Žďár - Javornice A 0:3 (0:1)

17.10.2015 15:30

Jakub Kráčmer, Michal Plašil, Adam Krejčí

Lukáš Kasper - Jaroslav Nosek (84‘ Jakub Hovorka), Jakub Resl, Kasper Pavel (71‘ Lukáš Harbich), Daniel Suk  - Martin Šrefl, Jakub Kráčmer (79‘ Martin Plíhal), Michal Štěpánek, Jaroslav Krunčík (46‘ Adam Krejčí)  - Michal Plašil (70‘ Jan Bárta), Josef Kovaříček

Úvod zápasu mohl začít parádně. Po pěkné rychlé kombinaci se ve 3. min. sám před brankářem ocitl Michal Plašil, ale jeho střela branku o pár centimetrů minula. V 5. min. zahrával Žďár přímý volný kop, který se nám bez dalších komplikací podařilo odhlavičkovat. V 8. min. posunul Pepa Kovaříček míč k Michalovi Plašilovi, který tentokrát zamířil jen do brankáře. Po 10 minutách hry nedoskočil na rohový kop Michala Štěpánka Martin Šrefl. Po čtvrthodině hry přihrával před branku Kuba Kráčmer. Michal Plašil míč patičkou usměrnil na branku, ale brankář si situaci pohlídal. Krátce poté střílel Michal Plašil znovu vedle branky. V 17. min. poslal Michal Štěpánek parádní centr od rohového praporku. Naši hlavičkáři však velkou šanci promarnili. Domácí při útočení využívali našeho špatného rozebírání hráčů, ale obrana je k ničemu zásadnímu nepustila. Největší hrozbou soupeře tak byly jako obvykle standardní situace. Jednu z nich likvidoval v 18. min. Lukáš Kasper. V další minutě poslal hodně nad soupeřovu branku svůj pokus Kuba Kráčmer. Ve 20. min. se domácí dostali ke střele, kterou ještě tečoval jeden z bránících hráčů a Lukáš Kasper měl plné ruce práce s tím, aby vytěsnil míč alespoň na tyč. Ve 22. min. měli domácí další slušnou příležitost ze standardní situace, ale jejich hráč namířil svou hlavičku naštěstí vedle. Ve 25. min. se k hlavičce před brankou Žďáru dostal Pepa Kovaříček, ale míč břevno přeletěl. Po půlhodině hry si několik příležitostí vytvořili opět domácí. Duo bratrů Kasperů nám však nadále pomáhalo držet bezbrankový stav. Ve 32. min. to ve skrumáži před naší brankou zrovna přehledně nevypadalo, ale i toto jsme přestáli bez úhony. Za další 2 minuty se domácí dostali opět k hlavičce, která se znovu mezi 3 tyče nevešla. Ve 35. min. přelétl přímý kop Pavla Kaspera bránící hráče, ale překvapený Pepa Kovaříček ho před gólmanem tečovat nedokázal. Ve 37. min. hasil nebezpečnou situaci v našem pokutovém území odkopem Jarda Krunčík. Žďár se poté dostal ještě do další šance, ale jeho hráč mířil z 20 metrů vedle. Mimo branku zapadla i tečovaná střela Michala Štěpánka z 39. minuty. Ve 41. min. se po rychlé kombinaci dostával za obranu soupeře Michal Plašil, ale jeden z bránících hráčů srazil jeho střelu na roh. V další minutě zakončoval po přímém kopu vedle branky Kuba Kráčmer. Ten si ale spravil chuť v 45. minutě. To Martin Šrefl vrátil před branku přetažený přímý kop Jardy Krunčíka a Kuba Kráčmer dotloukl míč s pomocí břevna do sítě - 0:1.
Druhý poločas zahájili domácí dobře zahranou standardní situací. Ani jeden z nabíhajících hráčů na míč naštěstí nedosáhl. Na druhé straně hřiště skončil v rukavicích brankáře křížný centr Jardy Noska. V 50. min. zastavil Kuba Kráčmer nadějnou rychlou akci soupeře jen za cenu žluté karty. V 52. min. postupoval na posledního obránce soupeře Michal Plašil. Přihrál ještě doleva Martinovi Šreflovi, který ale v pokutovém území o míč přišel. Po hodině hry řečnil po jednom z faulů domácí hráč tak dlouho, až si vysloužil druhou žlutou kartu a šel tím pádem ze hřiště. Z tohoto přímého kopu zkoušel ohrozit branku soupeře hlavou Kuba Kráčmer, ale v zakončení přesný nebyl. V 64. min. nedoskočil tentýž hráč na další z rohových kopů a následná střela Jardy Noska mířila vedle. V další minutě se před Martinem Šreflem rozevřela obrana domácích, ale bránící hráči Martina o míč nakonec připravili.  Chvíli nato se na hranici pokutového území uvolnil Michal Plašil. Střela levačkou doprostřed branky další gól nepřinesla. V 68. min. jsme se od rohového praporku prokombinovali do pokutového území. Přihrávka Kuby Kráčmera našla svého adresáta Michala Plašila, který si další příležitost nenechal uniknout a zvýšil na 0:2. Dvacet minut před koncem jsme museli po zranění Pavla Kaspera přeskupit obranné řady. Přestože to občas zaskřípalo, oslabení domácí se do velkých šancí nedostávali. Zvýšit mohl naopak Dan Suk, který si nasprintoval na parádní přihrávku od Kuby Kráčmera, ale míč si až příliš předkopl. V 75. min. se po straně protloukl do pokutového území Martin Šrefl. Přihrávkou pod sebe hledal Pepu Kovaříčka, který ale míč pod kontrolu nedostal. V 78. min. se centr do vápna domácích odrazil od jednoho z hráčů Žďáru. Pozorný Honza Bárta se k volnému míči dostal jako první a svým důrazem vybojoval náš třetí gól pro Adama Krejčího, který jen uklidil míč do prázdné branky - 0:3. V 83. min. mohli domácí snížit po rohovém kopu, ale Lukáš Kasper hlavičku soupeře zkrotil ve svých rukavicích. Pět minut před koncem zápasu se ke střele uvolnil Dan Suk. I když byla jeho střela celkem povedená, skončila nad brankou Žďáru. V další minutě vnikl do pokutového území domácích Kuba Hovorka. Místo přihrávky na volné spoluhráče ale sobecky zvolil nepřesnou střelu z úhlu. V 87. min. napřáhl k jedné ze svých střel Michal Štěpánek. Ani Michal nemířil přesně. V 89. min. zaváhala naše provizorně přeskládaná obrana. Domácí hráč postupoval sám na naši branku, ale vidina gólu ho zřejmě vyděsila a svoji akci zakončil velmi nepřesnou střelou. V poslední minutě zahrával Kuba Hovorka přímý volný kop po ruce soupeře. Jeho prudká rána skončila na zdi, a konečný výsledek 0:3 tak zůstal bez dalších změn.

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Velmi cenné vítězství pro náš tým. Ve Žďáru často nevyhráváme a po minulém týdnu jsme vítězství potřebovali jako pivař pivo. Ze začátku jsme opět ukázali to, co nás zdobí celý podzim - neproměňování vyložených šancí. Domácí pak zahrozili a branková konstrukce byla naší záchranou. Nám se vyplatilo hrát až do konce poločasu a po standardní situaci ze 45. minuty jsme vedli. Druhá půle fotbal moc nepřipomínala a rozhodlo až vyloučení domácího hráče. Pak už jsme domácí téměř k ničemu nepustili a konečně jsme přidali branky ze hry. Střídající hráči výrazně oživili naši hru a ke konci utkání jsme opět předváděli parádní kombinace a častou střelbu. Hráči podali dobrý výkon a vítězství bylo zasloužené.“