16.09.2023 16:30

-

Sestava: Stanislav Hynek – Daniel Suk, Jakub Kráčmer, Jakub Resl, Tomáš Plesl – Ondřej Nosek (87‘ Jakub Pavlovec), Pavel Drašnar (81‘ Lukáš Harbich), Jakub Hovorka, Josef Kovaříček, Josef Petr (46‘ Martin Plíhal) – Adam Krejčí

Komentář k utkání

Zápas jsme zahájili výkopem, z pochodového tempa začátku zápasu rychleji přepnuli domácí a dali o sobě vědět střelou z přímého kopu, který Standa Hynek bez problémů chytil. Z protiútoku jsme se přesunuli k brance soupeře, ale dlouhý aut Adama Krejčího nic nepřinesl. V 6. min. se obranou soupeře proháčkoval Pavel Drašnar, jenž mu nezbyla síla na kvalitní zakončení. V 12. min. všem zatrnulo, když nám nesklapla ofsajdová past a domácí hráč mířil sám na naši branku. Naštěstí byl rychlejší Standa Hynek a míč odkopl do autu. V 15. a 16. min. to byla na naší polovině „divočina“. Standa Hynek nejprve chytil střelu soupeře a v podstatě vzápětí musel čelit samostatnému postupu domácího hráče, který zakončil k naší úlevě vysoko nad naši branku. A v 17. min. bylo ještě hůř. Míč, který se po zákroku Standy Hynka snášel do našeho pokutového území, se zamotal mezi Kubu Kráčmera, Standu Hynka a hráče soupeře. Domácí hráče se však zorientoval nejrychleji a míč dopravil do naší branky -1:0. V 19. min. Pepa Petr vystihnul kličku soupeře, přihrával dále na Adama Krejčího, ale domácí srazili míč na roh. Z něj jsme bohužel nic nezískali. V 21. min. Adam Krejčí vybojoval po samostatném úniku pouze roh. Míč po rohu a hlavičkách našich hráčů mířil do branky, kde ho však před brankovou čarou domácí odkopli. V 24. min. se Dan Suk dostal do úniku, ale domácí se zachránili odkopem do autu. O dvě minuty později, jsme míč do branky domácích dostali, bohužel míč už předtím těsně opustil hrací plochu. V 31., 35. a 37. min. se do příznivého postavení dostával Adam Krejčí ve spolupráci s Pavlem Drašnarem. Zablokované střely skončily na rohu a ani 2x opakované rohy nepřinesly brankový úspěch. Když už se zdálo, že hlavička Dana Suka míří do branky, objevily se tam rukavice domácího brankáře. Na konci poločasu bylo horko znovu i před naší brankou, když Standa Hynek zachraňoval situaci před nabíhajícím soupeřem. Následně pak chytil trestný kop soupeře a vyrazil i další centr mířící před branku. Poločasový hvizd byl pro nás proto vysvobozením.
Začátek druhého poločasu nás domácí varovali útokem zprava a střelou mimo branku. O chvíli později chytil střelu soupeře Standa Hynek. V 51. min. Dan Suk vybojoval míč, nahrál Pavlovi Drašnarovi, jehož střela mířila mimo.  Vzápětí trefil Adam Krejčí po úniku pouze boční síť. V 53. min. skončil rychlý útok domácích pumelicí, kterou Standa Hynek vyrazil na roh. Další rychlý útok domácích skončil střelou nad.  67. min. přinesla lehký polovysoký centr do našeho pokutového území, nikdo míč nezasáhl a téměř na brankové čáře číhající domácí hráč dokopl míč do branky - 2:0. V 73. minutě jsme usilovně blokovali pokusy soupeře, ze vzniklé mely vyplavala dalekonosná dobře mířená rána, která skončila na tyči naší branky. Po dalším rohu domácích už jsme se neubránili a rázem na tabuli svítil skóre 3:0. V 76. min.  střílel na branku soupeře Pavel Drašnar, ale brankář domácích pokus spolehlivě zlikvidoval. O chvilku později vybojoval Adam Krejčí míč, prošel přes tři soupeře do pokutového území, předložil tutovku Pepovi Kovaříčkovi, jenže ten nechal vyniknout domácího brankáře. Stav zápasu se neměnil ani po dvou následných rohových kopech. O tom, že platí pravidlo nedáš – dostaneš, jsme se přesvědčili o chvilku později, kdy domácí hráč zakončoval do opuštěné branky – 4:0. A protože domácí další obrovskou šanci v 90. min. neproměnili, skončil zápas zaslouženým vítězstvím Malšovy Lhoty 4:0.

Trenér k utkání

Tomáš Krunčík: „Až do stavu 2:0 jsme hráli velmi vyrovnané utkání, kdy jsme měli dost situací, ze kterých se dalo vyrovnat. Snaha o vyrovnání nás stála spousty sil a ke konci utkání jsme začali odpadat fyzicky i psychicky. Díky tomu je z toho zbytečný debakl, jelikož domácí si konec utkání zaslouženě užívali.“