Vamberk A - Javornice A 3:0 (1:0)

11.06.2016 17:00

-

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Jan Bárta (75' Jakub Hovorka), Jakub Kráčmer, Michal Štěpánek, Tomáš Krunčík (82‘ Pavel Chlachula) – Adam Krejčí (82‘ Martin Plíhal), Josef Kovaříček

Jednoho z nejžhavějších kandidátů na celkové vítězství v nejvyšší okresní soutěži jsme málem zaskočili hned v 1. minutě. Bohužel jsme nedokázali být včas na zadní tyči a míč propadnutý po autovém vhazování pouze proskotačil vedle branky. V 5. min. jsme ubránili nebezpečnou standardku soupeře, který hlavou vracel před branku přetažený centr. V další minutě už jsme bohužel inkasovali, když se nám nepodařilo dostat míč do dostatečné vzdálenosti od naší branky a podařená pohotová střela domácího hráče zapadla pod břevno branky Lukáše Kaspera – 1:0. V 9. min. jsme málem prohrávali o 2 branky, když Kuba Resl odhlavičkoval centrovaný míč do prostoru před brankou, ale dobíhající hráče Vamberka se z malého vápna netrefil do odkryté poloviny branky. V další minutě si s ohněm zahrával v našem pokutovém území Pavel Kasper, ale z případných problémů mu pomohl brácha Lukáš. Ve 13. min. jsme si zásluhou Kuby Kráčmera připsali v podstatě první střelecký pokus. Střela za záklonu však brankáře příliš nevystrašila, protože branku přeletěla. V 19. min. vyzkoušel Adam Krejčí pozornost brankáře, ale s ranou ze 30 metrů doprostřed branky díru do světa neudělal. Mnohem nadějněji vypadala šance Pepy Kovaříčka, který postupoval po levé straně sám na branku. Obránce domácích se ale na poslední chvíli do jeho střely vložil a zblokoval ji na roh. Ve 22. min. byl v blízkosti pokutového území faulován vamberecký hráč. Nařízený přímý volný kop posunul Lukáš Kasper konečny prstů na roh. O 2 minuty později domácí naši branku znovu ohrozili po standardní situaci. Tentokrát se dostali ke střele, která mířila vedle tyče. Obrovskou šanci na vyrovnání jsme propásli ve 26. minutě. To se Pepa Kovaříček protlačil k odraženému míči, který následně jen o centimetry minul levou tyč vamberecké branky. Ve 28. min. si Lukáš Kasper bez problémů pohlídal střelu soupeře z 35 metrů. Po půlhodině hry se ke slabé hlavičce v pokutovém území domácích dostal Kuba Kráčmer a krátce nato vyzkoušeli domácí znovu Lukáše Kaspera střelou ze 30 metrů. Ve 32. min. jsme nepůsobili příliš jistě při obranné standardní situaci, ale nakonec jsme vše zvládli. Ve 34. min. napřáhl ze 30 metrů i Michal Štěpánek, ale přestřelil. V další minutě hledal své spoluhráče před brankou Dan Suk, ale pro jeho vysoký centr si vyskočil brankář Vamberka. I v další akci byl ve 38. min. zapleten Dan, když svou rychlostí zmařil šanci domácích po rychle rozehraném faulu. Pět minut před koncem poločasu ztečoval některý z hráčů soupeře střelu Kuby Resla. Ve 41. min. Adam včas dosprintoval přihrávku Pepy Kovaříčka. Zasekávačkou se zbavil protihráče, ale jeho střelu zblokoval další hráč Vamberka. Na druhé straně měli vzápětí velkou šanci i domácí. Jejich hráč postupoval ze strany sám na Lukáše Kaspera. Ten jeho střelu vyrazil a definitivní uklidnění přišlo s odkopem Dana Suka. Před koncem poločasu napřáhl po kombinaci ještě Tomáš Krunčík. Střela mu však vůbec nesedla a žádné nebezpečí s sebou nepřinesla. Když si v poslední minutě první části zápasu Lukáš Kasper poradil s další střelou soupeře z velké dálky, šli jsme do kabin s jednobrankovou ztrátou.
Druhý poločas začali domácí standardní situací, která mířila jen na připraveného Lukáše Kaspera. Na druhé straně hřiště skončila tečovaná střela Kuby Kráčmera jen rohovým kopem. Ve 48. min. vracel Adam Krejčí hlavou míč do ohně, ale Pepa Kovaříček zakončující v pádu již nedokázal přesně zacílit. V 51. min. jsme byli za neproměněnou šanci opět potrestáni, když dobře zahraný přímý volný kop nakonec nikdo netečoval a ten zapadl přesně za tyč naší branky – 2:0. Na aktuální stav se snažil zareagovat Kuba Kráčmer, ale bránící hráči nenechali jeho střelu znovu k brankáři ani projít. V 54. min. měl Lukáš Kasper opět plné ruce a nohy práce, když nejprve vyrazil nebezpečnou střelu Vamberka a poté včas vystartoval proti dorážejícímu hráči. Minutu nato měl snížení na noze Kuba Kráčmer, ale jeho pokusu po rohovém kopu nestačily ani ochranné sítě. V 58. min. pelášil hráč domácích ze strany k naší brance, tu však naštěstí svým zakončením minul. V 62. min. proskákal přes naše pokutové území dlouhý aut soupeře. O 2 minuty později krotil Lukáš Kasper další standardní situaci soupeře. V 66. min. jsme do otevřené obrany Vamberka podnikli rychlý protiútok, ale centr Pepy Kovaříčka byl dlouhý pro Adama Krejčího i Dana Suka. V 72. min. jsme propadli po naší nevydařené standardní situaci a nakonec z toho bylo přečíslení 3 na 1 v náš neprospěch. Lukáš Kasper naštěstí dobře přečetl přihrávku soupeře a šanci soupeře zmařil. V 78. min. jsme bohužel hodně zaspali při autovém vhazování domácích a celá akce vyvrcholila penaltovým zákrokem Pavla Kaspera. Vamberecký hráč nezaváhal a s přehledem zvýšil na 3:0. V 80. min. mohl maličkou naději vykřesat Kuba Kráčmer, který se probil až před brankou, ale gólmana prostřelit nedokázal. Gól se nám nepodařilo vstřelit ani po pohotové střele Pepy Kovaříčka, která skončila vedle. Sílu na nějaký závěrečný tlak jsme neměli a jen díky tomu, že Lukáš Kasper vychytal v závěru další gólovku, zůstalo skóre zápasu na stavu 3:0.

Tomáš Krunčík: „Dnes jsme byli u každého míče většinou o vteřinu později. Domácí tým hrál přesně to, co potřeboval. My jsme se sice po obdržené brance zvedli, na vyrovnání to bohužel nestačilo. Když domácí zvýšili na dva nula, bylo již prakticky rozhodnuto. Působili jsme nervózním dojmem, velmi často i podrážděně, což se na hře samotné projevovalo negativním způsobem. Věřím, že kdyby přišlo vyrovnání, na které jsme měli, mohlo se stát na hřišti ještě ledacos. Bohužel se tomu tak nestalo a domácí zaslouženě zvítězili. Byli rychlejší, důraznější, k tomu navíc přidali skvělý celoplošný pohyb. Na jaře tak poprvé gratuluji našemu soupeři.“