Třebechovice - Javornice A 2:1 (1:0)

25.03.2019 15:00

Jakub Nosek

Lukáš Kasper – Jakub Resl (90‘ Tomáš Krunčík), Pavel Kasper, Jan Kráčmer, Stanislav Koutský – Jan Bárta (90‘ Jakub Hovorka), Jakub Kráčmer, Jakub Nosek, Martin Śrefl (83‘ Martin Plíhal) – Josef Kovaříček, Adam Krejčí

K prvnímu jarnímu zápasu jsme nastoupili asi na největším hřišti v širokém okolí. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se dostali do šance ve 3. min. po rohovém kopu. Hlavička útočícího hráče ze záklonu však nebezpečná nebyla. V další minutě si domácí útočník obhodil Honzu Kráčmera a už už se řítil sám na branku. Rychlonožka Honza Bárta ale dokázal hráče doběhnout a míč mu vypíchnout. V podstatě vzápětí se Honza Bárta vydal také na polovinu soupeře, ale při svém úniku nedokázal bohužel přelstít posledního protihráče. V 8. min. využil Adam Krejčí zaváhání obránce a postupoval sám na branku. Bránící hráč mu ale nedopřál úplně klidné zakončení a Adam Krejčí vystřelil pouze vedle levé tyče. Ve 12. min. přišla přízemní střela soupeře po centru za naši obranu. Ani třebechovický hráč však branku netrefil. Ve 14. min. získal Adam Krejčí míč u vápna soupeře, dvěma zasekávačkami posadil na zadek obránce, ale po tečované střele jsme z jeho akce vytěžili jen rohový kop. Ve 23. min. zaútočili domácí po levé straně. Centr ze strany skončil jen v rukavicích Lukáše Kaspera. Rušná byla i 24. min., když si na míč za naši obranu naběhl domácí záložník. Ten si naštěstí míč ukopl a o šanci se tím připravil. Na druhé straně se mohl ve velké šanci objevit Kuba Nosek. Adam Krejčí bohužel nedokázal propasírovat míč mezi obránci, aby ho do samostatného úniku vyslal. Následovala další akce domácích, která skončila centrem nad branku. Ve 29. min. vyslal Martin Šrefl po lajně Adama Krejčího. Adam čekal s centrem na nabíhající spoluhráče, jenže míč dobře netrefil a ten zamířil za branku. Ve 35. min. jsme byli blízko ke vstřelení branky. To Honza Kráčmer nacetroval z přímého kopu do vápna, ale Kuba Kráčmer hlavou usměrnil míč jen na břevno! Ve 37. min. zahrávaly Třebechovice přímý volný kop v blízkosti pokutového území. Míč naši branku naštěstí přeletěl. Ve 40. min. Honza Bárta dvakrát po sobě zastavoval rozběhnutého hráče domácích a odvrátil míč alespoň na roh. Ve 42. min. Lukáš Kasper nadvakrát zlikvidoval střelu soupeře ze 30 metrů. Ve 43. min. našel Kuba Nosek dlouhým míčem Adama Krejčího, který proti přesile soupeře vybojoval jen rohový kop. Ten nám však vůbec nevyšel podle našich představ, čehož domácí využili k rychlému kontru. Přečíslení zakončili střelou zpoza vápna skoro doprostřed branky. Zákrok proti této střele se Lukášovi Kasperovi bohužel nepovedl a míč překvapivě skončil v naší síti – 1:0.
Ve 49. min. centrovali domácí po akci ze strany před naši branku, kde si míč Lukáš Kasper našel a schoval do svých rukavic. V další minutě Kuba Kráčmer hlavou prodloužil centrovaný míč jen ke gólmanovi Třebechovic. V 52. min. Kuba Kráčmer skvěle přihrál za obranu nabíhajícímu Honzovi Bártovi, který byl zničehonic sám před brankářem. Zakončení však zvolil to nejhorší, jaké asi mohl, protože střela bekhendem pravačkou skončila vedle branky. Vyrovnat se nám naštěstí podařilo o 2 minuty později. Adam Krejčí překvapil rychlým autem obranu soupeře a do úniku vyslal Kubu Noska. Ten se nemýlil a střelou mezi brankářovy nohy vyrovnal na 1:1. V 57. min. bojoval Adam Krejčí statečně proti 4 protihráčům, ale neprosadil se. Akce ještě pokračovala naší kombinací, kterou ukončil centr Kuby Kráčmera k brankářovi domácích. V 63. min. zahrávaly Třebechovice přímý volný kop z pravé strany. Centr však skončil až za brankou. Za další 2 minuty měli domácí další podobnou příležitost jen z druhé strany hřiště. Tentokrát se už domácí hráč k zakončení protlačil, ale míč od jeho hlavy skončil také vedle. Nadějnou akci jsme poté rozjeli i na druhou stranu, ale po kombinaci Martina Šrefla s Kubou Noskem jsme zahrávali pouze rohový kop. V 75. min. zastavil Pepa Kovaříček rozvíjející se útok soupeře jen za cenu žluté karty. V 80. min. se nám podařilo vrátit přetažený centr zpátky před branku, ale zakončení Honzy Bárty na dlouhou nohu zamířilo nad branku. V 85. min. podnikli domácí rychlý protiútok k naší brance s nepřesným centrem na závěr akce. O 2 minuty později se po standardní situaci odrazil míč jen za naše pokutové území. Po nedůrazném souboji se nám ho nepodařilo odkopnout a střela šťastně tečovaná jedním z hráčů domácích usměrnila míč do protipohybu Lukáše Kaspera – 2:1. V závěrečných minutách už jsme nedokázali nic vymyslet. Přestože si domácí v podstatě nevytvořili vyloženou gólovku, brali nakonec všechny body a my odjížděli hořce zklamaní.

Tomáš Krunčík: „Dva slepené góly na konci obou poločasů rozhodly dnešní mač. Ze začátku jsme se sžívali se hřištěm, které je o cca 2900 m2 větší než to naše. Postupně jsme se ale zlepšovali a celkově jsme odehráli min. vyrovnanou partii. Bohužel nás pohřbilo neproměňování vyložených šancí. Ten, kdo čekal, že naše vystoupení na místním „letišti“ proti jednomu z favoritů soutěže skončí jednoznačným výsledkem pro domácí se asi nestačil divit. Hráčům děkuji za předvedený výkon a nasazení.“