 9. min. Kuba Kráčmer vybojoval míč a po rychlém autu putoval míč od Adama Krejčího k Michalovi Plašilovi. Jeho přihrávka mířila před odkrytou branku na Pepu Kovaříčka, ale světe div se – i na hřišti v Lípě se objevil nevyzpytatelný drn, od které ho se míč odrazil a Pepa Kovaříček máchl svou nohou naprázdno. Ve 14. min. nedosáhl Lukáš Kasper na centrovaný míč a odvrátit se ho nepodařilo ani Pepovi Kovaříčkovi, jenže domácí hráč mířil naštěstí mimo naši branku. V další minutě Martin Šrefl šikovně prodloužil míč k Michalovi Plašilovi, který se vyhnul ofsajdové pasti a šel sám na branku. Ve vápně svou akci ještě vyšperkoval přihrávkou Adamovi Krejčímu, který si položil dobíhajícího obránce a do prázdné branky zvýšil na 0:2. V 17. min. se i přes dvojici našich hráčů probil k zakončení hlavou špílmachr Lípy, ale branku minul. V následující minutě Kuba Kráčmer vyslal do útoku Adama Krejčího. Ofsajdový systém domácích opět nezafungoval a 3 naši hráči postupovali na brankáře soupeře. Adam Krejčí ve vápně přihrál Pepovi Kovaříčkovi, který zblízka zvýšil na 0:3. Ve 20. min. Lukáš Kasper vyboxoval míč po rohovém kopu pouze do Kuby Hovorky, ale míč se nám i přes nastalé zmatky podařilo nakonec odkopnout. Ve 22. min. vyrazil Lukáš Kasper přímý volný kop Lípy za vápno, kde číhal další hráč domácích, ale z dorážky zařízení netrefil. V další minutě se mezi tyče nevešla ani další střela Lípy z 25 metrů. Ve 25. min. střílel těsně vedle branky po autovém vhazování Kuba Kráčmer. O 3 minuty později zastavil po přihrávce Michala Plašila Adama Krejčího ofsajd. Po půlhodině hry si míč rozehráli Kuba a Honza Kráčmerovi a vyslali do útoku Adama Krejčího, který vybojoval roh. Balón po rohovém kopu gólman domácích sice neudržel, ale míč se k němu šťastně odrazil zpátky. Ve 34. min. se domácím podařilo snížit na 1:3, když Lukášovi Kasperovi proklouzla do sítě skrytá střela z hranice pokutového území. Radost domácích ze vstřelené branky ještě ani neutichla a po nákopu Honzy Kráčmera byl Adam Krejčí z ničeho nic sám před brankářem. Naznačenou střelou si gólmana položil a zvýšil opět na rozdíl 3 branek – 1:4. Ve 35. min. zahrávala Lípa přímý volný kop z hranice pokutového území, ale míč zastavila naše zeď. Za další 3 minuty jsme nejprve zastavili rychlý protiútok Lípy. Následovalo přenesení hry na Kubu Hovorku, který si míč bohužel zpracoval rukou. Ve 39. min. si Adam Krejčí postupně poradil hned se čtveřicí protihráčů, ale jeho gólovou nabídku Michalovi Plašilovi bránící hráč zblokoval. Ve 43. min. jsme ubránili standardní situaci soupeře, kterému jsme umožnili pouze slabé zakončení. V závěru poločasu vrátil po rohovém kopu míč do vápna Kuba Hovorka. Kuba Kráčmer se k němu nedostal a neujala se ani rána Martina Šrefla ze 30 metrů.
Úvod druhého dějství vyšel lépe domácím, kteří po standardní situaci hlavou ve 48. min. snížili na 2:4. V 51. min. vypálil tvrdě, ale jen přímo na brankáře, Adam Krejčí. Po následném protiútoku Lípy přišla přihrávka za naši obranu, kterou Lukáš Kasper srazil na roh. O 2 minuty později mířil do našeho vápna další centr, ale domácí hráč nedokázal naštěstí míč zpracovat. V další minutě Adam Krejčí udržel v souboji s protihráčem míč, jenže centr za obranu byl dlouhý i na Pepu Kovaříčka. V 56. min. jsme měli po rohovém kopu štěstí, když se nám podařilo zblokovat střelu z malého vápna. Za další 2 minuty bylo před naší brankou opět rušno po dalším rohovém kopu. Míč se nám totiž nepodařilo odkopnout do bezpečí, ale střela Lípy z 20 metrů branku přeletěla. V 66. min. byl u přihrávky za obranu dříve než Michal Plašil brankář soupeře. V 70. min. hlavičkoval domácí hráč po centru ze strany vedle branky. V 72. min. napálil Kuba Nosek přímý kop jen do zdi a rychlý protiútok Lípy jsme ubránili pouze za cenu rohového kopu. Při rohu jsme si opět nepohlídali náběh soupeře, který snížil na rozdíl jediné branky – 3:4. Rozdíl jediné branky sliboval v poslední čtvrthodině pořádné drama, ale to jsme nepřipustili. Po ponechané výhodě nacentroval z pravé strany před branku Michal Plašil a Kuba Hovorka dobíhající na zadní tyč zvýšil na 3:5. V 76. min. Lukáš Kasper vyrazil centr Lípy po standardní situaci z 27 metrů. V 81. min. se nám podařil průnik po pravé straně zakončený přízemním prudkým centrem před branku. Na zadní tyči si míč našel Kuba Nosek, ale ač se snažil, jak se snažil, skončil v síti místo balónu sám. V 83. min. zahrávali domácí standardní situaci z pravé strany, po které se rozeznělo břevno naší branky. Po odrazu od břevna následoval brejk Adama Krejčího, ale ten bohužel nedokázal projít přes posledního obránce Lípy. V 86. min. přišla další nebezpečná standardní situace domácích, která proletěla těsně vedle naší branky. V 88. min. Pavel Kasper skluzem zastavil přihrávku mířící za naši obranu. V 91. min. si Kuba Kráčmer nakopl míč sám pro sebe, ale nedokázal bohužel přesně přihrát nabíhajícímu Kubovi Noskovi. V další minutě už Kuba Kráčmer přihrál Kubovi Noskovi o poznání lépe, ale Kuba Nosek gólmana Lípy nepropálil. Ve 3. minutě nastavení domácí ještě korigovali výsledek na 4:5, když střelu z úhlu Lukáš Kasper vyrazil jen k dalšímu hráči soupeře, který si se situací poradil. Vzápětí také zazněl závěrečný hvizd a po divokém výsledku 4:5 si z Lípy odvážíme vítězství.

Tomáš Krunčík: „Na parádně připraveném trávníku jsme dnes s domácími odehráli poměrně bláznivé utkání. Měli jsme skvělý vstup do zápasu, a i díky tomu, že domácí opakovali svoje chyby, jsme brzy vedli o tři branky. Tříbrankový rozdíl jsme ale málem promrhali během druhého poločasu. Přestali jsme proměňovat vyložené šance a nabuzení domácí po poločasové bouřce v kabině bojovali až do posledních minut. Každopádně vítězství jsme si z Lípy odvezli, což je pro nás skvělé.“