Lípa B - Javornice B 3:4 (3:2)

02.06.2013 14:00

Michal Plašil 2, Miroslav Filip 2

První poločas začal za drobného deště a s naší hrou se třemi útočníky. Od začátku zápasu jsme poznali nerovný metr rozhodcovské rodiny Špačků, která utkání v kompletním složení řídila. Fauly na naše hráče zůstávaly bez odezvy, ale jakýkoli kontakt našeho hráče směrem k soupeři odpískán byl. Toho využili domácí v 7. min., kdy se míč po jasném faulu na Pavla Severýna dostal rychle k domácímu útočníkovi a ten střelou z hranice velkého vápna vymetl pravý roh naší branky - 1:0. Nás to nepoložilo a hráli jsme dál svou hru s přihrávkami po zemi. Po jedné z našich kombinací stříleli na soupeřovu branku Míra Filipa a Kamil Široký, ale obě střely byly zblokovány. Odražený míč se však dostal k Michalovi Plašilovi, který přízemní střelou z otočky vyrovnal na 1:1. V 19. min. byl v pokutovém území domácích faulován Pavel Severýn. Píšťalka sudího Špačka ale mlčela, jen Dan Suk si za následné řeči vysloužil žlutou kartu. Náš nápor sílil a ve 21. min. uklidil Míra Filip další odražený míč do domácí sítě - 1:2. V následující minutě vystřelil domácí obránce snad ze 40 metrů a střela skončila těsně vedle naší branky. Ve 26. min. šel sám na brankáře Míra Filip, ale trefil jen jeho tělo a byl z toho pouze roh. Ve 28. min. si slabší chvilku vybral Jarda Motl, který si do branky srazil střelu z 35 metrů - 2:2. Později přišly další 2 fauly na Míru Filipa v pokutovém území, ale ani jeden z nich nevyhodnotil rozhodčí jako penaltový. Před koncem poločasu strhli domácí vedení znovu na svou stranu, když se trefili hlavou po rohovém kopu - 3:2.
Druhý poločas začal náporem domácích. Největší šanci jim ale připravil v 50. min. Míra Kmec, který „namazal“ domácímu útočníkovi. Ten naštěstí branku netrefil. Po hodině hry se domácí objevili hned dvakrát sami před naším brankářem, ale Jarda Motl dokázal jejich pokusy vyrazit. První z dorážek pak skončila na břevně naší branky, druhá ji pak vysoko přeletěla. Náš brankář se těmito zákroky perfektně rozchytal a díky tomu zastavil v 63. min. další útočné manévry Lípy. V 75. min. obešel špatně vyběhnuvšího gólmana Lípy Míra Filip, který zpětnou přihrávkou našel Martina Kučeru. Ten byl následně zfaulován, za což byla nařízena penalta. Tu proměnil Michal Plašil - 3:3. Vyrovnání vlilo našim hráčům krev do žil a v závěrečných 10 minutách jsme byli lepším týmem. V 85. min. dokonal další obrat v zápase svým gólem Míra Filip - 3:4. V 87. min. mohl naši výhru pojistit Michal Plašil, ale samostatný únik zakončil střelou do brankáře. Vítězství jsme i přesto uhájili a z Lípy jsme mohli odjíždět spokojeni.