23.04.2016 17:00

Jan Bárta 2x, Kráčmer Jakub, Daniel Suk, Martin Šrefl

Lukáš Kasper - Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper (78‘ Lukáš Harbich), Daniel Suk - Josef Kovaříček, Michal Štěpánek, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík (83‘ Martin Plíhal) - Jan Bárta (73‘ Martin Šrefl), Adam Krejčí (80‘ Pavel Chlachula)

Komentář k utkání:

Vstup do zápasu s Voděrady se nám vydařil. Hned v 1. min. odkopávali domácí míč z pokutového území těsně před napřaženou nohou Tomáše Krunčíka. V další minutě se ke střele z pokutového území dostal Standa Koutský, ale „Rosického“ šajtle do branky nemířila. Krátce nato mohl sám na branku postupovat Honza Bárta, který se o možnou příležitost připravil špatným zpracováním přihrávky. V 5. min. se o přímý kop Pavla Kaspera popral Adam Krejčí. Míč se po tomto souboji snesl k Honzovi Bártovi, který si spravil chuť a pěknou střelou k tyči nám získal vedení 0:1. V 7. min. jsme se po kombinaci našich nejstarších hráčů - Tomáše Krunčíka a Kuby Kráčmera - málem radovali z druhé branky. Po centru Tomáše si Kuba povedenou fintou přehodil protihráče, ale střela z voleje už mu tolik nevyšla. Ani Kuba však nemusel smutnit příliš dlouho. Hned v další minutě vybojoval Adam Krejčí na lajně míč, zatáhl ho do vápna a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování právě Kubu Kráčmera. Ten otřel míč ještě o břevno a zvýšil na 0:2. V 10. min. se po autovém vhazování uvolnil ke střele Adam Krejčí, ale jeho střele chyběla razance. Pár vteřin poté se po další povedené kombinaci odhodlal ke střele z otočky Michal Štěpánek. Ani jeho pokus bohužel mezi tyče nemířil. Snadno získané vedení naše hráče ukolébalo a o slovo se hlásili i domácí. Ve 12. min. se tlačili do zakončení po standardní situaci, ale Dan Suk jejich pokus zblokoval. O 2 minuty později Voděrady sérií přihrávek pronikly až do pokutového území, kde jejich snahu zastavil dobře postavený Standa Koutský. V 16. min. neudržel domácí brankář celkem jednoduchou přihrávku za obranu. Své zaváhání dokázal se štěstím napravit, když vytlačil dorážku Honzy Bárty nad branku. Za pár dalších vteřin podnikly Voděrady rychlý výpad na naši polovinu hřiště, ale návrat Tomáše Krunčíka jim další plány překazil. Ve 22. min. vystřelil po naší kombinaci Michal Štěpánek opět jen kousek vedle. V téže minutě nabídl Pavel Kasper svým zaváhání velkou šanci domácím, ale před pohromou nás nakonec zachránil Pepa Kovaříček, který vlastním pozadím zblokoval gólovou střelu. Ve 24. min. se k míči po standardní situaci dostal Adam Krejčí. Jeho přízemní střela svůj cíl k naší smůle minula. Ve 28. min. se připomněli domácí střelou vysoko nad naši branku. V další minutě už Lukáš Kasper proti přímému kopu soupeře zasahovat musel. Po půlhodině hry mohl soupeře dorazit Adam Krejčí, který pláchl obráncům. Se štěstím se vyhnul i brankáři, ale svou střelou namířil bohužel přesně do míst, kam akorát doběhl bránící hráč. Jeho zákrok na brankové čáře tak uchránil Voděrady před třetí inkasovanou brankou. V další minutě hlavičkoval Kuba Kráčmer po centru Pavla Kaspera jen doprostřed branky. Ve 39. min. zahrávali domácí standardní situaci, která skončila daleko za brankou. Jiné to bylo ve 40. min., když naše zeď nešťastně tečovala míč do protipohybu Lukáše Kaspera a rázem bylo po našich neproměněných šancích zaděláno na drama - 1:2. O 2 minuty později mířil před naši branku nebezpečný centr od rohového praporku, který Lukáš Kasper konečky prstů prodloužil skrz pokutové území. Před poločasem přišel ještě jeden závar v našem pokutovém území zakončený střelou z vápna. Tu Lukáš nadvakrát zneškodnil a do kabin jsme šli s těsným vedením 1:2.

Druhý poločas jsme začali průnikem po pravé straně a přenesením hry doleva na Tomáše Krunčíka. Ten v pokutovém území obešel protihráče, který ho následně stáhl na zem, ale rozhodčí tento zákrok jako penaltový nevyhodnotil. V 52. min. zblokoval Standa Koutský střelu Voděrad po přihrávce za obranu. Za další 2 minuty přišla celkem nečekaná střela domácích po naší zbytečné ztrátě, kterou Lukáš Kasper dokázal vytlačit na roh. V 56. min. vyrazil na druhé straně gólman soupeře střelu Tomáše Krunčíka. Po hodině hry vracel Adam Krejčí obloučkem přes hlavu míč před branku a ten se nakonec nečekaně odrazil od tyče zpět do hřiště. V 63. min. vyzval Adam Krejčí k úniku Tomáše Krunčíka, ale jeho střelu dokázal navrátivší se obránce zblokovat. V 66. min. si Adam Krejčí vybojoval míč, navedl si ho na střed hřiště a vypálil. Brankář domácích ale včas sklapl „betony“ a míč mezi nohama nepropustil. V 67. min. vrátil Tomáš Krunčík míč do pokutového území soupeře a Honza Bárta přidal obloučkem přes gólmana uklidňující třetí gól - 1:3. V 70. min. hledal po vydařené kombinaci na pravé straně Kuba Kráčmer své spoluhráče před brankou, ale domácí jeho centr odvrátili na roh. V 77. min. zastavil Kuba Resl protiútok soupeře a po perfektní spolupráci s Adamem Krejčím se dostal za obranu soupeře. Na levé straně se mu nabízel Martin Šrefl, ale všichni nakonec takřka nevěřícně zírali na Dana Suka, který z pozice obránce vystartoval vpřed, předběhl všechny své protihráče i spoluhráče a dobře načasovanou přihrávku Kuby Resla uklidil za gólmanova záda - 1:4. Za takovou spolupráci krajních beků by se rozhodně nemusely stydět ani ligové mančafty. Dan Suk mohl o 5 minut později přidat další gól, když znovu ukázal soupeřům jen číslo na svých zádech, ale tentokrát trefil jen brankáře. V 87. min. se po vydařené souhře dostal domácí hráč za záda našich obránců, ale branku v dobré pozici minul. Minutu před koncem zápasu nevzdal Martin Šrefl boj o přihrávku za obranu. U míče byl o zlomek vteřiny dříve než gólman domácích a mohl pak míč v klidném tempu dovézt skoro až do branky - 1:5. V poslední minutě vystřelil z 35 metrů Standa Koutský. Jeho střela před brankářem skočila a ten byl rád, že situace skončila jen rohovým kopem. Po něm se střílel po přiťuknutí Martina Šrefla nad branku Pepa Kovaříček. To už byla poslední tečka za zápasem, který po slibném začátku upadl do podprůměru. Naštěstí jsme dokázali přidat ještě nějaké branky, které nám zajistily bezpečné vítězství.

Trenér k utkání:

Tomáš Krunčík: "Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně, nerodil se vůbec lehce. Měli jsme skvělý začátek následovaný neproměněním několika dalších tutovek, který vyústil v totální výpadek z naší hry. Domácím se podařilo snížit a v tu chvíli bylo jen těžké odhadovat, jak se bude dál zápas odehrávat. Ubylo i šancí, a tak se náš tým trápil až do 70. min., kdy se nám podařilo vstřelit uklidňující branku. Od té doby už jsme měli zápas pod kontrolou a zaslouženě jsme zvítězili."