Meziměstí - Javornice A 2:2 (0:1), pen. 4:3

17.09.2022 16:30

Adam Krejčí, Miroslav Vidlička

Stanislav Hynek – Tomáš Plesl (72‘ Lukáš Kasper), Pavel Kasper, Jan Kráčmer, Daniel Suk – Filip Dvořák, Jakub Kráčmer, Jakub Hovorka, Miroslav Vidlička (61‘ Ondřej Nosek) – Adam Krejčí, Josef Kovaříček

Deštivá dlouhá cesta, podmáčený trávník, studené podzimní počasí dávaly předzvěst, že dneska nás nečeká jednoduchá cesta za body. Utkání zahájili domácí nenápadnou střelou hned v první minutě, která zazvonila na břevno. I dále patřil úvod zápasu jednoznačně domácím, kteří obléhali naši branku.  Vrcholem jejich snahy byl rohový kop, který natřikrát likvidovala naše obrana, kdy nejdříve střelu zastavil Míra Vidlička a po něm akrobaticky a obětavě Kuba Hovorka. V 6. min. jsme dvěma rohovými kopy za sebou prověřili připravenost domácích, bohužel bez gólové situace. V následujících minutách mohli diváci sledovat boj o každý metr hřiště mezi vápny. Za zmínku stojí situace z 15. min., kdy domácí začali nebezpečně utahovat smyčku okolo našeho vápna, ale ubránili jsme se. Následně přišly naše protiútoky. Při prvním z nich v 19. min. vyprášil rukavice gólmana Míra Vidlička. Následně se na útočný výpad středem vydal Dan Suk, jemuž obránce ukopl míč v posledním momentě. Podobný protiútok předvedli i domácí, kterým však šanci sebral Tomáš Plesl. Útočné snahy domácích dále sílily a přečíslení naší obrany pomohl vyřešit i Adam Krejčí, který se musel vrátit až do hloubi našeho brankoviště. Ve 27. min. jsme konečně předvedli pohlédnou akci. Do výměny míče se zapojila většina našich hráčů a umožnila Adamovi připravit si pozici na rohu šestnáctky. Odtud si Adam Krejčí navedl míč na střelu a z 16 metrů zamířil přesně na bližší tyč – 0:1.  V následujících minutách se opět sváděl boj mezi vápny. Ve 38. min. jsme byli blízko zvýšení našeho náskoku, když se Adam Krejčí dokázal proháčkovat až na hranici malého vápna. Brankář už ležel Adamovi doslova u nohou, ale náš útočník branku bohužel přestřelil. Ve 42.minutě se do zakončení dostal i Kuba Hovorka. Ani ten prostor mezi tyčemi netrefil.
Druhý poločas začal tam, kde končil ten první, a to hrou mezi vápny. Ve 48. min. přidal naši druhou branku Míra Vidlička, který si zkušeně počkal na míč na penaltě a dělovkou uklidil míč do branky Meziměstí - 0:2. Domácí ani tak nesložili zbraně a v podstatě vzápětí v 50. min. snížili po rohovém kopu na 1:2, protože Standa Hynek míč podběhl. Obraz hry se příliš neměnil. V 67. min. svedl Dan Suk s domácím hráčem souboj o míč. Domácí hráč přes Dana upadl a sám byl překvapen tím, že rozhodčí v tom viděl nedovolený zákrok a penaltu domácím doslova daroval. Prudký umístěný míč vytlačil Standa Hynek vytlačil na tyčku, ale od ní se míč bohužel odrazil za jeho záda – 2:2. Ve zbytku zápasu jsme se hnali za gólem, ale nebylo nám dnes přáno. Neujaly se střely Adama Krejčího, Kuby Hovorky dobře zahrávané přímé kopy a ani povedená střela Lukáše Kaspera levačkou, kterou bravurně vytáhl na roh domácí gólman. Vítězství jsme na svoji stranu mohli strhnout v 89. min. po úniku Adama Krejčího, který se však místo přihrávky Filipovi Dvořákovi před odkrytou branku rozhodl pro střelu, bohužel. Zápas tedy dospěl do penaltového rozstřelu, který vyzněl lépe pro domácí tým. Na naší straně proměnil kapitán Pavel Kasper, výborně hrající Ondra Nosek a Kuba Hovorka. Pokus Adama Krejčího vyrazil gólman, Kuba Kráčmer branku netrefil. A protože v domácích řadách se zmýlil pouze jeden exekutor, který branku přestřelil, zůstal druhý bod v Meziměstí.

Tomáš Krunčík: „Před zápasem bychom bod brali, po vývoji utkání jsme zklamaní. Tradičně vyrovnané utkání tak skončilo spravedlivou remízou. Bohužel neumíme přepnout a počkat si na „doražení“ soupeře, a tak ztratit dvoubrankové vedení pro nás není problém. Je to škoda i s ohledem na výdej sil, které nás otevřená hra stojí. Velkým pozitivem ovšem je, že se nám vrátili někteří marodi a nikdo další nepřibyl.“