Vamberk - Javornice A 5:2 (1:1)

10.10.2020 15:00

Adam Krejčí, Jakub Nosek

Stanislav Hynek – Matěj Ehl, Stanislav Koutský (59‘ Jakub Kráčmer), Pavel Kasper, Daniel Suk (62‘ Jan Bárta) – Jakub Hovorka, Jan Kráčmer, Jakub Nosek, Martin Šrefl – Adam Krejčí (85‘ Martin Plíhal), Josef Kovaříček

Úvod zápasu patřil domácím, jejichž opakovaný centr po standardní situaci odklízel ve 3. min. do bezpečí Standa Koutský. Následně se Vamberk dostal ještě k další střele, kterou jsme dokázali zblokovat. V 5. min. fauloval u pokutového území Dan Suk a skvěle zahraný přímý kop soupeře proletěl těsně vedle naší branky. V 7. min. jsme napadáním soupeře získali míč, ale Pepa Kovaříček bohužel neodhadl intenzitu přihrávky za obranu. V 9. min. Adam Krejčí zblokoval odkop domácích, jenže Kuba Hovorka nedokázal míč přes obránce před branku naservírovat. V 10. min. šel Vamberk do vedení, když jsme na polovině hřiště neodhlavičkovali míč, špatným postavením jsme domácímu útočníkovi umožnili vyhnout se ofsajdu a ten tak pelášil sám na branku. Zakončení zvládl také a Vamberk vedl 1:0. V dalších minutách se hrálo hlavně mezi vápny a naše velká šance na vyrovnání přišla po standardní situaci v 19. minutě. Nadýchaný míč Honzy Kráčmera za obranu si našel Pepa Kovaříček, který těsně před gólmanem lízl míč hlavou, ale balón bohužel i tak brankáře trefil. Do odraženého míče se chtěl opřít ještě Kuba Nosek, ale Adam Krejčí mu ho nepřenechal. Ve 22. min. se domácí po naší nevydařené standardní situaci rozběhli do brejku, ale Matěj Ehl je dokázal svým zákrokem zastavit. Ve 25. min. musel po útoku z levé strany zakročit proti střele soupeře Standa Hynek. Následný výhoz mu ale nevyšel podle představ, protože míč namazal protihráči, ale své zaváhání dalším zákrokem napravil. V další minutě si Adam Krejčí naváděl balón podél pokutového území, jenže ani nevypálil a nakonec jen špatně přihrál nabíhajícím spoluhráčům. Ve 28. min. si Kuba Hovorka vyměnil míč s Adamem Krejčím, ale Adamova přihrávka byla k naší škodě příliš dlouhá. V následující minutě Kuba Nosek parádně přenesl míč na levou stranu k Danovi Sukovi. Ten potáhl míč k brance a centrem hledal nabíhajícího Pepu Kovaříčka, po jehož souboji s obráncem jsme získali roh. Míč od rohového praporku z kopačky Kuby Noska si na zadní tyči našel Adam Krejčí, který hlavou vyrovnal na 1:1. Ve 33. min. jsme nečekanou rozehrávkou standardní situace zaskočili Vamberk, ale Kuba Hovorka nedokázal míč před branku procpat. Přímo z následného rohu pak branku neúspěšně ohrožoval Kuba Nosek. Pět minut před koncem poločasu byla přihrávka Dana Suka za obranu na Pepu Kovaříčka k naší smůle příliš dlouhá. V závěru poločasu si Standa Hynek došel pro centr soupeře mířící před jeho branku, ale chvíli poté už jen sledoval, jak domácí hráč po podklouznutí Standy Koutského míč nepřesně kroutí na naši branku.
Na začátku druhého poločasu se po rozehraném rohovém kopu bál opřít do voleje Adam Krejčí a následná hlavička Dana Suka neměla šanci na úspěch. Ve 47. min. jsme opět hrubě chybovali na polovině hřiště a domácí útočník ani při svém dalším samostatném úniku nezaváhal. Obešel i Standu Hynka a přes doklouzávající obránce zvýšil na 2:1. V 50. min. obehrávali domácí naše pokutové území, ale střela z hranice vápna do branky nemířila. V 53. min. se domácí hráč i díky 2 šťastným odrazům prosadil přes naši obranu a potřetí překonal Standu Hynka – 3:1. V 55. min. jsme se dostali k rychlému protiútoku také my, ale kombinace Adama Krejčího s Martinem Šreflem ke gólu nevedla. Snížit se vzápětí nepovedlo další střelou ani Adamovi Krejčímu. Krátce poté přišel další trest, kdy jsme nezvládli ubránit protiútok soupeře a po přihrávce před prázdnou branku to bylo již 4:1! Po hodině hry pak další rozjetý útok soupeře zastavil včasným vyběhnutím Standa Hynek. V 65. min. Adam Krejčí bohužel nevyužil zaváhání obránce Vamberka, protože nedokázal přejít přes posledního hráče. O 2 minuty později Kuba Kráčmer završil náš tragický vstup do druhého poločasu, když po rozehrané standardce fauloval v pokutovém území a z nařízené penalty vstřelil Vamberk branku na 5:1. V 70. min. se okolo bránícího hráče obtáčel Adam Krejčí, který bohužel nejlepší okamžik ke střele prováhal. Snížit na 5:2 se nám podařilo vzápětí, když autové vhazování propadlo až ke Kubovi Noskovi, který se už nemýlil. V 75. min. Kuba Kráčmer předskočil brankáře domácích, ale jeho zaváhání jsme nevyužili. Chvíli poté Kuba Kráčmer ještě namazal míč Honzovi Bártovi, který branku pro změnu přestřelil. V 78. min. se s útočnou akcí připomněli také domácí, ale akci jim svým návratem překazil Martin Šrefl. V 81. min. si pak střelu soupeře z hranice vápna pohlídal Standa Hynek. Chvíli poté střílel po povedené kombinaci na druhé straně Kuba Kráčmer, jehož střelu brankář s problémy zneškodnil. Když v 87. min. nenašel centr Honzy Kráčmera nabíhajícího Martina Šrefla, skončil zápas vítězstvím domácích 5:2.

Tomáš Krunčík: „Dostat 5 branek v „derby“, to je opravdu velká ostuda. Odehráli jsme solidně první poločas a pak jsme začali hrát až za stavu 5:1, a to v takových zápasech jaksi nestačí. Domácím jsme čtyři z pěti branek doslova darovali. Předvádíme individuální minely, fyzicky stačíme, ale mentálně hodně zaostáváme. Covid volno nám přijde vhod. Domácím gratuluji ke snadnému vítězství, u kterého se ani moc nenadřeli.“