Lukavice - Javornice A 2:1 (0:1)

30.04.2015 17:00

Jan Podzemný

Lukáš Kasper – Daniel Suk, Jaroslav Krunčík, Stanislav Koutský, Jakub Resl /64‘/ – Jan Podzemný (51‘ Michal Plašil), Jakub Kráčmer (78‘ Pavel Chlachula), Martin Šrefl, Michal Štěpánek – Adam Krejčí (68‘ Jaroslav Nosek), Josef Kovaříček

Do první pološance jsme se na propůjčeném solnickém hřišti dostali ve 2. min. po rohovém kopu Michala Štěpánka, ale naše hlavička nebyla pro gólmana nebezpečná. V další minutě se po chybě Kuby Kráčmera vrhli domácí do útoku, ale míč jsme dokázali odvrátit alespoň na roh. Lukavice se neprosadila ani po naší další chybce, když její hráč střílel opět vedle. V 10. min. vyhrál Kuba Kráčmer hlavičkový souboj v pokutovém území, ale čerstvý ženáč Michal Štěpánek nedokázal míč v jasné šanci hlavou nasměrovat do prázdné branky. V následující minutě si udělal výlet na polovinu soupeře Jarda Krunčík. Jeho střela bodlem však svůj cíl minula. Ve 14. min. prosvištěla nad brankou Lukáše Kaspera lukavická pumelice. Nad brankou skončila i další střela domácích ve 23. minutě. O 3 minuty později jsme nedokázali zakončit akci po pěkném centru Dana Suka. Na druhé straně pak hosty zastavil ofsajd. Ve 29. min. se k nedůraznému zakončení hlavou probojoval Kuba Kráčmer, ale gólman s jeho pokusem velké starosti neměl. Po půlhodině hry vyzkoušeli našeho brankáře pořádně i hosté. Lukáš byl ale na svém místě. V další šanci po standardní situaci hosté v dobré pozici branku minuli. Krátce poté Lukáš Kasper jen jistil střelu soupeře z přímého volného kopu. Ve 32. min. skončil míč po několika přihrávkách u Honzy Podzemného, který se kličkou zbavil protihráče a střelou, která šťastně propadla brankáři mezi nohama, získal pro náš tým vedení 0:1. Domácí chtěli odpovědět hned ve 34. min., ale trestný kop poslali opět nad naši branku. V další minutě se po standardní situaci dostal k dorážce Kuba Kráčmer, ale taktéž neuspěl. Ve 39. min. zhatilo velkou šanci Adama Krejčího špatné zpracování. Krátce před poločasem zakončoval naši další akci nepřesnou střelou Michal Štěpánek. Nevyužité zůstaly i ostatní příležitosti, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.
Druhý poločas začal naší dobrou šancí, ale Pepa Kovaříček střílel po centru Kuby Kráčmera zblízka nad. Náš soupeř vyzkoušel ve 48. min. pozornost Lukáše Kaspera střelou z vápna. Další šanci jim pak svým zákrokem překazil Standa Koutský. V 52. min. byl po rychlém protiútoku sražen centr Kuby Kráčmera na roh. O 3 minuty později se svým důrazem neprosadil ani Pepa Kovaříček. Gólový efekt neměla ani akce Lukavice po levé straně. V 58. min. se do míče opřel Kuba Kráčmer. Míč jen o kousek branku přelétl. Gól jsme nepřidali ani po zmatcích a rohovém kopu v následující minutě. Po hodině hry nedokázal vyloženou šanci proměnit Adam Krejčí a rychlý protiútok uhasil Kuba Resl jen za cenu žluté karty. V další minutě se přes soupeře nedokázal probít Martin Šrefl. V 64. min. musel po faulu a druhé žluté kartě opustit hřiště Kuba Resl. Aby toho ale nebylo málo, po nařízené standardní situaci trefil míč ruku u těla Pepy Kovaříčka a rozhodčí odpískal celkem přísnou penaltu. Tu Lukavice proměnila a vyrovnala na 1:1. V 69. min. se po rychlé akci řítili na soupeře Martin Šrefl s Michalem Plašilem, ale víc než roh nevybojovali. Za další 2 minuty se po rohovém kopu dostal k hlavičce Pepa Kovaříček. Jeho pokus byl sražen na další roh. Chvíli na to jsme měli dost starostí s bráněním lukavického útoku, ale nakonec jsme se z něj vymanili a po rychlém protiútoku se v šanci naopak ocitl Kuba Kráčmer. V 80. min. tentýž hráč chyboval v rozehrávce. Ani on, ani Jarda Krunčík nedokázali včas zastavit domácího rychlíka, který všechny souboje ustál a přihrávkou před odkrytou branku předložil svému spoluhráči dárek.  A rázem to bylo 2:1. Ani v oslabení jsme se nechtěli s výsledkem smířit. Hned v další minutě střílel znovu nad branku Kuba Kráčmer. V 87. min. se po autovém vhazování dostal míč až k Martinovi Šreflovi, ale ten trefil jen boční síť. V 89. min. jsme zahrávali standardní situaci, Pepa Kovaříček míč lízl hlavou a ten skončil v brance. Naše radost však netrvala dlouho, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd našim jiným hráčům. V poslední minutě podpořil útok Dan Suk a před brankou našel Michala Plašila. Michal ale ani tuto tutovku neproměnil. Ze zápasu jsme tedy odcházeli sice se vztyčenou hlavou, ale poraženi.

Tomáš Krunčík: „Každé mužstvo musí jednou prohrát, nám se to stalo po osmi zápasech, bohužel zrovna v derby. Vstřelili jsme pouze jednu branku a na tu se dnes vyhrát nedalo. Kombinace vyloučení a pokutový kop v jedné minutě, to je těžko snesitelná rána i pro daleko silnější týmy. Herně jsme vyloženě nepropadli, hráči bojovali, leč dnes to nestačilo. Klukům děkuji za to, že to nevzdali a za to, že se prali až do konce utkání, kde nám alespoň k remíze chyběl opravdu jen krůček.“